אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   שילוב ארואנה באקווריום ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=17590)

cluvir Saturday 24/04/2004 16:34

שילוב ארואנה באקווריום ציקלידי

האם ניתן לשלב ארונה באקווריום ציקלידים?
באקווריום שלי ישנם:
3 מונו
2 אוסקרים
1 לומברדוי
7 כרישי כסף
1 אצ'י
1 פיליבורני
1 גרין טרור
1 פלקו
1 גיביציס
2 סקטות
3 תוכים
1 לובסטר
האקווריום מכיל 360 ליטר

Judas Saturday 24/04/2004 17:50

בלגן בלגן , הרבה בלגן.

כמה זמן האקו' רץ?

מה גודל הדגים?

כמה חללים כבר היו?

ארואנה תוסיף עוד בלגן , לא כדאי , לא מומלץ, לא בריא ולא נחוץ להוסיף אותה.

Judas

cluvir Saturday 24/04/2004 21:38

תתפלא

תתפלא, עד כה לא היה אף חלל והאקווריום רץ זה 3 חודשים.
הדגים מסתדרים אחד עם השני, ישנם מרדפים אבל הם מינוריים.
אני יודע שיש פה ציקלידים אמריקאים, אפריקאים, דגי מים מליחים, לובסטר ודגים מאסיה, אבל מסתבר שכללים של איכלוס אינם כללי ברזל.
אני מקווה גם שלא יהיו בעיות אבל עד עכשיו הכל מסתדר.

Judas Saturday 24/04/2004 23:30

מה גודל הדגים?

מה גודל הלובסטר?

נכון לא ממש כללי ברזל ,
אבל בעיות , בעיות יהיו בעתיד :(.

Judas

adi785 Saturday 24/04/2004 23:41

זה נכון שאין כללי ברזל אבל יש מן מערכת חוקים שאינה כתובה בשום מקום שאת רובה שברת
שילבת לובסטר עם דגים, אפריקאים עם אמריקאים, מליחים עם מתוקים, דגים אוכלי בשר ודגים צמחוניים. ובנוסף לכך שהמפלצות האמריקאיות שלך יגדלו אפילו 360 ליטרים לא יספיקו להם.
שלושה חודשים הם לא מדד אמין במיוחד ואם לא היו לך צרות עד עכשיו אני חושש שהן יתחילו בקרוב.
ארואנה לרוב דורשת אק' משלה (ואק' גדול) : היא מגיעה לגודל עצום והדגים שלך עלולים להציק לה ולהרוג אותה
עצתי לך : חשוב על כיוון מסויים והחזר את הדגים שאינם מתאימים.

Buia Saturday 24/04/2004 23:43

כמו שארתור אמר הבעיות יבואו בעתיד(אנחנו כמובן מקווים שלא).
אחד מהדגים היותר אגרסיבים(אני מהמר על הלומברדוי) בקרוב יתבססו באקווריום ויתחילו לתקוף דגים על ימין ועל שמאל.

עצה שלי: מהר מהר להוציא דגים.

Furcifer Saturday 24/04/2004 23:46

האורואנה לא מתאימה.
המלאווים והמונו יואכלו לה את הסנפירים עד שתמות.

yoavbz Sunday 25/04/2004 00:22

רק להמחשה:
אוסקרים יגדלו בתנאים סבירים בקצב של 2.5 ס"מ בחודש, אני מניח שקנית אותם קטנים.
אקווריום 360 ליטר זה יפה מאד - לשני אוסקרים ואיזה פלקו אבל יש לך שם עוד איזה שניים שלושה דגים.
אני עושה הכללה גסה אבל האמריקאים גדלים מהר והרבה והאפריקאים יכולים להיות מאד אגרסיבים.
כשהדגים קטנים אז יש הרבה נפח ריק , סבלנות זה ישתנה מהר :wink: .

avi1 Sunday 25/04/2004 09:05

יכול היה להיות יותר גרוע! באק' הראשון שקניתי המוכר מכר לי 15 ציקלידים!!! באק' 60 ס"מ שמתוכם 4 אוסקרים וכל זה ביומיים!.
זה מאוד יפה שיש אק' מלא דגים אבל כואב הלב(והכיס) כשכל יום אתה רואה דג אחר צף :candle:

yoavbz Sunday 25/04/2004 09:41

אתה צודק.
מוכר שעושה כזה דבר הוא אחת משלוש:
1. לא מבין כלום בדגים.
2. מנסה "להכניס" לך כמה שיותר סחורה.
3. מקווה שזה יגרום לך להגדיל אקווריום, דגים גדולים הרבה אוכל, ציוד וכו (נו, קצת פרנואידי...)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:47.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.