צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 28/09/2006, 12:25   #24
Double Delta

הסמל האישי שלDouble Delta

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: יש כמה...

אני אגיד כזה דבר...
המורים של ימינו, רובם כבר שחוקים, או איבדו את הרצון להלחם במערכת...
התלמידים של היום... אין לי מילים להגיד כמה שאני לא מאמין.

עם כל הכבוד, אני נחשבתי לתלמיד נוראי. וכן, הייתי מאוד מפריע בשיעורים... אז היו מעיפים אותי מהמון שיעורים (בעיקר במקצועות- ספרות, היסטוריה, אזרחות, ואפילו ביולוגיה- המורה לא התלהבה מזה שיש לי מה להגיד על כל משפט של חומר שהיא נותנת לנו...). רק שאני אחרי 5 פעמים שהועפתי, כבר הבנתי שאני באמת מפריע מאוד... אז הפסקתי להפריע... כי פשוט לא נכנסתי יותר לשיעורים האלו...

העניין הוא שהמון תלוי כמובן בגישה של המורים- המורה שלי לאנגלית, נתנה לי להתפרע בשיעורים ואמרה דבר אחד- תעשו פה הכל, פרט לפורנוגרפיה וסמים, כל עוד אתם עושים את זה באנגלית. בסופו של דבר, אנחנו היינו הקבוצה המצטיינת השכבתית באנגלית.

המורה לביולוגיה, הייתה מאוד רצינית, אבל כשהפסקתי להגיע, היא הייתה מצלצלת אליי לפלאפון ושואלת אותי למה אני בזולה במקום להיות בשיעור... אז הייתי מגיע ופשוט סיכמנו שאם יש לי משהו להגיד, במקום להתפרץ, אני רושם הכל על הדף ובסוף כל פסקה מצביע ואומר מה דעתי.

המורה לספרות, פשוט הכניסה אותי בכוח לשיעורים, וכל הזמן גרמה לי להגיד דברים, גם אם לא קשורים... אחרי כמה זמן לא רק שהפסקתי להפריע, אלא אפילו התחלתי להשתתף...

המורה לתנ"ך, הייתה עושה עליהום על כל הכיתה בעזרתי ובעזרת עוד חברה טובה (אנחנו היינו היחידים שאהבו אותה, הכיתה התאכזרה אליה... אגב, יצאה כתבה בערי המפרץ כשהיינו ב-י"ב, על משפט מחץ שהיא אמרה לכיתה שלה בשנה שלפני...). אז גם הייתי משתתף כבר שחומר הנלמד...

המורה למתמטיקה, טוב היא פשוט הייתה שווה (רוויטל תעשי לי ילדים!)... אז היו לנו את כל הסיבות להגיע לשיעור ולהשתתף...

המורה להיסטוריה- היא פשוט העיפה אותי מהשיעור 5-6 פעמים בערך ואחרי זה פשוט דאגנו לא להפגש אפילו במסדרון... פעם אחת אחרי שיחה עם היועצת, הסכמתי להכנס לשיעור שלה ולשבת בשקט... ובלי שום סיבה מיוחדת, כמו שהיא נכנסה לכיתה, היא בהתה בי איזה חצי דקה ואז סיננה לעברי "עוף מהכיתה שלי, פושטק חסר גבולות!"... כולה מה עשיתי... לקחתי ביס אחרון והכנסתי את האוכל חזרה לתיק... מאז אותו יום היא דאגה לי להשעייה כוללת לכל השנה מהשיעורים שלה... אני גם ככה לא רציתי להכנס...

ואני? הגישה שלי אומרת- הכל בהומור, כל עוד זה עם כבוד. מה פירוש? אני כמורה, אהיה מוכן לבדיחות בכיתה, לאווירה כיפית... כי בלי זה אין עניין לתלמידים ללמוד... אז אני בעצמי אתרום לאווירת הבדיחות והכיף... אין לי בעיה... זה גם תואם יופי את האופי שלי...
אבל תלמיד שיוציא לי אבטיח שאמצע השיער, יקבל חזרה את האבטיח רק בסוף יום הלימודים, בנוסף, על הכנסת סכין בגודל כזה לבי"ס, הוא יקבל את העונש המתאים ויבוצעו בירורים כיצד אופשר לו להכניס סכין לבי"ס.
תלמיד שיפריע, ייקרא לשיחה, בה ננסה להבין למה זה ככה, ואיך מתגברים על זה...

המורים נטולי סמכות היום, והגיע הזמן להחזיר להם את הכוח והבטחון בעצמם!

זו אגב דעתי, כתלמיד גרוע, מופרע, בעייתי, שאת השנתיים האחרונות בתיכון בילה על תנאי התנהגותי ושל ציונים... ושהיום, רוצה להיות מורה לביולוגיה ומחנך כיתה...
(ואתם צריכים לראות את התגובות השונות והמגוונות של המורים שלי מהיכון כשהם שומעים את זה... רובם בהלם... האחרים צוחקים כאילו זו בדיחה... ואלו שהתאכזרו אליי... פשוט מרימים גבה ואומרים משהו נוסח "רק זה חסר לנוער של היום"... אלו אגב, לדעתי, מורים שחוקים מאוד שכבר אין להם מה לעשות בתוך מערכת החינוך...).

בינינו? דעתי היא שכל מורה צריך לראות את הסרט "סיכון מחושב"... למה? כי ככה צריך לעבוד מורה טוב!

"מושיק, זה כולה חיפושית שחורה, לילך בכלל לא בסביבה, ובאזרחות אפשר לראות אותם יום יום אצלי בבית... עוד משהו?!"
Double Delta לא מחובר   הגב עם ציטוט