צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 02/11/2008, 04:14   #1
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל פרוייקט הקמת הנאנו ריף של -Alon- / בניתי סאמפ 11.03.09

בעץ זה אשתדל לתת עדכונים על ההקמה.

אשמח לקבל כל עצה, הערה או הארה.

את ההקמה ביצעתי ביום שישי.

עסקינן באקווריום Jebo מדגם R338.

לאקווריום הודבק רקע כחול.

תאורה מקורית - 16W ע"י 2 נורות T5 - ישודרג בהמשך.

פילטריזציה:

פילטר ענק (!!!) של Jebo מדגם 505. מדובר בפילטר מפל כפול כמעט ברוחב של האקווריום, 750 ליטר לשעה. תא אחד הושאר כמו במקור - פרלון ופחם שיצא עוד שבועיים. התא השני מולא במדיה איכותית ( סיפורקס אם אני לא טועה בשם ) ובו שתולים שלושה מנגרובים. הפילטר עובד כרגע ללא מכסה ולאחר צמיחת המנגרובים אחליט כיצד לכסות אותו.

פורק חלבונים:

הזמנתי פורק חלבונים לאקווריום נאנו מאיביי. אמור לטפל באקווריום של עד 50 ליטר. עובד באמצעות משאבת אוויר. זאת התמונה שלו:

את הפילטר המובנה פירקתי ואת הפלסטיקה "רוקנתי" כך שמבפנים זה ריק ( הכנה לציוד עתידי ) ומבחוץ - נראה כאילו שלא נגעתי.

הסלעים באקווריום הם סלעי יבוא מאינדונזיה. 3 קילו ואני אוסיף עוד בהמשך

גוף חימום של יאגר - 50W

ראש כוח של 300 ליטר לשעה - בשביל עוד זרמים באקווריום.

רכשתי דרך האינטרנט ( לצערי מסתבר שבישראל יותר זול ) תוספים של KENT מסוג A&B שמיועדים לנאנו ריף.

המצע הוא חצץ אלמוגים - מאמין שהוא של פסיפיק. יש רק קילו אחד.

לאקווריום נכנסו מים מריף וותיק ויציב, כ 25 ליטר מתוך כ 33. למים נסחט פרלון מלוכלך מאותו ריף.

הסטרטר באקווריום הוא מולי שנמצא בתא רשת.

בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל מי שעזר לי, בין אם על גבי הפורום ובין אם מאחורי הקלעים. לעופר על ההשראה, לחיים (OZ) על הלחץ שהפעיל עלי לזוז ולעשות את זה ועל המנגרובים שמחזיקים את המערכת, לאלי **** על הררי המידע ששחרר פה בפורום, לכל מי שענה על עשרות הודעותי פה בפורום וכן תודה ענקית לישראל IPL ששרד את ההצקות האין סופיות שלי, ספאם בלתי פוסק ורשימת קניות באורך הגלות. הבן אדם נסע למונו רק בשביל להביא לי סלעים. אישתו נסעה ליבואן רק בשביל להביא לי את הפילטר בזמן. הוא עשה מעל ומעבר ואפשר לי להגיע עד הלום מבלי להגיע ( עדיין - זה יגיע אוטוטו ) להוצאה של 4 ספרות. תודה לכולכם.

תודה גם לכם, הגולשים, על זמנכם, אשמח לשמוע כל דעה.

נערך לאחרונה על ידי -Alon-, Wednesday 11/03/2009 בשעה 17:21.
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט