צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 25/02/2021, 16:29   #5
dududag

הודו לך על 6 הודעות 8 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום הייטק - למי זה באמת טוב? האם טוב גם לדגים???

ציטוט:
פורסם במקור על ידי סיגל מילר צפה בהודעה
שלום לכם,
לפני כארבעה חודשים החלטתי להקים אקווריום צמחיה, באותו זמן לא הייתי מודעת למיכלי הייטק עם כל המשמעות הכרוכה בהם. כיום יש לי שני מיכלי הייטק, אחד של קרוב ל 200 ליטר והשני של 300 ליטר, שניהם עובדים על בלון פד"ח, עם מצע מדושן, תאורת לד מקצועית ופילטר חיצוני ענק שעושה את העבודה, בנוסף גם משאבת מים. שני המיכלים מחוברים לשעוני שבת כאשר הם מקבלים תאורה, פדח ומשאבה בזמנים קבועים. המיכלים הוסבו לאחרונה למי אוסמוזה ובנוסף אקווריום נאנו לדגיגונים שנולדים.. בנוסף 2 אקווריומים קטנים עבור הסתגלות דגים או דגים חולים. הפרוייקט שואב אותי עד תום, במיוחד לאחר שעברתי למי אוסמוזה...הכל טוב כל עוד מצליחה להגיע לאיזון. אני מקבלת הדרכה נהדרת מ"חוות האגמים", מחליפה כל שבוע שליש מהמים, ומדשנת בחמישה דשנים דישון יום יומי, בנוסף מבצעת בדיקות כולל gh -(מוסיפה אבקה לאיזון לפי החריגה) הכל על מנת שיהיה מוצלח. עובדת מסביב לשעון מקפידה על כל מה שאפשר ובכל זאת מוצאת את עצמי מתמודדת עם לא מעט מחלות ותמותה של דגים. לאחרונה התחלתי לחשוב שבעצם ישנם דגים שפחות מחזיקים אצלי מעמד (במיכלים שלי דגים מנקים, להקות נאונים טטרות, מעט גורמים כחולים וכל היתר משריצים - גופים, מולים, פלטים, סייפנים). אני שמה לב שהמולים הלבנים והמולים שהם שיש נוטים למות על נקלה, בנוסף לא מעט פעמים קורת תמותה של דגים אחרים. עם הזמן למדתי לזהות את המחלות: התמודדתי עם נקודות לבנות על ידי טמפ גבוהה, גופים עם המחלה של הפה אני מוציאה ונותנת להם מלח, דגים אחרים יצא שנתתי להם במיכל נפרד תרופה טבעית בשם VOOGLE KOL, אך באופן כללי אתמול נראה לי שהתחלתי להבין קצה קצהו - מישהו אמר לי שלמעשה לרוב הדגים המשריצים מי אוסמוזה אינם מתאימים, הם זקוקים למים קשים יותר ולעיתים אפילו מעט מליחים. אני מאוד מאוד אוהבת את הדגים המשריצים, חשבתי להסב את אחד המיכלים חזרה למיכל שהוא עם מי ברז ולא אוסמוזה. אני משוטטת ברשת ולא מוצאת ספרות מקצועית בנושא וחוששת שלא משנה מה אעשה יתכן ואני לא יודעת אקולוגיה פשוטה של דגים משריצים ולכן פונה אליכם. הרבה תודה מראש:-)))
הייי
מרשה לעצמי להגיב כאחד שעבר בדיוק אותו תהליך במעבר להייטק ואוסמוזה כולל פד"ח וכל השאר .יש לי כל מיני סוגי דגים כולל משריצי חיים, ושרימפסים . ששרדו את המעבר מלואו טק וכיום חיים בהייטק{ חוץ 2 קורידורסים שמתו עם הזמן} כבר שנה במים רכים 2-4KH, 4GH.לדעתי משריצי חיים הם דגים חזקים יחסית לשאר ואין סיבה שלא יחיו בהייטק. יכולות להיות הרבה סיבות לתמותת הדגים אצלך. אציין גורם אחד שעשוי לגרום לתמותה באק' היי-טק {בשונה מלואוטק} והוא המעבר החד בין יום ללילה בריכוז הפד"ח \חמצן, ותנודות הPH בגלל הזרמת הפד"ח.לא ציינת כמה פד"ח את מזרימה והאם את מבקרת את ריכוז הפד"ח במים. עקרונית ירידה של יותר ממעלה אחת PH בעקבות הזרמת הפד"ח {נגיד מ7.5 ל6.5} מעידה על ריכוז פד"ח של מעל ל30PPM שעשויה לגרום לתמותת דגים מכל הסוגים מחנק . אם תפרטי עם יותר נתונים בפרמטרים של המים מעריך שיהיה יותר קל לסייע לך. בהצלחה