אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   זיהוי דגים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=302141)

eransg Sunday 07/04/2013 15:00

זיהוי דגים

שלום
מי יכול להגיד לי מה השם הלועזי של הדג הזה. בחנות המוכר אמר משהו שנשמע כמו אלמוג או אלמוגן אבל זה כנראה כינוי עברי לא תקני. למרבה הבושה לא מצאתי תמונות שלו בגוגל ומכאן אני מסיק שאו שהוא נורא נדיר או (בהתחשב בכך שהוא עולה שקלים בודדים בחנות שלא מתמחה בדגים) שלא ידעתי איך לחפש (כן, גם בראש שלי המלה טמבל עברה כמה פעמים).
צילמתי אותם עם המצלמה של הנייד אך הם זריזים מידי וכל הזמן יצאו מפוקוס או בכלל מהפריים. בכל אופן מה שקצת יצא נמצא אצלי באלבום היחיד שיש לי (לא הצלחתי להדביק תמונה להודעה. טמבל כבר אמרתי?). תיאורו: אורך 3-5 ס"מ לאורכו למעלה ולמטה הוא אדום כאשר הצבע הולך ונחלש לקראת מרכז הגוף שהוא אדום בהיר עד כסוף. על כל הגוף יש הרבה נקודות שחורות קטנות. הסנפירים פחות או יותר שקופים כשלעליונים יש קצה לבן ולתחתונים קצה שחור. באופן כללי הם נראים אחוזי תזזית בהשוואה לטטרות חצויות או קרדינלים למשל.
נא החכימו את הבור.

תודה

alki Sunday 07/04/2013 15:32

תגובה להודעה: זיהוי דג

אני חושב שזה דג קריסטל

eransg Sunday 07/04/2013 15:46

תגובה להודעה: זיהוי דג

זה לא דג קריסטל. הוא מאורך בהשוואה לקריסטל והוא לחלוטין לא שקוף בגוף.

מעיין Sunday 07/04/2013 15:48

תגובה להודעה: זיהוי דגים

ערן, הצמד לעץ הנוכחי והשתדל שלא לפתוח נושאים חדשים בעצים לא קשורים.

אביב לוטטי Sunday 07/04/2013 17:29

נראה כמו פסוסית הזברה (זברה דניו)

sfeigelman Sunday 07/04/2013 17:37

ציטוט:

פורסם במקור על ידי vivinc (הודעה 2816054)

:up: ב100%

eransg Sunday 07/04/2013 20:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 2815980)
ערן, הצמד לעץ הנוכחי והשתדל שלא לפתוח נושאים חדשים בעצים לא קשורים.

סבבה מעיין. חשבתי "לחסוך" בעצים ולא ליצור כפילות באותו נושא אבל אתה הבוס, אלו הכללים ומקובל עלי.
הדג הוא אכן פסוסית הזברה. תודה למשיבים.
אגב מעניין לציין שהאדומים (עכשיו שגיליתם לי מי הוא קראתי עליו) הם כאלו שהוחדר להם גן המייצר חלבון פלואורסנטי (קולט אור באורך גל אחד ופולט אור באורך גל אחר) שבמקרה הזה קולט UV ופולט אדום. יש חלבון דומה שפולט ירוק ומעניין עם יופיעו זברות ירוקות בעתיד. למי שמודאג, אין כמובן קשר לאותם דגים אומלים שמזריקים להם צבע. כאן זה ברמת הגנום וזה עובר בתורשה. במחקרים הראשונים השתמשו בדגים אלו לניטור זיהומים במים.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:17.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.