אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=19)
-   -   עזרה דחוף!!פילטר אהיים פרופשיונל 3 דגם 2080 (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=269922)

קופדי Sunday 11/03/2012 00:24

עזרה דחוף!!פילטר אהיים פרופשיונל 3 דגם 2080

לאחר ניקוי פילטר אהיים פרופשיונל 3 דגם 2080
ישנו לחצן להוצאת אוויר בצבע אפור לחצתי עליו והוא נשאר לחוץ כלפי מטה ,משום מה הפילטר לא נכנס למצב פעיל והוא משמיע כאילו הוא מסתובב על ריק...
האם מישהו יוכל לעזור לי :
1 כיצד ניתן להחזירו למעלה??
2 מדוע הפילטר לא מתחיל בפעולה??
3 דחוףףףף
תודה

קופדי Sunday 11/03/2012 00:41

תגובה להודעה: עזרה דחוף!!פילטר אהיים פרופשיונל 3 דגם 2080

לא ישנתם בשבת???
אני גם אובד עצות וגם עובד באצות..................:banghead2::banghead2::bang head2:

קופדי Sunday 11/03/2012 00:54

הלוווווווו??????????..
בנתיים הצלחתי להחזירו למעלה נראה לי ששברתי משהו בדרך?!
מדוע הפילטר לא נכנס לפעולה?
הוא מלא מים ........

אבי. Sunday 11/03/2012 00:56

http://www.eheim.de/eheim/pdf/en/anl..._2080_2180.pdf

קופדי Sunday 11/03/2012 01:03

שבוע טוב אבי:up:
תודה רבה זאת בדיוק החוברת שמצורפת לפילטר רק שמשום מה לא מוזכר כיצד לפעול במקרה כמו שקרה לי שלחצן הוצאת האוויר נשאר לחוץ...
מדוע לדעתך הפילטר לא נכנס למצב פעולה?
זו לא הפעם הראשונה שאני מנקה אותו ...

Aquario Sunday 11/03/2012 01:05

איזה הצטרפות מקרים :hair: גם אני ניקיתי את הפילטר היום (2076) לשמחתי זה עבר בשלום...

ולענייננו, קשה לי להאמין ששברת את הפומפה יש לה בסיס גמיש. אולי פשוט נתקעה ואם החזרת אותה למעלה כנראה שהכל בסדר.
האם כשאתה מכניס את התקע לחשמל אתה שומע רעש של המנוע עובד?
אם כן כנראה שפשוט הפילטר לא מלא במים עד למינימום שלו - סף התחלת השאיבה של המנוע.
תוודא שגם הכניסה וגם היציאה של הפילטר נמצאים שניהם שקועים באקווריום (שלא יחדור אוויר) ותלחץ ברציפות על הפומפה כדי להוריד מים ואז נסה שוב לחבר לחשמל ולראות אם הסירקולציה מתחילה...

Aquario Sunday 11/03/2012 01:08

אם לא תצטרך לפרק את הראש ולראות ששום דבר לא תקוע שם והאימפלור מסתובב חופשי ואפשר גם לשחרר משם את הפומפה אם נתקעה...

קופדי Sunday 11/03/2012 01:16

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Aquario (הודעה 2495931)
אם לא תצטרך לפרק את הראש ולראות ששום דבר לא תקוע שם והאימפלור מסתובב חופשי ואפשר גם לשחרר משם את הפומפה אם נתקעה...

היי
פירקת את הראש אין שום דבר תקוע ואכן האימפלור מסתובב חופשי ,הבעסה הגדולה שכנראה שברתי משהו בדרך כאשר לחצתי בחוזקה על הפומפה ,החזרתי למקום ווידאתי כי יש מספיק מים במיכל ועדיין יש רעש כאילו עובד על ריק
לא ניתן ללחוץ על הפומפה לשחרור האוויר היא משמיעה רעש של משהו שנשבר אומנם הקפיץ שלם אך את העבודה היא לא עושה..

ושוב תודה

קופדי Sunday 11/03/2012 01:25

האם ללא לחיצה על הפומפה לא ניתן להוריד מים ??
הרי חוק כלים שלובים(אף ניסיתי ושמתי דלי ריק) המים אכן רצו פנימה בחוזקה אז מדוע הוא רק יונק ולא מוציא?
.......:cry3:

Aquario Sunday 11/03/2012 01:34

אם אין אוויר בצינורות המים אמורים לרדת כשאתה פותח את הברז גם בלי הפומפה.
נסה לראות מהצד השני את הפומפה אם משהו שם נשבר או תקוע...

קופדי Sunday 11/03/2012 01:38

לחצן הפומפה נמצא כרגע למעלה ,אך אם אני לוחץ עליו קלות הוא לא כבעבר משהוא נשבר (לצערי) איני יודע מה לדעתי הרגל שלוחצת כלפי מטה ומאפשרת את הורדת הפומפה ללמטה ,אתה היחיד כנראה שער כרגע מה ניתן לעשות?
אין אויר בצינורות כי הרי כששמתי דלי ופתחתי את הברזים ירדו מים בעוצמה ,מה שכן הפילטר לא מוציא מים כך שלא נסגר המעגל לפעולה תקינה...:banghead2:

Aquario Sunday 11/03/2012 01:48

תראה הניחוש שלי זה שהמים לא עלו מספיק עד למינימום הנדרש. גם אצלי אני צריך לפמפם קצת בשביל להתחיל את השאיבה של המנוע גם אחרי שהמים ירדו בעצמם. כעיקרון הדגים יסתדרו לילה בלי פילטר (רצוי להוסיף איוורור) וניתן לשים אבן אוויר או משאבה קטנה בתוך הפילטר שתבצע סירקולציה כדי לשמור על הבקטריות עד שמחר תיקח את הראש לתיקון.

מה שאני הייתי עושה זה סוגר את הכל כרגיל, לוקח ראש כח חזק לתוך האקווריום ומריץ איתו מים לתוך אחד מפתחי היניקה עד שיצאו מים מהצד השני ואז מחבר לחשמל זה יעזור להפעיל את הסירקולציה. כמובן ברגע שהכל עובד להוציא את ראש הכח ומחר ללכת לסדר את הראש של הפילטר...

אדם Sunday 11/03/2012 01:49

אני אתן לך עצה פתח תברז ששואב תמים מהאקוריום ותשאב בפה עד שיצא מים וישר תחזיר ותסגור זה אמור לעוד לפעמים קשה לפילטר ליצור יניקה תיצור אם הפה
אם הפעלטר תקין זה יעשה תעבודה לפני הכל תחבר לחשמל והכל

קופדי Sunday 11/03/2012 02:05

אכן צדקת!
הוספתי מים דרך הפתח העליון חיברתי לחשמל ולחצתי עם מברג (את פעולת הפומפה) שכאמור שברתי
מי באיזור מתקן חלקים של אהיים?

קופדי Sunday 11/03/2012 02:07

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אדםליאן (הודעה 2495957)
אני אתן לך עצה פתח תברז ששואב תמים מהאקוריום ותשאב בפה עד שיצא מים וישר תחזיר ותסגור זה אמור לעוד לפעמים קשה לפילטר ליצור יניקה תיצור אם הפה
אם הפעלטר תקין זה יעשה תעבודה לפני הכל תחבר לחשמל והכל

אדם תודה ,אך בפילטר של אהיים 2080 הצנרת שמגיעה מהאקווריום לפילטר אין איתה בעיה הבעיה הייתה עם הצנרת שיוצאת מהפילטר לאקווריום וב"ה עכשיו בסדר
תודה:up:

Aquario Sunday 11/03/2012 02:12

מצויין, שמח שהסתדר לבינתיים :up:
תבדוק עם החנות שממנה קנית אם יש להם חלק כזה. אם לא יש סוחרים בפורום שעובדים עם היבואן ומקסימום ישלחו לך בדואר. השאלה אם זה משהו שתוכל להחליף לבד ולא מצריך תיקון של כל הראש...

קופדי Sunday 11/03/2012 02:17

לא ניתן לתקן לבד לדעתי כי זה לא חלק חיצוני מה שנשבר זה פנינמי(כרגע לא אפרק את הראש כי אכן הוא עובד הבעיה תיהיה כאשר ארצה שוב לנקות את הפילטר ועד אז אני מקווה שנקבל בפורום עצות בונות איך וכיצד והיכן ניתן יהיה לטפל בצורה הטובה והמהירה ביותר..............ועד אז אלפיי תודות על האוזן קשבת ועל התמיכה ...דרך אגב מה השם שלך??:lol::lol:

Aquario Sunday 11/03/2012 02:24

רפאל, בכיף :up:
הלקח שאפשר ללמוד זה אף פעם לא להתעסק עם הפילטר בלילה כי אז אם מתקלקל משהו אתה בבעיה :hair:
למרות שגם אני תמיד מנקה אותו בערב, זה הזמן היחיד שפנוי להתעסקות הזאת :wink: צריך פשוט להיזהר, גם אם מדובר בפילטר איכותי כמו אהיים...

קופדי Sunday 11/03/2012 02:31

שבוע טוב רפאל!
המתנתי כל השבת כשהיא תצא ואז התפנתי לניקוי האקווריום לא חלמתי על תקלה שכזו כי הרי אהיים זה אהיים..
ושוב תודה רבה:up:
שלומי-קופדי

צביקה Sunday 11/03/2012 12:05

תקלות מתרחשות כאשר אנחנו במצב הכי לא נוח. רצוי שיהיו 2 פילטרים למיכל=גיבוי ואז אין לחץ של זמן לפעולה ונמנעים מטעויות מיותרות.
נציג -סוחר שנותן שרות לאהיים-zooshop ראשל"צ

אדם Sunday 11/03/2012 15:08

אה הבנתי בכל מקרה העיקר שהיסתדר

קופדי Sunday 11/03/2012 23:51

ציטוט:

פורסם במקור על ידי צביקה (הודעה 2496156)
תקלות מתרחשות כאשר אנחנו במצב הכי לא נוח. רצוי שיהיו 2 פילטרים למיכל=גיבוי ואז אין לחץ של זמן לפעולה ונמנעים מטעויות מיותרות.
נציג -סוחר שנותן שרות לאהיים-zooshop ראשל"צ

תודה:up:

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:57.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.