אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=19)
-   -   פלובל או אהיים? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=186443)

דניאל Sunday 22/11/2009 02:56

פלובל או אהיים?

אני רוצה בקרוב לשדרג את הפילטר הגדול שלי(האקווה 1500 עם UV )... וההתלבטות היא בין האהיים פרופשיונל 3 2080 לפלובל FX5 הבנתי שהאהיים הרבה יותר יקר אבל אם להזמין מחו"ל אז ניתן ל השיגו במחיר סביר...
אשמח לדעות מאנשים שיש להם את הפילטרים, ואם יש למישהו קישור לסוחר באיביי או אתר בחו"ל ששם אפשר למצוא את המוצר במחיר סביר? כמו כן איך הולכת הפרוצדורה בהעברת חבילה בסדר גודל כזה?

rimal Sunday 22/11/2009 13:01

תגובה להודעה: פלובל או אהיים?

לי יש את הפלובל ואני מאוד מרוצה שקט מאוד, זרימה חזקה עם אפשרות לוויסות
צ'יפ אלקטרוני שמוציא אוויר מהמערכת ברז ריקון מה שמקל מאוד על הניקיון.
ומכיוון שכל הסלסילות עטופות בספוג יש יותר מקום למדיה הביולוגית אצלי הכל מלא בסיפורקס.

amir1305 Sunday 22/11/2009 13:45

אכן המחירים בחו"ל הרבה יותר זולים רק מאחר ומדובר בחבילה גדולה עלויות השילוח יהיו יקרות (וגם יהיה צורך לשלם מע"מ ועוד עלויות מינהליות שונות), מה שיעשה בסוף את העניין ללא כל כך כדאי.
אם יהיה מישהו שיהיה ביכולתו להביא לך את זה מחו"ל יישירות אז זה יהיה כדאי.

בהצלחה :up:

Sprungster Sunday 22/11/2009 13:49

יש לי את האהיים פרו3. אחלה פילטר אבל יקר מדי. מבחינת אמינות הוא מספר 1.
בכל מקרה, לדעתי עדיף לך להקים סאמפ. יצא זול יותר וגם יעיל יותר.
הפלובל FX גם פילטר טוב למרות שאין לי ניסיון איתו, ראיתי אותו אצל צחי_ד והוא עושה אצלו אחלה עבודה.

דניאל Sunday 22/11/2009 13:51

תודה על התגובות,אני עצמי בחו"ל וחוזר לארץ דרך בודפשט עוד חודש,השאלות מה עדיף מהפילטרים,יתרונות \חסרונות, הנ"ל והאם מישהו מכיר חנות או אתר טוב שדרכו אפשר לקנות וכך אוכל להזמין את זה לבית שלי פה...ולטוס עם זה בעוד חודש.
סאמפ אני לא מעוניין לבנות גם מבחינת מקום.. תפעול,רעש...אחזקה אני מעדיף פילטר.

rimal Sunday 22/11/2009 14:09

קח בחשבון את עניין האחריות והשירות.

דניאל Sunday 22/11/2009 20:54

כמובן,אחת הסיבות שאני רוצה קצת לשמוע ביקורות על המוצרים ,אני מעוניין לקחת מוצר איכותי כך שרוב הסיכויים לא אצטרך להשתמש באחריות... בגלל זה גם מחפש עסקה מספיק משתלמת עד כה לפי מה שראיתי גם בחנות רגילה את האהיים למשל אפשר לקנות בפחות מחצי מחיר מאשר בארץ...ושוב אשמח לשמוע מעוד אנשים שמשתמשים בפילטרים הנ"ל+אם למישהו יש כתובת לאתר שדרכו אפשר להזמין או קישור למוכר שיש לו מחירים משתלמים אשמח מאוד עם תרשמו...

shai114 Sunday 22/11/2009 21:15

עם אהיים אתה יכול להיות שקט
פילטר מהשורה הראשונה ואמין מאוד
לגבי פלובל אין לי מושג

cheeky Sunday 22/11/2009 22:21

בבקשה
http://www.aquaristic.net/shop.php/s...archparam/2080
רק שהוא מאוד גדול מבחינה פיזית.

דניאל Sunday 22/11/2009 22:40

הוא באותו גודל בערך של ה אקווה וואן 1500 שלי ככה שזה בסדר תודה רבה על הקישור...
אם למישהו יש עוד קישורים\סוחרים שהתנסה בהם או תגובות על הפילטרים אודה לכם מאוד... גם אם אפשר גם קישור להשוואת מחיר של פלובל
האם זה נכון של האהיים 2080 הוא "רק" 1700 L\H לעומת הפלובל שהוא 3500 L\H אם אני לא טועה?

ודבר נוסף מה מידת הנוחות בתפעול של כל אחד, הבנתי מרימה שלפלובל יש ברז חיצוני לריקון ומערכת ניקוי? האם האהיים גם לא יש משהו בסגנון או שמטפלים בו כמו פילטרים רגילים?

דניאל Monday 23/11/2009 21:35

חברים אשמח מאוד לקבל עוד תשובות ודעות בקשר למה שכתבתי בהודעה הקודמת,אי מתכנן להזמין אחד מהם כבר בשבוע, שבועיים הקרובים ותגובתכם תעזור לי מאוד בבחירה,תודה!

cheeky Monday 23/11/2009 21:51

יש לאהיים דגם אחד חזק יותר. של 1850ליטר שעה.
EHEIM professionel 3 electronic 2078
המחיר אותו מחיר כמו 2080.

matan27 Monday 23/11/2009 21:58

עזוב אותך הספק- שנייהם מפלצות.
אם הייתי בבית הייתי שולח לך המון קישורים שמצאתי לפני שקניתי את הפילטרים שלי (אהיים) בהשוואות
מול פילטרים אחרים. תנסה למצוא מבחנים ברשת שמשווים את שני אלו (יש המון) ותבין לבד..

שים לב לנתונים כמו כמות מדיות, גודל פילטר,צריכת חשמל. אחרי זה תראה מי בפועל נותן תוצאה
יותר טובה בסוגי סינון..תמיד האהיים ניצח.

הפלובל גם נותן רושם של פילטר טוב, אך האהיים לדעתי לוקח.

*אגב, יש לי באק' שלי שני פרו 3 שפועלים כבר כמעט חצי שנה..מרוצה מהם עד הגג.

דניאל Monday 23/11/2009 21:59

תודה,מה מבחינת תפעול ואחזקה שלו ביחס לפלובל? מעבר ל\ש יש הבדל בינו לבין ה2080?

matan27 Monday 23/11/2009 22:08

פלובל לא היה לי כך שאיני יודע ולא רוצה להגיד סתם.

מה שכן האהיים מבחינת תחזוקה נוח מאוד, אני מנקה את שני הפילטרים כמעט כל שבוע מרוב
שזה מטלה דיי פשוטה..ניתוק הפילטר-ניקיון-וחזרה לאק' זה עניין של דקות ספורות.

ממליץ בחום!

אבל חובה לשלב שני פילטרים באק' גדול, אם יש בידך את הממון הייתי הולך על אחד כזה ואחד כזה.

-חוץ מזה מדיי פעם יש למכירה יד שניה פלובלים ואהיים גדולים- שווה לבדוק.

דניאל Monday 23/11/2009 22:11

הוא יחליף את ה1500 שלי אבל יצטרף לאקווה וואן 1200 שלי כמובן, ומה ההבדל העקרוני בין 2078 ל2080?

matan27 Monday 23/11/2009 22:39

ה2078 אלקטרוני..ה2080 לא.

יש לי את שתי המקבילות שלהם בדגם אחד קטן יותר (2076-2075). האלקטרוני אצלי יותר חזק וגדול
מהרגיל, אבל הרגיל הרבה יותר שקט..

אני אישית מוצא את הפונקציות של האלקטרוני מיותרות- הדבר היחיד שבו אני משתמש זה בלילה להנמיך
את עוצמת הזרימה למינימום (אלקטרונית כמובן) על מנת להפחית מהרעש היות והאק' בחדר השינה..

אם אתה שואל אותי- ה2080 מפלצת ואותה הייתי לוקח לאק' גדול. רק תזכור שיש לך שם משהו כמו 12 ל'
(אולי יותר) של מדיה להכניס..שזה המון המון מדיה. אם אתה מזמין מחו"ל הייתי מוסיף עוד קצת ומזמין
שק 5 ל' של סבסטארפרו- שק קילו של סמביונט ואת השאר ממלא בסיפורקס מהארץ..

Sprungster Monday 23/11/2009 23:45

ה-2080 חזק יותר מה-2078 האלקטרוני.

מבחינת אמינות ה-EHEIM טוב יותר ע"פ חוות דעת שקראתי לפני שרכשתי EHEIM בעצמי. הפלובל זול בהרבה (חצי מחיר אפילו) ונותן יותר ביחס של עלות/תועלת אבל בערך מוחלט ה-EHEIM טוב יותר.

cheeky Tuesday 24/11/2009 13:03

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Sprungster (הודעה 1640516)
ה-2080 חזק יותר מה-2078 האלקטרוני. לא נכון...! אבל ההבדל זניח.

מבחינת אמינות ה-EHEIM טוב יותר ע"פ חוות דעת שקראתי לפני שרכשתי EHEIM בעצמי. הפלובל זול בהרבה (חצי מחיר אפילו) ונותן יותר ביחס של עלות/תועלת אבל בערך מוחלט ה-EHEIM טוב יותר.

:up:

צחי ד Tuesday 24/11/2009 13:58

לי יש את הפלובל והוא מחזיק לי לבד את האקווריום הגדול שבחתימה שלי.
יש לי אותו 3 שנים, מעולם לא היתה תקלה, אין ירידה בתפוקה ואני מרוצה ממנו.
אגב אני מנקה אותו אחת לחצי שנה בלבד ולדעתי אין צורך ביותר מכך

matan27 Tuesday 24/11/2009 14:12

עוד משהו, ל2080 יש כנסיה כפולה (שני צינורות מופרדים) לשאיבה מהמים, מה שאומר שאתה יכול למקם את הצינורות,
בשני צדי האק' ולגרום לסירקולציה אפקטיבית יותר של המים.

צחי- כמה ליטר מדיה נכנס אצלך?

צחי ד Tuesday 24/11/2009 17:18

בערך 9 ליטר
שים לב שלפי נתוני היצרן 1 ליטר סיפורקס מחזיק אקווריום של 200 ליטר
אתה מגזים אגב לדעתי עם פתיחת הפילטרים אחת לשבוע

CO.IL .אקווריום Tuesday 24/11/2009 17:53

היי
עבדתי עם שני הפילטרים.שניהם טובים ואמינים אם הייתי צריך לבחור הייתי בוחר בפלובל הוא יותר חזק והלחץ לא משתנה או יורד עם הזמו ולדעתי יכול להחזיק אקווריום גדול יותר. גם שמוצרים להחלפה כמו פלופלור או גומיה זולים יותר
ויש כמובן את הברז לריקון האק שבאהיים אין ....יתרון ענק....
לשיקולך...

matan27 Tuesday 24/11/2009 21:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי צחי ד (הודעה 1641207)
בערך 9 ליטר
שים לב שלפי נתוני היצרן 1 ליטר סיפורקס מחזיק אקווריום של 200 ליטר
אתה מגזים אגב לדעתי עם פתיחת הפילטרים אחת לשבוע

זה לא תמיד ככה..בעיקר בשבועות חופש שבהם אני מאכיל הרבה.
זה גם לא ניקיון רציני. פותח פילטר- מנקה ספוגים ופרה פילטר- מרוקן רפש מתחתית
הפילטר וזהו..

שמעתי כמה קולות שאומרים שהרפש שנצבר בפילטר יכול לגרום לבעיות, וגם אם לא לבעיות
הרבה יותר קל לשמור על ערכים טובים כשהפילטרים יחסית נקים.

לעניין הפילטרים- למען האמת בארץ בחיים לא הייתי קונה את הפילטרים של אהיים אם לא היו
באים לי בהזדמנות (מחירים מאוד אטרקטיבים לשניהם). עוד גורם שבגללו אני בחרתי באהיים
זה השקט המדובר- אמנם לא חרישי כמו שהובטח, אבל עדיין טוב יותר ביחס למתחרים.

באמת שקשה לבחור וזה אמור להיות העדפה אישית, בסופו של דבר אין כאן מפסידים היות ושני
הפילטרים מעולים.

משה Tuesday 24/11/2009 21:52

גם לי הייתה התלבטות כזו בעבר

יכולתי להסיג את 2 הפילטרים באותו מחיר בחרתי בפלובל

מכשיר רציני סינון אדיר
מיותר לציין שאין צורך באבן אוויר...

Sprungster Wednesday 25/11/2009 01:02

התחזוקה של הפרו3 2080 מאוד נוחה. יש לו PRE-FILTER שנותן סינון מכני ראשוני.
היתרון הוא שהוא נמצא בחלק העליון של הדוד מה שאומר שאיך שאתה פותח את הפילטר אתה יכול לשלוף את המגש של ה-PREFILTER, לתת לו שטיפה טובה ולהחזיר. לוקח 5 דקות ואתה מוציא מהמערכת כמות מטורפת של רפש.

הפלובל עושה רושם טוב, בזמנו הלכתי על ה-EHEIM היות וברשת באתרים בחו"ל יש הרבה דיווחים על תקלות עם FLUVAL למרות שלא שמעתי על מקרים כאלו בארץ. אם אני זוכר נכון, לפלובל FX5 אמור להיות מנגנון הוצאת אוויר אוטומטי או משהו כזה ובזמנו היו הרבה תלונות שהמנגנון הזה לא פועל טוב ועוצר את פעולת הפילטר לפעמים. שוב פעם, אני מדגיש שלא שמעתי על דברים כאלו בארץ.

לגבי הספקים...כדאי תמיד לקחת את הערכים הללו בערבון מוגבל...לא ברור לי מאיפה החברות שואבות את המידע הזה וע"פ איזה תקן...

עופר Wednesday 25/11/2009 13:32

אני עובד עם הפלובל כבר חצי שנה מאוד מרוצה
מאוד נוח
הניקוז אויר אוטומטיתי וברז הניקוז עושים עבודה נפלאה וחיים קלים

קח בחשבון שקוטר הצנרת של הפלובל הרבה יותר גדולה מהאייהם.

דניאל Thursday 26/11/2009 18:07

תודה רבה לכולכם ,מאוד עזרתם לי, אני כבר ממחר מתחיל לראות מה יש פה בחנויות ומה טווח המחירים
אם במקרה מישהו מכיר חנות טובה באזור קושיצה או בודפשט, שיש לה מחירים טובים אשמח אם גם כן יגיב פה
למיטב ידיעתי באזור שלי מצאתי את ה2080 ב 330 יורו מסקירה שטחית בלבד של חנויות בודדות ואת הפלובל עוד לא ראיתי, מחר נעשה סיבוב יותר רציני.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:41.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.