צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 23/01/2017, 08:47   #37
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ -טרום- הקמה שרמפיסייה

עדכון...

בעצת החברים החלטתי ללכת על סייקל מאפס, רכשתי סיפורקס חדש והכנסתי כחצי ליטר יחד עם חבילה נאה של פרלון בפילטר הפנימי (וכפי שצוין יש גם פילטר ספוג).

ביום חמישי ביקשתי מהפורום תרומת מוס, ניסן-מ הרים את הכפפה ובאותו ערב כבר התחלתי בעבודת היצירה של קשירת המוס

שתי שלוחות מהשורש נעטפו במוס, כמו כן בעזרת גזירה של קופסת פטריות הכנתי שני בסיסים לקשירת המוס - אחת תלויה בעזרת מוצץ ("מרפסת" להרוויח עוד שטח "קרקע") והשניה בקרקעית קשורה לאבן.

בגלל אופי המוס (סבוך והקשירה בחוט לא הייתה הכרחית) החלטתי ללכת על חוט תפירה שיעלם עם הזמן (כמובן בצבע של המדים בזמנו...).

ובאותו מעמד התחלתי גם למלא את המיכל -
אחרי הניסיון המייאש שהיה לי עם המיכל הראשון (מצע אמזוניה שהפך אשכרה לביצה swamp not egg...) עבדתי לאט ובזהירות ובעזרת נטלה וצלוחית חד-פעמית; אני מאמין שמילוי של כ-60 ליטר ארך שעה
על השורש הונחה שקית עם חלוקי נחל\גולות בתור משקולת, לא הכי אסתטי אבל לא רציתי לקחת סיכון.

התוצאה טובה מכל דימיון, לא נוצר רחף או עננות וכל גרגר קוורץ או חול נשארו בחצי המגרש שלהם

המיכל אחרי 24 שעות -

אגב, פעם ראשונה שאני נתקל במשאבת אוויר.
איך מסתדרים עם הדבר הזה ?! מתכנן להחליף לדגם יותר שקט (אשמח להמלצות לשרימפסייה 30 ליטר).

והכי חשוב שעון הסייקל דופק...

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט