אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   דיסקוסים במי אוסמוזה (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=109879)

emilyo Tuesday 30/10/2007 23:39

דיסקוסים במי אוסמוזה

יש לי זוג דיסקוס מטיל משאז ההפרדה שלהם לאקווריום רביה הם נמצאים כל הזמן במי אוסמוזה ללא שום תוספים אחרים והם הולכים להיות שם הרבה זמן אם לא כל הזמן .

האם בשלב מסויים זה ישפיע עליהם ? יגרום להם נזק ?

שוני ז"ל Tuesday 30/10/2007 23:43

יתכן מאוד
מי אוסמוזה הם מים ללא מינרלים ולפעמים אחרי תקופה מחוסר מינרלים לדג מופיעים חורים בראש
ממליץ לערבב מים רגילים עד 250...300 מיקרו סימנס או להשתמש בתוסף מתאים
שוני

emilyo Tuesday 30/10/2007 23:47

אתה יכול לתת דוגמא לתוסף מתאים .

שוני ז"ל Wednesday 31/10/2007 00:04

כמובן אמליו
החומר נקרא R/O right,ואם אני לא טועה היצרן רד סי

Sprungster Wednesday 31/10/2007 00:13

הדגים יכולים לקבל את המינרלים ממזון/צמחים באיזושהי צורה או שצריך תמיד תוסף?

קראתי מאמר שטוען שהרבה מינים אמזונים נהנים מ100% אוסמוזה (דוגמת הרמירז). חייבים תוסף?

שוני ז"ל Wednesday 31/10/2007 00:41

כמובן שבאמזונס יש הרבה מינרלים במים דבר שאין לך באקוריום .
לא לשכוח אנחנו מדברים על מערכת סגורה של 150 ...200 ליטר זה עדיין לא אמזונס :hair:

Sprungster Wednesday 31/10/2007 00:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי שוני
כמובן שבאמזונס יש הרבה מינרלים במים דבר שאין לך באקוריום .
לא לשכוח אנחנו מדברים על מערכת סגורה של 150 ...200 ליטר זה עדיין לא אמזונס :hair:

שוני, אם יש לי ברזילאית בחדר...זה תופס? :hair:
תודה

I.P.L ייעוץ ומכירות Wednesday 31/10/2007 01:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי emilyo
אתה יכול לתת דוגמא לתוסף מתאים .

שני תוספים

RO רייט של קנט

אלקטרו רייט של האגן.

הראשון הרבה יותר חסכוני.

ישראל

אביעוז Wednesday 31/10/2007 19:33

Re: דיסקוסים במי אוסמוזה

ציטוט:

פורסם במקור על ידי emilyo
יש לי זוג דיסקוס מטיל משאז ההפרדה שלהם לאקווריום רביה הם נמצאים כל הזמן במי אוסמוזה ללא שום תוספים אחרים והם הולכים להיות שם הרבה זמן אם לא כל הזמן .

האם בשלב מסויים זה ישפיע עליהם ? יגרום להם נזק ?

1- מה רמת המקרוסימנס שאתה מחזיק את הזוג
יש מספר אפשרויות להחזיק זוגות בלי לגורם להם נזק ,
א- להחזיק את הזוג ולהרגיל אותו לארבעה מאות מקרוסימנס קבוע {לדוגמא אקוריום צמחיה עם דיסקוסים }
ב- תוספי מינרלים למים
ג- זו השיטה שאני עובד אני מחזיק את הזוגות בסביבות תשע מאות מקרוסימנס , וכאשר אני מזה שהולכת להיות הטלה אני מתחיל להוריד את הפרמטרים של המים לאט לאט
אני עובד בשיטה זו מכוון שהמים אצלי כל הזמן פתוחים לריענון , במידה ואני צריך לרענן להם עם מי אוסמוזה צריך כמויות גדולות וגם לאגור במיכל

emilyo Thursday 01/11/2007 20:09

הזוג נמצא במוליכות של 200 מיקרוסמנס , הייתה הטלה ובקיעה של הביצים .
לאחר החלפת מים מהלתי את האוסמוזה עד שהגעתי לערך של 400 מיקרוסימנס לפי המלצתך .

אביעוז Thursday 01/11/2007 20:14

זה בסדר להחזיק את הדיסקוסים ב- 400 מאות מיקרו סימנס, במידה ויש לך דגיגים עם הורים ,התחיל לטפטף מים מסוננים על מנת לא להחסיר לדגיגים מינרלים חיונים לגידלה בהצלחה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:02.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.