צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 07/03/2021, 18:56   #20
שליו

הסמל האישי שלשליו

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 500 ליטר טנגניקה (טרופאוס רד ריינבו)
וותק בתחום: on/off משנת 2008
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה, חזרה לתחביב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
שליו
מכיון שניתן להוסיף כתר ומכסה אשאל מדוע הלכת על רימלס ? הרי האידוי יהיה משמעותי מאד (אגב תוכל לנסות ותמיד תוכל להוסיף)

שנית אם שייך כדאי לקנות פילטר שיש בתוכו גוף חימום הקו כ"כ נקי ויפה מציע לך לשמר אותו

רקע בהחלט עכשיו לפני מילוי מים בכדי שתוכל להדביק בצורה נוחה ההמלצה שלי קנה בחנות יצירה מוצר שנקרא מפל תוכל לקנות שחור לבן וכחול ולהחליט בבית מה יותר יפה זה לא יקר וניתן להחלפה בקלות אני הדבקתי עם נייר דבק בשלוש נקודות והחזיק יופי

לגבי גופי חימום המצלה כללית (וגם ספציפית לדיסקוסים מכיון שהגוף חימום הולך לעבוד)
תקנה (אפשר עלי /איביי) שקע שהוא בקר טמפ' שישלוט על גופי החימום שחלילה לא יתקעו ו"יבשלו" לך את הדגים קראתי כאן כמה פעמים את ההמלצה ממומחים ממני מה גם שהמחיר לא יקר כלל 50-70 ש"ח
קישור- https://he.aliexpress.com/item/32898...archweb201603_
כלפי הסטנד אני מעריך שתשים חיפוי
יש דיקטים (לא דקיקים אלא 4-5 מ"מ) מצופים פורמייקה שאתה יכול לחבר בחזית בעזרת מגנטים חזקים זה גם נותן מראה נקי וגם נוחות טיפול מושלמת מכיון שאתה יכול להסיר את כל החזית

כלפי החלפת מים אני השתמשתי בצינור גינה לא רואה צורך בדלי
בהוצאה כלים שלובים
בהחזרה ישירות מהברז (אם יש לך סנן פחם על הברז הכי טוב זה מנטרל את הכלור) רק בזרם איטי שלא ישנה טמפ' באופן קיצוני

בהצלחה רבה
היי,

החלטתי ללכת על רימלס מהסיבה שאני מאוד מאוד אוהב את המראה ה״נקי״ הזה, ללא כתר וללא חיזוקים עליוניים, בעבר היו לי 2 אקווריומים עם כתר וחיזוקים מסיביים וזה מאוד הפריע לי, בבנייה הנוכחית העדפתי בצורה זו.

לגבי האידוי, לאחר שאני ימלא מים אני יראה כמה מים מתאדים מסוף שבוע לסוף שבוע (אני מתכנן להחליף מים כל סוף שבוע), במידה וזה יהיה בלתי נסבל אני ירכוש את מערכת פיצוי המים של האיים עם אקווריום נוסף בנפח של כ200 ליטרים שיהיה בתוך הסטנד

אני מעדיף ללא רקע

לגבי הבקר, מעולה! תודה אני יזמין עכשיו
את גופי החימום כבר קיבלתי מאיביי, במחשבה שנייה אולי היה עדיף לקנות חיצוניים/פנימיים בפילטר אבל לא קריטי

לגבי הדיקטים, יש אולי קישור או המלצה על מקום ספציפי?

לגבי החלפת המים, אין לי סנן ואני חושש להחזיר מים ללא אנטי כלור עם הפרש טמפרטורה כלשהו מחשש לרגישות הדיסקוסים, לכן חשבתי למלא מיכל חיצוני (פח 120 ליטר), לחמם את המים, להוסיף אנטי כלור ורק אז למלא את האקווריום עם משאבת העלאה

תודה

נערך לאחרונה על ידי שליו, Tuesday 09/03/2021 בשעה 12:35.
שליו לא מחובר   הגב עם ציטוט