אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   גידול צדפות (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=78155)

avili Thursday 12/10/2006 10:43

גידול צדפות

חזרנו אתמול מטיול בכינרת ומצנו צדפות חיות (הם זזות) אני רוצה לגדל אותם באק' קטן בנתיים לבד מישהוא גידל בעבר צדפות למים מתוקים (זה חוקי ?) אין לי הרבה מוסג מה הם אוכלים אז מי שיכול לעזור תודה .

ninoosh Thursday 12/10/2006 15:00

היי,
אני גרה בטבריה ליד הכינרת
יש לי 2אקווריומים שבהם שמתי צדפות חיות מהכינרת
והם לא היו בכמות מוגזמת אבל גם לא מעטה שמתי גם דגים
ועדיין אף אחד לא מת לי מהצדפות
הצדפות מנקות את את האקווריום ואוכלות שאריות
אבל בתקופה האחרונה באקווריום הקטן מצטברות לי די הרבה דברים כאלו כמו קקי של דגים אבל מאוד קצר
זה נופל מהצדפות לחצץ של האקווריום
אבל לא קורה כלום כבר שבועים זה ככה והמים לא התכערו וכלום
לפי דעתי צריך מכסה לאווריום כי אצלי כל הזמן הם מתפסים על הזכוכיות של האקווריום עד שמגיעות לסופם ונופלת ומתייבשות
אני לא קניתי שום אוכל מיוחד הם מסתפקות בשאריות ועם דג מת אצלי הם אוכים אותו רק עם הוא שוקע

אה אני חושבת שצריך פילטר לא התנסתי עם אקווריום עם רק צדפות אלה עם דגים וצדפות אז יש פילטר ובלי פילטר אני לא יודעת מה יקרה כי לא ניסתי

מקווה שעזרתי... :roll:

ninoosh Thursday 12/10/2006 15:15

אההה אף אחד עדין לא אמר שזה לא חוקי
ושחכתי משהוא הכי חשוב הם מתרבים בקצב מטורף

bloodsucker Wednesday 18/10/2006 03:38

עוד שאלה עם יורשה לי
האם הם יכולים לפגוע בדגים עדינים או בשרימפסים?

ninoosh Wednesday 18/10/2006 17:48

תאמת אני לא אשקר לך אבל עם שרימפסים לא התנסתי אבל דגים עדינים יש לי מלא גופים אז הם לא פוגעים בהם הם זזים מאוד לאט והגופי סתם חושב שזה אוכל מנסה פותח פה ולא בולע כי הם די גדולים(הקונכחיות)
אז הם לא עושים כלום

tal2021 Thursday 19/10/2006 03:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ninoosh
אההה אף אחד עדין לא אמר שזה לא חוקי
ושחכתי משהוא הכי חשוב הם מתרבים בקצב מטורף

הצדפות שלך מתרבות ?!?!

מעניין את יכולה להעלות תמונה שלהם?

בכל מקרה הצדפה הנפוצה שאותה אנו מוצאים בכינרת היא צדפת הנחלים, אני חושב שזה אחלה תוספת באקווריום רק אין לי מושג אם זה חוקי או לא.

הצדפות הללו מתרבות בטבע ויש להם שלב טפילי, כלומר בשלב מסוים בחיהם הם נצמדים לזימי הדג ורק לאחר תקופה הן צונחות לקרקעית.
בנוסף השלב הטפילי שלהם הוא לדגים מסוימים הם לא יכולים להיצמד לכל דג

Schiffer Saturday 21/10/2006 00:59

יש למישהו מושג האם השלב הטפילי של הצדפות יכול להזיק לדגים (יש לי באקווריום גופים וסייפנים בנוסף לצדפות)? תודה :lol:

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:15.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.