צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 13/09/2004, 22:35   #11
Ghost

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אני כרגע בחניית ביניים בלונדון ויש לי כמה שעות להרוג.
בכוונתי לכתוב סיכום על כל הרצאה שההיתי בה (לצערי היו מספר הרצאות במקביל ומשום מה לא הצלחתי להתפצל כמו קסניה... ).
בנוסף, אני מתכוון לכתוב מאמר על שיטות הרבעה פיזית של אלמוגים (הכוונה בחיתוך והדבקה) שיהיה מלווה בתמונות וכן מאמר על עקרונות הצילום כפי שהעביר דניאל קנופ (הזה של התוספים - ואם אתם חושבים שהוא יושב מול אקווריום מרכזי ומחכה לדג לעבור אז אתם טועים).

מלוח17,
הכוונה הייתה לכך שאין צורך לשים יותר מ 10 ס"מ ולא שכבה לא רלוונטית. מעבר לכך שבאקווריום בעל זרימה חזקה החול יעוף מהקרקעית (שולל את נושא האסטטיות) הוא גם לא יעיל מבחינה פילטרציה. הן הסלעים והן החול מהווים פילטר ביולוגי טבעי ובזרימות נכונות הם גם מאד יעילים.
אחד הדברים שעלו בכנס זה עניין הזרימה. זה לא מספיק שמכניסים ראש כח לאקווריום. יש צורך ליצור גלים וזרימות משתנות. ישנן מספר חברות היום שנותנות פתרונותת הולמים וגם ניתן להכין אביזרים תוצרת בית (TUNZE, SCWD ושיטות "ניאגרה למיניהם"). הדבר חשוב מאד לפילטרציה של החול והסלעים ולהוצאת הצטברות הדיטריוס מתחת לסלעים. אני אפרט יותר בהמשך.

בכל מקרה, אני מרגיש שכנסים כאלה חיונים ביותר להמשך התפתחות התחביב והתחום. משיחות עם חלק מהמרצים, למדתי שישנם לא מעט חוקרים באוניברסיטאות המשתפים איתם פעולה ולא רק בעניינים של הים האדום והתיכון. אולי העמותה תוכל לארגן סדרת הרצאות????

אני אהיה מחובר עד 2330 אם יש שאלות

עידן