צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 18/04/2021, 14:16   #22
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מיכל דיסקוסים חדש- מתחילים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עומרי לוי צפה בהודעה
אציין שוב על המערכת- כל המים וכל המדיה עברו ממיכל קיים (מעל שנה) שעובד ורץ עם ערכים תקינים וסיקל שעבר מעולה, לכן אין צורך בסייקל בטח ובטח שאני בודק את ערכי המים והכל תקין.

לגבי התאורה- ככה הוחלט לא הייתה לי בעיה עד היום ולא תהיה, אקח את העצה של החשמל לתשומת ליבי...

לגבי זה שהחלטת ״להיתפס״ על הזכוכיות, אני יכול להוציא אותם ברגע ואני מעדיף אקווריום סגור. ניתן להזיז את הזכוכיות בקלות רבה וגם את המכסה (גם ללא צורך בניתוק של משהו מהחשמל), וכמובן שלעבוד עם אור בזמן התחזוקה של המיכל.
דיברת על החלפות מים שזה מקשה עליי? מאוד פשוט להזיז זכוכית ולשאוב רפש מהסאמפ או מכל מקום שרק ארצה וכמובן לשנות משהו במיכל ללא בעיה.

לגבי חיטוי האקווריום-
דיסקוס זה דג מאוד רגיש לטפילים ומחלות וגם למגדלים הטובים בעולם יש קשיים עם הדג.
כדי למנוע מחלות וסביבה לא ״בריאה״ כל דג שנכנס למיכל עובר קרנטינה כדי לשלול טפילים או מחלות כלשהן (מחלה מאוד נפוצה היא קסמיטה שלרוב מגיעה גם מקורידורסים). ייתר מכך כדי למנוע הכנסת מחלות הדיסקוסים שאני מביא מגיעים מאותו מיכל ובאכלוס אחד וממגדל אחד...

בקיצור חבר,
מרגיש לי שאני עושה עבודה יסודית ועובד כמה שיותר מקצועי כדי לתת לדגים הכל ואתה רק מחפש מה לא בסדר כאלו שזה אקווריום שלך ואתה מטפל בו.
מאוד נוחה לי התחזוקה אני הזמנתי אותו גם ככה ואין לי שום בעיה לתחזק אותו לטווח הארוך ולבצע כל פעולה. אשמח ליותר פרגון כי עם כל הכבוד זה דג לא פשוט לגידול (יש שיגידו טוף של המים המתוקים), וגם מבחינת השעקה כספית לא זול.
מסכים איתך, בהצלחה.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט