צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 17:20   #7
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

וואי וואי וואי...
אתה לא מקשיב, כתבתי לך, הדג שלך הוא הסימפטום ולא המחלה, ה"מחלה" היא האק' שלך שממש אבל ממש לא מתוחזק כמה שצריך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Anonymous
אני מודע ל-big nono's של גידול דגים,
כנראה שלא, כי אתה עושה בערך את כולם!

אבל אין לי בעיות םע דגים בכלל חוץ מזו, הדגים חיים דיי טוב, אני לא משתמש באנטי כלור,
החל ממחר ברגע שתחליף מים אתה תקבל כזה בום לאק' שאתה לא תבין מאיפה.
לא חסרים מקרים של מערכות שלמות שהלכו בגלל אי שימוש באנטיכלור.

כשמשת המיים נהיית ירוקה אני מחליף את כל המים ומחזיר אותם בהדרגה,
המים הירוקים האלו הן אצות, אני מנחש שהאק' שלך קרוב לחלון ויש עליו שמש ישירה כמה שעות ביום, תרחיק אותו מהחלון!

אני לא יכול לשים פילטר כי יש לי שרצים, והם יכולים להיפגע,
לא נכון, ישנם פילטרים מבוססים אבן אויר שלא יפגעו בשרצים שלך ויבצעו אחלה סינון שבעולם.

את החמצן מספקים הרבה צמחי מיים שנגזמים אחד לתקופה, וכל שבוע אני מוסיף להם מים טריים.
גם לא נכון, החמצן מגיע לדגים בעקבות שטח פנים יחסית גדול של פני המים עם האויר.
מה אתה חושב שקורה בלילה שהצמחיה מתחילה לנשום חמצן ? מאיפה יש לצמחים חמצן ? בידיוק ממה שציינתי כרגע.

אני מבין ברמה יחסית טובה את הבסיס לגידול דגים,
אני ממש לא רוצה להעליב אותך, אבל אתה מתעקש שאתה מבין ואתה מתעקש שאתה יודע, ושלא תבין לא נכון, אין שום דבר רע בלא לדעת, אבל לצאת בהצהרות שאתה יודע ואתה מבין ולעשות טעויות בסיסיות כ"כ מראה שאתה לא מבין כמו שאתה חושב.

אבל מכיוון שאין לי בעיות עם הדגים חוץ מזה, והדגים גדלים בצורה טובה, ומבירים דורות אחריהם (כל דור יותר יפה מקודמו לגאוותי
גופים יגדלו, ויתרבו גם עם מים ביוב באק' שלהם... אם אתה רוצה אק' יציב ובריא שמע להמלצות שניתנות לך פה וכתובות במאמרים.

אני יכול רק להגיד כי התוצאות מדברות בעד עצמן, אבל ממש חבל לי על הדג הזה, זה לא תופעה עם עוד דגים, אלא רק אית, הוא מהדור הראשון, והוא עדיין צעיר, מה יכול לגרום לדבר כזה?
לי זה דווקא נשמע תוצאה של תנאי מים גרועים.

הגודל של האקווריום הוא בערך חצי מסך (מצטער אני ממש גרוע במידות)
סביבות ה-20 ובגלל שאני נדיב אז 30 ליטר... בשביל כמה דורות של גופים שמתרבים שם, ללא פילטרציה וללא החלפות מים, זה אסון !

אין בעייה של צפיפות כי יש הרבה מקום למרות שיש הרבה שרצים, כי כולם קטנים.
בבקשה תנסו לעזור או ליזרוק לי אופציות טיפול, בבקשה !
תתחיל לטפל באק' שלך ולתת להם את התנאים המינימלים שדגים דורשים!

עם המון דאגה לדגיי,
גיא סלע.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט