אשכול: אצה חומה
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 31/01/2020, 20:32   #8
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: אצה חומה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אורן טל צפה בהודעה
לא הולך עם התמונה האקווריום הוא פינתי ועגול מקדימה הצעות 60 60 וגובה 60 מעריך 150 ליטר אולי פחות יש אבנים וחצת אלמוגים

מחליף מים פעם בשבועיים כולל שאיבות רפש מחליף דלי מלא

20-30 אחוז ניראה לי

פילטר ef2 בנתיים עובד ומנקה טוב את המים פתחתי אותו פעם אחת להחליף פרלון יש גם פחם בפילטר

יש בערך 60 דגים מעריך 6-7 סמ הכי גדולים

מאכיל פעם או פעמיים ביום אם יש סבלנות לא נישאר עודפים מהאוכל אחרי האכלות

יש חימום מכוון ל26
לפי הפירוט שנתת לא מפתיע בכלל שיש אצה חומה, ריכוז הניטראט במיכל כנראה גבוה מאוד,
דלי מים מכיל 10-15 ליטר ולא יותר, משמע שאתה מחליף בממוצע פעם בשבועיים כ-10% מהמים, עם כמות דגים כזו ומעל להאכלה אחת ביום אתה צריך לבצע החלפת מים שבועית של לפחות 50%, כמובן שאם אתה מתכוון לעשות זאת תעלה בהדרגה את כמות ההחלפה ולא במכה אחת (כלומר תחליף בשבוע הראשון דלי בשתי פעימות, נגיד יום א ויום ד), בשבוע השני תחליף גם בשתי פעילות פעם אחת שני דליים ופעם שניה אחד וכך הלאה עד אשר תחליף לפחות 5-6 דליים

דבר נוסף, פילטר אחד ef2 עם כמות דגים כזו מתמלא לכלוך די מהר, הייתי ממליץ פעם בשלושה-ארבעה שבועות לנקות אותו ולהחליף פרלון (הימצאות של רפש בפילטר גורמת לעליה קבועה בניטראט מאחר והלכלוך נרקב ונשאר במערכת...)

אני אחזור שוב על ההמלצה של שילוב הדגים והפעם גם אחמיר, לא מומלץ ולא נכון לשכן פרונטוזה עם מבונות ובלי כל קשר, את אף אחד מהדגים הללו לא הייתי מאכלס באקווריום 150 ליטר

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט