צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 22/07/2003, 22:44   #8
Wild Blue

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אכן הדעות חלוקות בנושא ואין תשובה של מאה אחוז בנוגע להכנסת הצמחים.
אני אישית מעדיף שיטה משולבת. של הקמת האקווריום כולל כל הציוד והתפאורה האביוטית (כלומר לא חי/צומח). ואז לתת למערכת לעבוד כמעט שבו ובזמן זה לבדוק שהכל עובד (כרגיל כמו בהקמה של כל אקווריום; פילטרים מסננים, תאורה, טמפ', וערכים) לאחר מכן אני מוסיף את הסטרטרים (מולים/ פלטים/ גופים/ דג קרב וכו') ולאחר שהם מתאקלמים ומתחילים לאכול אני מתחיל להוסיף צמחים לאט לאט קודם מהירי גדילה חזקים, לאחר כשבוע צמחי מוקד וכו' ולאחר שלושה חודשים אני מוסיף קריפטים. בזמן הזה אני מדשן ודואג לתאורה ומפעיל co2 אם יש. כמו כן אני ממשיך באיכלוס האקווריום בבע"ח כרגיל.
בדרך זו אתה לפי דעתי מגיע לביסוס האקווריום ויצובו בעדינות הן מבחינת הצמחים ובהתאמה מבחינת הדגים כמו הדגים גם חלק מהצמחים רגישים לשינוים ולאקווריום לא יציב ומבוסס וכן העמסה בצמחים (ובהתאמה כפיצוי בדשן וכו) יכולה להוביל לקריסת מערכת על ידי: אצות, סתימות, זיהומים מפירוק מוגבר של חומר צמח מת ועוד ועוד.

בקשר לחצץ בשביל צמחים הכי טוב זה טוף קרמי סנטטי. אבל מסתבר שהוא לא ממש טוב לדגים. מכך משתמע שיש ניגוד אינטרסים. לא כל מה שמתאים לצמחים טוב לדגים והפוך.
על כן יש לבדוק מה הדגים שיהיו ועד כמה אתה מעונין בהצלחת הצמחים.
אני אישית הגעתי למסקנה שהנקודת בינים הינה קווארץ גרוס אבל לא בגודל הקטן ביותר אלא גרגירים בערך בגודל של 3 מ"מ.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט