אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   ג'אווה-מוס + ג'אווה מוס ויטנאמית - הכה את המומחים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75417)

lirani Monday 11/09/2006 14:09

ג'אווה-מוס + ג'אווה מוס ויטנאמ

הג'אווה מוס המדהימה שהייתה לי באקו' לו-טק בחורף הצטמקה והפכה להיות חוטית (למרות שעדיין חיה) ועימה נעלמו המון שרימפסי שרי. ההסבר היחיד שיש לי הוא הטמפרטורה הגובהה באקווריום 29-30 מעלות. היתכן?

שאלה נוספת, לקראת הסתיו עם הירידה בטמפ' ברצוני לטפח באקו' הייט-טק גזע עם גאווה מוס ויטנאמית - מדובר בג'אווה מוס שהיא דומה יותר לנוצה וכך היא יפה ורחבה יותר מג'אווה מוס רגילה.
השאלות-

האם הג'אווה מוס הויטנאמית פחות רגישה לאור מהג'אווה הרגילה?
האם יש בכלל דבר כזה ג'אוה מוס ויטנאמית?
האם ניתן לטפח ג'אווה מוס רגילה באקוו' היי-טק מים רכים או שהיא רגישה לתאורה חזקה, למיטב זכרוני ראיתי ג'אווה כזאת בתחרויות בינלאומיות?
ויאללה לתשובותיכם:

irone Tuesday 12/09/2006 02:15

קרא כאן

elminister Tuesday 12/09/2006 13:40

אחלה מאמר

irone Tuesday 12/09/2006 22:43

אומר כפיר או עופר? :D

עופר Tuesday 12/09/2006 23:26

הפעם זה היה כפיר
אני כבר בבית
:wink:

lirani Wednesday 13/09/2006 15:48

תודה. מאמר מכובד, אבל לצערי אינו עונה על השאלות שלי:

1. האם הג'אווה מוס הויטנאמית פחות רגישה לאור מהג'אווה הרגילה?

2. האם ניתן לטפח ג'אווה מוס רגילה או ויטנאמית באקוו' היי-טק מים רכים או שהיא רגישה לתאורה חזקה.

3. הכי חשוב זה מה עוצמת התאורה האידאלית לג'אווה מוס. בתמונות ראיתי ג'אווה מוס קשורה לגזעים ומן הסתם הם במקומות מאוד מוארים.

איתי Wednesday 13/09/2006 17:17

1. לפי המאמר אין בניהם הבדל, כולם הם טחבים, אין להם "דרישות".
2. מניסיוני אור גבוה על הג'אווה מוס פשוט צולה אותה, לגבי מים רכים זה לא משנה לה.
3. שוב, היא לא תסבול תאורה חזקה של אק' היי טק, תסתיר אותה טיפה ע"מ מיקומה באיזור העמוק של האק'.
עיניין של ניסיון וטעיה תעביר את הטחב ממקום למקום עד שתראה איפה היא משגשגת הכי טוב.

lirani Wednesday 13/09/2006 21:25

מה שאני לא מבין זה איך בתמונות המדהימות של אמאנו לדוגמא, אנו רואים גאווה מוס צומחת באופן נפלא על גזעים סלעים (ומה לא..) ועוד בתאורה סופר חזקה ותנאי היי-טק.

האם יש מצב שאת הג'וה-מוס הם מגדלים באקווריום עם תאורה חלשה ורק לצרכי צילומים הם מעבירים אותה להיי-טק?

בשלב זה העברתי את הג'אווה למקום "מוצל" באקוורים נעדכן בהתפתחויות.
תודה על ההתייחסות המהירה.

איתי Wednesday 13/09/2006 21:42

שאלה מעולה, האם יש פירוט של האק' אשר אמאנו מציג בתמונות ?

Dasi Wednesday 13/09/2006 23:08

יש לי כמה ספרים של אמאנו ויש בהם לא מעט ג'אווה מוס ואחרים ואני מבטיחה לחפש אותם שוב. אבל לפי מה שאני זוכרת הוא שותל אותם תחת צמחים אחרים מה שמבטיח להם הצללה לא מעטה.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:16.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.