צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 10/07/2011, 00:02   #10
גיל שרון

הסמל האישי שלגיל שרון

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
וותק בתחום: נרטב משנת 1978, בהפסקות
ברירת מחדל תגובה להודעה: אצות אצות אצות כבר איבדתי תקווה

אצות לא נובעות מתאורה חזקה מדי אלא מחוסר התאמה בין עוצמת התאורה, כמות הפחמן הזמין לצמחים לגדילה וכמות הדשנים הזמינה- בעיקר ניטרט ופוספט.
היות והתאורה שלך חזקה למדי היתי מציע לך להגביר מאוד את כמות הפחמן באקוריום. בעזרת מע' CO2 או תוספים כמו אקסל של סיכם או CARBON SOURCE של ברייטוול. אם אתה משתמש בדשנים הנוזלים- דשן כל יום. בבוקר, עם הדלקת האורות, ובשפע- מעל המלצת היצרן.
קשה לי להאמין שרמות פוספט וניטרט אצלך גבוהות כי האכלוס בדגים מועט למדי ואתה מחליף 50% כל שבועיים, לפי מה שכתבת. בכל אופן הייתי מאוד ממליץ לך למדוד את רמתם. אם אתה לא רוצה לקנות ערכות מדידה קח מים לחנות שמציעה אופציה של מדידה עבור חובבים כמו אטלנטיס, נטפיש, פרשריף, ביבר ואני בטוח שגם אחרים. אם הרמות נמוכות- זו לא הבעיה.

לא ראיתי שכתבת אם יש לך דשן תת קרעי מתחת לאמאנו. אם אין- קנה כדורי דישון של JBL ודחוף לחצץ מתחת לריכוזי צמחים. זה נותן יתרון לצמחים השתולים ע"פ האצות.

כרגע אתה לא מוסף כמעט פחמן וסביר שהצמיחה איטית. היתי מפחית מאוד שימוש בדישון ברזל, שנראה לי עודף. אתה יכול לשים תוסף יסודות קורט שכולל גם ברזל כמו MULTI NUTRIENTS של ברייטוול. היתי מוותר על כל דישון אחר אם אתה לא מנטר את רמתו. לדעתי אתה לא יכול לוותר על ניטור ניטרט ופוספט.

קשה מאוד להיפטר מאצת מברשת ורוב הדגים לא אוכלים אותה. בכל אופן היתי מכניס לאקוריום לפחות 5 אנציסטרוסים, וכן שועלים מעופפים, דגלון אמריקאי, עוד שרימפים, חלזונות טייגר וכולם בשפע.

עצה אחרונה- למרות הקושי שבכך, היתי זורק מהאקוריום כל צמח שנגוע באצה בצורה משמעותית. מוציא את כל הגזעים והדקורציות ומרתיח אותם לזמן מה בסיר כדי להסיר את האצות. קונה הרבה- ה ר ב ה !- צמחים מהירי גדילה כמו וליסנריה, קרנן, לודביגיות ושותל בצפיפות רבה. בעתיד תוכל להוציא אותם. אחרי מס' שבועות ניתן לראות מי מהצמחים משגשג ומי לא ואז היתי קונה עוד מהצמח הזה ושותל עוד ,עד להגעה לאיזון.

הבעיה היסודית היא חוסר האיזון בחומרי הגדילה וגמישותן הרבה יותר של האצות המאפשרת להן להשתלט על האקוריום. זה לא יעבור מעצמו אם לא תנסה לתקן את חוסר האיזון.
נסה לתת יתרונות לצמחים ע"פ האצות ולהתאים ת האור, הפחמן והנוטריינטים לקצב הצמיחה.

לדעתי עליך להשקיע בין 500 ל1000 ש"ח בערכות בדיקה, תוספי פחמן, דישון תת קרקעי, דגים אוכלי אצות וצמחים חדשים. מקווה שתסתדר עם זה. בהצלחה גיל

נערך לאחרונה על ידי גיל שרון, Sunday 10/07/2011 בשעה 00:13.
גיל שרון לא מחובר   הגב עם ציטוט