אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=99)
-   -   האסון באסיה והאקווריום שלנו (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=30451)

baruchbl Monday 27/12/2004 22:11

האסון באסיה והאקווריום שלנו

http://www.reefcentral.com/forums/sh...hreadid=493730

אלי הרפז Tuesday 28/12/2004 01:02

חבל על הזמן

elminister Tuesday 28/12/2004 20:23

כמו שכתב אחד החברים שם, קודם יסתיים מניין ההרגוים.. אלמוגים אחר כך.

מה שברור מעל לכל ספק, הוא שרעש האדמה הזה שמשווים אותו למאות אלפי פצצות אטום, גרם נזק אדיר לכל המערכת האקולוגית.
אני מעריך שניגרם נזק אדיר (אם לא כלייה מוחלטת) לריפים בסביבה

marshal Tuesday 28/12/2004 21:37

איזה אגואיזם, פשוט מדהים.

Wild Blue Tuesday 28/12/2004 22:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי elminister
כמו שכתב אחד החברים שם, קודם יסתיים מניין ההרגוים.. אלמוגים אחר כך.

מה שברור מעל לכל ספק, הוא שרעש האדמה הזה שמשווים אותו למאות אלפי פצצות אטום, גרם נזק אדיר לכל המערכת האקולוגית.
אני מעריך שניגרם נזק אדיר (אם לא כלייה מוחלטת) לריפים בסביבה

אי אפשר לדעת כרגע מה המצב של השוניות וקשה לי להאמין שזה מעסיק כל כך הרבה אנשים מבחינת התחביב ולא מבחינת הנזק האקולוגי האפשרי.
בכל אופן למרות המורכבות והרגישות של שוניות האלמוגים הם בעיקר פגיעות ורגישות לנזקי אדם לנזקים טבעיים כמו רעידות אדמה (ההשפעה שלהם על השונית נמוכה מאוד) וצונמי (מה שיכול לגרום להרס גבולי) היא סבילה יחסית ויכולה במקרים מסויימים לתרום לשונית באוסטרליה צללתי במספר אתרים שנפגעו בסופות הכל ממספר חודשים וכלה בכמה שנים לפני שהייתי בהם ובמספר מקרים אפשר להגיד שהתוצאות ממש מדהימות (מבחינת התאוששות השונית) וראיתי תמונות של לפני ואחרי ויש מקרים שזה נראה יותר טוב נכון בהתחלה זה לא ממש נראה טוב אבל זה משהוא שהשוניות יודעות להתמודד איתו בכל זאת הם מתמודדות עם זה כבר מליוני שנים.

HunTeR Tuesday 28/12/2004 23:09

הפכנו להיות אנשים חסרי כל מוסר וכל אנושות - אני לא מבין אין אדם יכול לחשוב על איך לחסוך על חשבונם של אחרים או לחשוב על כיסו בזמן שכלכך הרבה אנשים סובלים!

Tuesday 28/12/2004 23:28

אם כבר מדברים על פגיעה אקולוגית, מה עם היערות שבסומטרה שמהם באים רוב דגי המים המתוקים שלנו? שמעתי שקרוב להם היה את הצונמי אך לא שמעתי האם הצונמי הציף או פגע באזור האם מישהו יודע האם זה קרה או לא?
ואם כן לפי דעתכם האם זה יפגע באוכלוסייה שם?

ועוד דבר שאני לא מבין כל כך, דיברנו בשיעור גיאוגרפיה שמי שהיה בים ניצל והיה הרבה יותר בטוח להיות בים מאשר ביבשה אז האם מישהו יכול להסביר לי איך בדיוק קבוצת צוללנים נהר4גה בלב הים?

baruchbl Wednesday 29/12/2004 01:05

שלתי זאת מביעה את דאגתי לאנשים שהלכו לדוג בשבילנו את האלמוגים והדגים וטבעו.

יהי זיכרם ברוך :candle:

elminister Wednesday 29/12/2004 19:57

שוחחתי היום עם אודי (מקוראל איילנד), הגל שטף ולא החזיר את כל הדייגים שעסקו באיסוף דגים ואלמוגים באזורים הללו.
לא ברור הנזק שניגרם לריף ולדגי השונית כרגע

:candle:

Cobalt Wednesday 29/12/2004 20:29

מחריד לחשוב על זה לעומק
אתה יושב בבית
על כסא עם המשפחה
תוך חצי שניה בא גל בגובה 5 קומות ולוקח את כל החיים שלך,
אולי אתה שורד לבד ללא כל וללא משפחה , הכל טובע והכל יורד לתמיון.
אתה פליט וחסר כל.
אני לא יפה נפש גדול אבל הסנריו הזה ללא התרעה ממה שאתה לאפס מעוררת חלחלה לא קטנה.

moshikk Sunday 02/01/2005 16:13

מה שבטוח מחיר הסלעים החיים והחצץ אלמוגים יירד... :lol:

baruchbl Sunday 02/01/2005 19:27

התחביב צריך להתבסס על אלמוגים ודגים מחוות גידול. רק כך נוכל לקיים את התחביב לאורך זמן וללא נקיפות מצפון.

yjk Sunday 02/01/2005 19:37

מחירי הדגים והאלמוגים יעלו עלייה ניכרת תהיה מוכן לשלם אפילו פי 2 על גידול שבי?

baruchbl Monday 03/01/2005 00:45

מי יודע בכמה יתיקרו עכשיו האלמוגים מהטבע?
יתכן שעכשיו המחיר ישתווה.
אלמוג ובמיוחד דג שגודל בשבי עמיד יותר ורגיל יותר לאקווריום.

yjk Monday 03/01/2005 00:55

זה נכון השאלה אם תהיה מוכן לשלם בשביל שושנון פי 2 והשאלה אם רובם הגדול
גם היום מגיע מידי פעם משלוחים של גידול שבי , אומנם מספר מצומצם של זנים
ולפעמים תמצא בחנויות דג שהגיע מבנאדם פרטי והדג רגיל לאק ואוכל יבש והמוכר יבקש עליו מחיר טיפה יותר יקר מדג שיושב אצלו שבוע באק מהמשלוח

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:37.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.