צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 10/07/2011, 22:19   #27
גיל שרון

הסמל האישי שלגיל שרון

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
וותק בתחום: נרטב משנת 1978, בהפסקות
ברירת מחדל תגובה להודעה: אצות אצות אצות כבר איבדתי תקווה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yalon14 צפה בהודעה

אילו ערכות בדיקה רלבנטיות בשבילי?
עכשיו לאקווריום השני :
60 ליטר מוגדר כלאוטק
תאורה t8 של 20w ונורת pl של 25w לפני בערך חודש הייתה עוד נורת pl והורדתי אותה אחרי שראיתי בפורום שזה יותר מידי.. 8 שעות תאורה ביום
מצע של jbl כ2 ס?מ עובי וקוורץ שחור בעובי איזה 3 ס?מ
מדשן 1.5 מ?ל מולטי של ברייטוול בשבוע ולאחרונה התחלתי להוסיף אקסל וברזל של ברייטוול כל יומיים
פילטר פנימי 800ל/ש
אולוסיה של 10 קרדינלים 3 טטרה פינגווין ו2 סרפות
בזמן האחרון תקפה את כל האקווריום אצה כחולה נוראית שמתיישבת על הצמחים ואצה חומה על הדקורציה.. כל הצמחים בלי יוצא מהכלל נראים פשוט רע..
אצה חומה = תאורה חלשה? איך זה יכול להיות עם 0.75 וואט לליטר?
איך אני נפטר מהאצה הכחולה? אני מבצע החלפות מים של יותר מ50% פעם בשבועיים אז איך איכות המים שלי ירודה כל כך?
גם הרבה דגים אין לי ואני מנקה את הפילטר כל חודש בערך במים מהאקווריום
ושוב תודה רבה לכם על הנכונות והסבלנות לשתף בידע
איך אתה יודע שאיכות המים נמוכה אם אתה לא מודד שום פרמטר? מדוד לפחות ניטרט ופוספט.רמה רצויה בלו טק- ניטרט עד 20, פוספט 1-2. לא יותר ולא פחות.

מנורות T5 ו PL אינן שקולות ל T8. באקוריום עם תאורה חלשה וללא הוספת פחמן אין צורך בדישון.
בתנאי תאורה חלשים כאלה צומחות רק אנוביות. אם לא תדשן הן יכולות להיות יפות מאוד. אם תדשן סביר שהעלים יתמלאו באצות.

זרוק את כל הצמחים. הרתח את כל הדקורציה. גרד את כל האצות מהדפנות. שים אנוביות. אולי גם ג'אווה מוס וקרנן. אל תדשן כלל. אין צורך בהרבה החלפות מים. לך על אקוריום טבעי. המזון שאתה מאכיל והפרשות הדגים מספיקות. שמור על אכלוס נמוך והאקוריום יכול להראות מצוין. גדילת הצמחים תהיה איטית מאוד.