צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 25/11/2017, 13:35   #1
uriakurz

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל עץ הקמת אקווריום צמחייה שלי..

שלום לפורום הנכבד,
אחרי מספר שנים של הפסקה אשר הקבילו למספר השנים בשירותי הצבאי אני חוזר!
הכל התחיל שבמהלך משמרת בעבודה ישבתי עם אחד החברים והוא הדליק אותי שוב על התחביב (כמובן שהוא לא עשה עם זה כלום..).
באותו השבוע כבר עשיתי הערכת מצב מבחינת איזה ציוד יש ומה מצבו.
התחברתי שוב לאתר (לא מצליח לשחזר את השם משתמש הקודם שלי) אבל זה לא במת משנה, והכי חשוב חזרתי לקרוא ולהתעדכן בכל החידושים..
נפתחו כבר מספר עצים עם שאלות אך אני רואה מה "מקבלים" החברה שפותחים עץ הקמה וגם אני רוצה

לכן החלטתי להיחשף לחלוק ובעיקר להקשיב למה אנשים אחרים אומרים והכל מטרת ההפרייה הדדית.
הכיוון השתנה כבר מספר פעמים אבל כרגע הוא ברור לכולם וגם לי שמדובר האקווריום הייטק לכל דבר ועניין למרות מאמצי ההכחשה שלי..

קצת פרטים יבשים:
אקווריום מטר פנורמי אשר קיבלתי מחבר לאחר שהאקווריום המרכזי הקודם הלך לעולמו..
150 ליטר ברוטו - נעשתה בדיקת נזילות במשך שבוע וחצי אשר יצאה תקינה ולאחר מכן ליתר ביטחון חיזוקי סילוקין יעודי.
פילטר RENA XP2 אשר שופר וכרגע נימצא עם דוד של XP3 וספיקה של XP2 סה"כ 1050 ל/ש על פי נתוני יצרן + פילטר פנימי של גאו'אל עם ספיקה של 300ל/ש שיתכן ויצא בעתיד - כרגע אני מאוד אוהב את הסדר שהוא צפוי לעשות לי במיכל (אני יודע שהוא לא באמת נצרך).
הפילטר החיצוני והמדיות רצות כבר כמעט חודש וניראה שכבר הסייקל הסתיים.
מערכת CO2 מלאה, מיכל עבר טסט מחודש ודחיסה.
הפרויקט הראשון היה מערכת התאורה - אשר לא הספקה מבחינת הספק בשום צורה ולכן שופרה פעמיים (ניתן להתרשם מהתמונות).
בגמר התהליך מצאו את עצמם 3 נורות T5 24W, שני מודולים LED 10W כ"א ועוד 5 מודולים של 5W כ"א אשר פריסתם "המשונה" נעשתה על פי תיכנון האקווריום - צד שמאל מתוכנן מצע הדשא החלומי.
מבחינת המצע מתוכן להיות מורכב משכבה תחתונה של JBL ביסיס (מחכה שיגיע) ושכבה עליונה JBL מאנאדו (נמצא כבר ברשותי).

מצורפות תמונות מכל התהליך, מוזמנים להתייחס ולהמליץ - כמובן שהמטרה היא למנוע טעויות וללמוד מכולם.
התהליך עוד ארוך אבל מה שאפשר נעשה במקביל, תהנו!

אקווריום:

הדבקת רקע שחור בחלקו האחורי:

מדיות בקרנטינה שרצות על הסייקל - כיום כבר בתצורה אחרת כאשר הפילטר מורכב כמו שהוא - תודה רבה לעלי רז על הרעיון.

פרויקט תאורה:

מפס הלדים לא הייתי מרוצה בעיקר בגלל שההדבקה שלו לא עמדה במבחן התוצאה וההספק שלו נתון בספק.. ולכן הוחלף למודולים.

חדר המכונה:

אפשר לראות בצד ימין למעלה נקודת צנרת מעוגנת אשר עולה לאקווריום בצינות PVC.
הצינור המאונך יתחבר לריאקטור חיצוני אשר בדרכו ארצה מארץ מלוחסני העין, בעוד הצינור המאוזן יתחבר ישירות לפתח כניסת הפילטר.

בצד שמאל נמצא הלוח עליו תשב כל מערכת הCO2 בצורה מסודרת

נערך לאחרונה על ידי uriakurz, Saturday 25/11/2017 בשעה 14:08.
uriakurz לא מחובר   הגב עם ציטוט