צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 03/03/2011, 15:11   #9
oferf

הסמל האישי שלoferf

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: דרום - אמריקאים 450 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה אקווריום אמריקאים 450 ליטר

עוד קצת פרטים על הציוד שזורם בזמן האחרון, למי שמתעניין בציוד:

טימר משולש. מתוכנן לתזמן את התאורה ומשאבות זרמים (כיבוי בזמן האכלה ובלילה, שיוכלו לישון בשקט) נראה יופי של מוצר, מחליף שלושה שעוני שבת. בקר דיגיטאלי, תכנות על בסיס שבועי ואפשרות ל 15 תיכנותים ליום לכל יציאה. יש אפילו סוללת גיבוי ששומרת על התכנות בהפסקת חשמל. החסרון היחיד שמצאתי הוא שההפעלה/כיבוי הידנית משותפת לכל היציאות. בנוסף מגיע עם תקע גרמני - מתאים לשקעים שלנו חוץ מההארקה. החלפתי לתקע עם מפסק בכל מקרה אז הבעיה הזו נפתרה. לא ראיתי שמביאים אותו לארץ (אולי בגלל התקע) :

Uploaded with ImageShack.us

חימום 300W של וויפרו עם בקר (לגיבוי, אמור להיות מנירוסטה, נוח כי הוא מציג טמפ' בצורה בולטת) ומשאבת זרמים 3000 ל/ש של SUNSUN (מגנט) כדי להרחיף רפש לאוברפלו. אמורה להיות 6W בלבד. אני אצטרך כנראה עוד אחת. הפלסטיק מרגיש זול, אבל היי, זה זול. המשאבה מאד שקטה, לפחות מחוץ למים:

מערכת לפיצוי אידוי אוטומטי. העובדה שהאקווריום והסאמפ פתוחים תביא לאידוי משמעותי, בעיקר בחורף. למערכת הזו יש גלאי מפלס מים ששמים בסאמפ (יושב על פרספרס, אפשר לכוון גובה כמובן עם ברגים). ירידת מפלס סוגרת מעגל שמפעיל ראש כוח קטן ששמים במיכל אגירה וממלא מים משם לתוך הסאמפ. למערכת הזאת יש עוד גלאי שמפסיק את המילוי כשאין מים במיכל האגירה, כדי לשמור על ראש הכוח. במיכל האגירה עדיף להשתמש במי אוסמוזה אחרת הקשיות הכללית פשוט עולה עם הזמן. אופצייה נוספת היא כמובן למלא ישירות עם מצוף אבל אין לי נקודת מים נגישה מספיק. המערכת הזו די הכרחית במערכות מלוחות, כדי לשמור על מליחות קבועה וגובה מים קבוע לפורקי חלבונים שצריכים את זה. במקרה שלי היא מאפשרת פחות התעסקות - קניתי מיכל של 50 ליטר, אני מקווה שזה יספיק לפחות לשבוע שבועיים ככה שגם אפשר לסוע לחופשים... בכלל קצב האידוי הוא הדאגה העיקרית שנשארה לי מכל התכנון. לא הצלחתי למצוא נתונים טובים מנסיון של אנשים, רק כמה כללי אצבע. זה משפיע גם על הזמן שהמערכת יכולה לדאוג לעצמה וגם על הלחות בחדר

לפני יומיים הגיע ההזמנה הכי גדולה שעשיתי (מגרמניה), זו גם ההזמנה היחידה שנדרשתי לשלם מכס (בעצם מע"מ). האמת הופתעתי: אני זוכר שבתור ילד, כשהייתי מגיע לדואר לקחת חבילה תמיד הייתי מסתכל בקנאה על קופסאות גדולות שנשלחו מחו"ל (אז עוד לא ממש נסעו לחו"ל) ומקווה שאולי אחת מהן זו החבילה שלי. תמיד התאכזבתי... והנה אחרי הרבה שנים הגשמתי חלום. זה מה שהגיע (בקושי נכנס לאוטו):

בפנים היה קרטון עם הרקע 3D ועוד קרטון יותר קטן עם הרבה דברים. לתומי חשבתי שהרקע (100X55) מגיע בחלקים. הוא לא. הרקע מגיע בחתיכה אחת, הוא עשוי מיריעה של סיבי זכוכית טבולה באיזה באיזה אפוקסי. הניחו אותה על שבלונה ונתנו לה להתייבש ולקבל צורה. אח"כ צבעו אותה - נראה לי צביעה ידנית אבל אני לא באמת יכול לדעת. זה מגיע בלי שום ספוג מאחורה. הייתרון הוא ציפה נמוכה, החסרון הוא שכנראה יהיו לי מים מאחורה ולא ברור לי איך אני גורם להם לזוז. גם עם ראש כוח מאחורה החיבור למיכל העיקרי חלש. ראיתי באתר של BTN (מה שהזמנתי זה לא BTN אבל העקרון דומה) ששם שמים מדיות מאחורה, נחמד אבל עדיין איך יוצרים חיבור טוב לאקווריום? נחשוב על משהו..
הנה הרקע מקדימה - צילום עם פלש והצבעים נראים לא טבעיים, במציאות זה יותר יפה. קשה גם לראות בתמונה את הטקסטורה של של הסלעים והגזעים שנראית ומרגישה טוב

ומלמעלה, לתת מושג על הנפח:

עוד הזמנתי מכל טוב כדי למצות את עלות המשלוח - חימום (ראשי 300W של ג'אגר הוא פשוט עצום בגודל), מגנט, מדיות, מזון, ערכת בדיקות למתחילים

זהו. שבוע הבא אני מקווה להגיע לתכלס ולהתחיל את ההקמה
oferf לא מחובר   הגב עם ציטוט