צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 04/04/2009, 02:57   #19
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: מיניקוקיז - טבעי 2.5 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shai63 צפה בהודעה
סליחה שאני מקלקל את החגיגה, אבל הם נראים לי מעוקבי גדילה ברמות. תסתכל בצילומים על גודל העין יחסית לגוף וגם על מכסה הזימים שהוא ורוד מידי לדעתי ומאד פתוח.

מניסיון די דומה לשלך, אני מגדל גופים באקווריום טבעי כמעט...ללא החלפות מים או דישון וזה לא זה. הם גדלים ומתפתחים אבל לא מגיעים לרמות של גופים באקווריום כמו שצריך.

זה תורם מאד לניסיון בשליטה שלך על התנאים ומאפשר לך את הידע והניסיון מה לעשות ואיך לעשות כמו שצריך, אבל זו בהחלט לא יכולה להיות המלצה. sorry.
קודם כל שיהיה ברור - אין בתצורה הנ"ל שום המלצה
גופים טוב ועדיף לגדל במיכל המתאים להם.
שוב דבר לא היה מתוכנן יתר על המידה פה והגורמים העיקריים ל"הצלחה" של העסק בעיקר תלויי מזל (יש מספיק חום/אור אין שינויים קיצוניים וכו').
שני מעוכבי הגדילה הנ"ל סביר שלא היו שורדים (הסטטיסטיקה היא שנולדים עשרות שורדים בודדים - בדרך כלל נקבות, שרידת זכרים משום מה נדירה יותר בקיבוצי) הטרייד אוף פה סביר בעיני. אני לא מכיר עיכובי גדילה בגופים אבל הרעיון היה בשלב זה או אחר לקחת אותם הביתה ולהחליף בשרצים חדשים כדי שאת חייהם הבוגרים יעברו במיכל גדול.
אני הראשון שיגיד לשואל בפורום עם אקווריום של 10 ליטר עדיף שרימפסים על גופים. מאידך בואו לא נשלה את עצמנו, כל המספרים נוסח - בטבע מגיע לגודל X באקווריום לשני שליש מזה מעידים על כך שגידול דגים בשבי מעכב את גדילתם המלאה. זה לא תירוץ - זו תובנה.
דרך אגב ניסיתי לשלב שרימפס (ג'פוניקה) כדי להמיר לשרימפסייה אבל לא הצלחתי - ייתכן בשל אקלום כושל.