צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 03/02/2020, 19:06   #22
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 30 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי globali צפה בהודעה
אין כאן כלל מחלוקת.

בהיעדר מדושן אם נוח למשתמש עם 4 ס״מ, סבבה.
.
.
.
.
תודה globali;

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amfri צפה בהודעה
הייתי מעצב את המיכל קצת אחרת.
הייתי קונה מצע מדושן לא מצע תחתון אלא מצע שתילה שקית של 2-3 ליטר דנרלי , פלובל , אמנו .
בחזית הייתי משאיר את הקוורץ (מוריד את הגובה בסנטימטר או שתיים) ויוצר שכבה גבוה
יותר בעצרת המצע vמדושן והאבנים שייש לך .
לרעיונות לעיצוב תריץ חיפוש בgoogle בנושא planted aquarium aquascaping.
תודה amfri;
בהתחלה חשבתי על זה אבל בכל מקרה הדישון יתבסס על דישון נוזלי בעמודות המים כך שאין צורך במצע מדושן ולכן המצע חוץ מהיותו למטרת שתילה הוא יכול להיות רק לפן העיצובי.
כל אחד והדעה שלו מה יותר יפה(גם לדעתי מצע כהה יותר יפה אבל כמו שדובר קודם רוב המצעים מתפרקים אחרי תקופה כך שלא רלוונטי לי) בנוסך כל הערבוב צבעים ויצירת "נחל" כושל אחרי תקופה מסויימת (אם תשים לב המצע שלי אינו אחיד כי בעבר ניסיתי עיצוב כזה או אחר ופשוט זה מתערבב עם הזמן).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
יופי של עבודה, אישית הייתי נמנע מהכנסת צמחים עם אצות.
ישנם תהליכי חיטוי (כלור מהול או קאלי) שיכולים לסייע במיגורם והתחלת המיכל החדש בצורה "נקייה".
(נבגי אצות מגיעים מכל מקום, אבל לפחות לצמצם מה שאפשר...).

לדעתי במידות האלו שרימפסייה תיתן אחלה מענה -
ניאוקרדינה אדום (שרי) יחסית קל למצוא ויתן קונטרסט יפה לעיצוב.

לחילופין אפשר לשקול דג קרב בודד, או להקת רזבורה אספי\הנגלי.
תודה אסף_;
חיטוי- כול הצמחים עברו חיטוי בקאלי וגם במי חמצן. קאלי זה חומר חלש יחסית ויכול לחסל חלזונות ונבגים, ומי חמצן יעיל בחיסולי אצות שקיימות על הצמחים, אחרי החיטוי בשתי החומרים רוב האצות ירדו ומי קאלי נשארו עם המון חלזונות מתים בקרקעית.
ציטוט:
(נבגי אצות מגיעים מכל מקום, אבל לפחות לצמצם מה שאפשר...).
מסכים מאוד עם המשפט ובסופו של דבר נבגי האצות יגיעו כנל לגבי החלזונות ולכן כל מה שאפשר לעשות זה לעקב או לחילופין לנסות למנוע את התפרצות.
הסיבה שעדין הכנסתי את אותו הצמח כי הוא לא צלח באקווריום אחר שלי וזה מה שנשאר לי ממנו (משום מה בעבר פרח וגדל)
ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
ממש יפה
תמשיך לעדכן
נ.ב. למה ירדת מהמצע המדושן? האם בגלל הצבע ? או בגלל החוסר מקום להניח מעליו מצע שתילה?
תודה ytz;
קלעת בול גם בגלל אולי הצבע וגם בגלל הנפח.

מאז העדכון האחרון שהיה לפני שבוע האקווריום עבר הרבה.
אקווריום צמחייה דורש איזון בן תאורה לבין co2 לבין דישון וברגע שהאיזון מופר לצמחים ולאקווריום יהיה את הדרך שלהם לאותת. (אימצתי מglobali את הרעיון).
אני עובד עם פילטר חיצוני והיציאה שלו (מאיפה שהוא מחזיר את המים) היא בחליל, בגלל שבהקמה נשבר לי הקצה של המקל הסבא אז החליל מאונך כך שהמים יוצאים קרוב לקרקע (ניצלתי את זה למיסוס של כמעט 100% של הco2) ואין זרימות בשפת המים מה שיצר שכבה "שומנית"- אמרתי זה בגלל ההקמה וזה יעבור אז הוצאתי כמה שיכולתי.
עברו שלושה ימים ממהקמה (בכוונה חיכיתי כמה ימים לפני תחילת הסייקל כדי לראות שאין הפתעות חדשות) ולא עבר ורציתי להתחיל בסייקל אז קדחתי חור אחד באלכסון כלפי מעלה בכ8 ס"מ ממפלס במים. זה עשה תזוזת מים עדינה והשכבה נעלמה.
בנוסף לזה העלתי את שעות התאורה בשעה ושתי דברים אלו גרמו לכך שבשלוש השעות לפני סגירת התאורה ערך הco2 ירד עד למצב שיש חוסר. ופה לראשונה ראיתי התחלה של אצות.

כמובן שמייד גזמתי את הצמחים הנגועים וניקיתי את הזכוכית.
הורדת שעה מזמן התאורה והעלתי את כמות הפחמן ל12 בועות בדקה.
עוד בעיה קטנה שניתקלתי זה המחמם שהמדחום שלי זייף והראה 24-25 ובפועל היה 27, וכמובן שהורדתי את הטמפרטורה ל24.
תמונה ככללית להשוואה:

לפני שבוע:

לא הצלחתי לצלם טוב יותר בגלל אצות על הזכוכית בפועל נראה טוב יותר אנסה בהמשך לצלם עוד אחרי ניקוי זכוכית.
בנוסף נתתי לצמחים להתהקלם ולגדול ושאוכל לקבל מהם מסה ובנוסף לייצוב של האקווריום, בהמשך השבוע אני מתכנן להביא צמחים חדשים ולשנות את המיקום של הצמחים כך שמה שנראה עכשיו זה נטו בשביל שיגדלו.
קצת פרלינג:

נ.ב שחכתי לרשום שהתחלתי סייקל עם מולים צעירם.
יש לי עוד הרבה על מה לרשום (מסקנות על הדישון וניתור הערכים אצלי) אבל זה לפעם הבאה.
לדעתי עדין מוקדם לגיליון הטכני כי הכול עדין דינמי ונתון לשינוי
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט