צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 13/01/2018, 13:18   #12
uriakurz

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמת אקווריום צמחייה שלי..

לאט לאט אבל מתקדמים..
דו"ח מצב + תמונות:

המצע מורכב מ -4 ס"מ מצע מדושן של JBL ומעליו עוד 4 ס"מ מצע שתילה JBL.
שלושת הגזעים מיועדים לבצע חציצה בין צמחי רקע מאחורה אשר רובם יהיו מהירי גדילה, לבין צמחים יותר נמוכים אשר יהיו בחזית.

בעניין הריאקטור החיצוני - ניסיתי באמת שיהיה חיצוני אך לא הצלחה - קוטר הצנרת שלו קטן מקוטר יציאת הפילטר מה שגרם לתנגודת גבוהה ויצירת לחץ חיובי בתוך הדוד ונזילה מהגומיות גם לאחר החלפה לסט גומיות חדש ונסיון הורדת ספיקה לראש כח ולכן לצערי הרב הוכנס לתוך המערכת.
כרע מחובר לראש כח 1200 ל/ש עם סינון מכאני וביציאה לחליל אשר ישבור זרימה ומופנה גם לטרמוסטט.

מספר שאלות להמשך:
1. הצעות יעול לעיצוב וחלוקה כולל פריסת הציוד?
2. אני הולך על סט דישן נוזלי ממותג בעיקר מהסיבה שמדובר על נפח קטן וכך גם כמות הדשנים, יש המלצות? Seachem/Brightwell Aquatics או כל מותג אחר, כמובן אשמח לחזק עם הסבר מנסיוכם - איכות מוצר, מינון, חיי מדף וכו'

השלב הבא מבחינתי זה גידול מצע דשא בשיטת DSM, כבר שאלתי על זה בפורום וקצת כיבו אותי חייב להגיד..
הסיבה שאני בכל זאת רוצה היא דבר ראשון בשביל ההתנסות והחוויה - תמיד אפשר למלא מים ולדלג, דבר שני אני סבור שנקודת הפתיחה מבחינת הצמחייה תהיה יותר טובה ומבוססת.
ממה שקראתי וראיתי עד עכשיו מכסים את האקווריום בניילון נצמד, שומרים על רמת לחות על ידי הטזת מים אשר מתגברים עם דשן נוזל ומעשירים את האוויר בCO2.
כמו שראיתם האקווריום שלי סגור - צופים בעיה בגלל החום שנפלט התאורה?
דגשים נספים יתקבלו בברכה..
uriakurz לא מחובר   הגב עם ציטוט