אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   מעבר מצמחיה הייטק לטרופאוסים, מס' שאלות לי למומחים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=109411)

ארנון Friday 26/10/2007 09:31

מעבר מצמחיה הייטק לטרופאוסים,

יש לי אקוו' 220 ליטר (גובהXרוחבXעומק=44X110X52). וגם אני נשבתי בקסמם של הטרופאוסים (כבר מזמן) והחלטתי לשנות כיוון.
קראתי חומר על טרופאוסים אך נשארו לי מס' שאלות עדיין:
1. האם גודל האקוו' שלי מספיק כדי להכניס טרופאוסים, ואם כן כמה דגים (להבנתי הוא מינימום אך לא אידאלי).
2. מתוך קריאה הבנתי שדוביוסי למשל לא חייבים להקה גדולה אלא זכר ושתי נקבות, האם נכון הדבר והאם יש עוד סוגים שלא צריכים להקה גדולה.
3. פילטריזציה: יש לי 2 פילטרים - XP3 1350 L/H ו-JBL 700 L/H. האם הם מספיקים?
4. האם האכלה חד פעמית חד יומית מספיקה?
5. איך אני מעלה את ה-PH . האם ניתן להשתמש במצע מסחרי כמו קריב סי שיעלה PH או שאני יכול להשתמש בקוורץ גודל 0 ולהעלות PH בעוד דרכים.
6. חשבתי להשתמש בסלעי בזלת – האם הם מתאימים, או שאני חייב סלעי כורכר כדי להעלות קשיות ו-PH.
7 . תאורה – איזה מנורות צריך להשתמש. האם צריך קלווין גבוה מעל 10K כדי לגרום לאצות? כמה ואט לליטר צריך, האם 0.9 W/L זה הרבה מידי.
8. האם לקנות דגי שבי או טבע? האם לקנות מאותו משלוח או מכמה (כדי לא יהיו מאותו מגדל או בעלי קרבת דם).
9. האם החלפת מים (כולל שאיבת רפש) חד שבועית של 20-25% מספיקה או חייבים יותר.
9. איזה טרופאוסים אתם ממליצים למגדל המתחיל. איזה נחשבים לעמידים ביותר או שאין הבדלים בעמידות.
10 . האם דגי חתול שצריכים בעיקרון תנאי אמזונס ישרדו באקוו' כזה (בגלל PH KH GH) . יש לי כיום L200, L75, L129, L17 ואנציסטרוסים בוגרים וצאצאים, והרבה קורידורוסים.

תודה לכולם ואשמח להצטרף לפורום ציקלידים באופן מעשי ופעיל יותר.

פיליפ Friday 26/10/2007 09:39

עוד 1 נפל :lol:

קפוץ אלי לביקור....תראה לבד ותקבל הסברים.

ארנון Friday 26/10/2007 10:23

:lol:

idinur Friday 26/10/2007 10:27

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
ארנון אני פשוט לא מאמין... שברת אותי עכשיו.... :?
כמובן שזה רק בצחוק
במידה ואתה רציני בנושא, שלחתי לך פרטית
אני אשמח לעזור לך להיפטר מצמחיה/מדגה/ציוד וכל
הפקר אחר שאפשר להנות ממנו (ואני דורש בלעדיות!)

בהצלחה, לא ראיתי את זה מגיע....

רותם Friday 26/10/2007 10:34

1-הייתי הולך על להקה קלאסית אחת של 15 פריטים ומדלל בהתאם לצורך.יש כאלו שיגידו שאפשר גם יותר מבחינתי זה המומלץ ביותר.
2-להקה להקה להקה.מהניסיון המועט שלי מחזיקים את כולם בלהקה אחרת מתחיל הבלאגן.
3-עושה רושם שיספיק בהחלט.
4-בגלל שאתה חבר אני אשאל בלי בושה.למה אתה קמצן? :lol:
5-חצץ אלמוגים גרוס או ארגונייט ייתנו לך את התשובה שאתה מחפש.
6-לעניות דעתי תוותר על המסלעה כליל,שטחים פתוחים ומרחב שחייה ימעיטו באגרסיות,תפזר מספר סלעי כורכר בשביל היופי.
7-כל עוד אין צמחים(קשה עם טרופאוסים)התאורה לא קריטית.
8-החלפת המים תספיק למרות שכל המרבה הרי זה משובח.
9-הכל עניין של טעם אישי,אישה שלא מסתכלת בחשבונית וכסף זמין.
10-חתולים לרוב סובלים מהטרופאוסים מדובר בדג די מציק שלא יהסס לנשנש ולבדוק כל דבר.
הקורים יפורקו די מהר,על החתולים המיוחדים הייתי ממליץ בחום לוותר,את האנצים תשאיר.
שיהיה בהצלחה.

אביעד Friday 26/10/2007 10:50

Re: מעבר מצמחיה הייטק לטרופאוס

ציטוט:

פורסם במקור על ידי arnon480
יש לי אקוו' 220 ליטר (גובהXרוחבXעומק=44X110X52). וגם אני נשבתי בקסמם של הטרופאוסים (כבר מזמן) והחלטתי לשנות כיוון.
קראתי חומר על טרופאוסים אך נשארו לי מס' שאלות עדיין:
1. האם גודל האקוו' שלי מספיק כדי להכניס טרופאוסים, ואם כן כמה דגים (להבנתי הוא מינימום אך לא אידאלי).

קודם כל ברוך הבא, לטעמי האק' גבולי בואך קטן מידי. יש יגידו שאפשרי, אך עצתי לך לשדרג שכן להקה בוגרת צריכה מרחב וטריטוריות.

2. מתוך קריאה הבנתי שדוביוסי למשל לא חייבים להקה גדולה אלא זכר ושתי נקבות, האם נכון הדבר והאם יש עוד סוגים שלא צריכים להקה גדולה.

הטרופאוסים דיי דומים מבחינת יחסים, עדיף להקה גדולה, ועדיף שיהיו לפחות שני זכרים. נקבות כמה שיותר!

3. פילטריזציה: יש לי 2 פילטרים - XP3 1350 L/H ו-JBL 700 L/H. האם הם מספיקים?

הפילטריזציה מספיקה גם לאק' גדול יותר, אך הסוד הוא החלפות מים.

4. האם האכלה חד פעמית חד יומית מספיקה?

הסוד השני, האכלות מרובות בכמויות "קטנות", ביחוד לדגיגים ומתבגרים. האכלה אחת לא מספיקה, זה דג "חזיר".

5. איך אני מעלה את ה-PH . האם ניתן להשתמש במצע מסחרי כמו קריב סי שיעלה PH או שאני יכול להשתמש בקוורץ גודל 0 ולהעלות PH בעוד דרכים.

אין צורך להעלות קשיות, פשוט תפסיק עם האוסמוזה, מי ברז בארץ מספיק קשים + מצע+ מסלעה יעשו את העבודה יופי- כך שאין צורך להתאמץ :up:

6. חשבתי להשתמש בסלעי בזלת – האם הם מתאימים, או שאני חייב סלעי כורכר כדי להעלות קשיות ו-PH.

תשתמש במה שבא לך ומה שנראה לך יפה(עיין סעיף קודם)

7 . תאורה – איזה מנורות צריך להשתמש. האם צריך קלווין גבוה מעל 10K כדי לגרום לאצות? כמה ואט לליטר צריך, האם 0.9 W/L זה הרבה מידי.

אתה צריך תאורה שתדגיש את הצבעים ותשמח אותך!(אין חשיבות לתאורה ולא ל"וואט לליטר" אלא אם תגדל מס' צמחים ספציפי המתאים להם)

8. האם לקנות דגי שבי או טבע? האם לקנות מאותו משלוח או מכמה (כדי לא יהיו מאותו מגדל או בעלי קרבת דם).

תלוי בתקציב. אין ספק שלערבב דם יהיה מעולה, אך גם דגים שמגיעים ממגדל טוב F1-F2 הם מספיק "מעורבבים" ובד"כ לא כל הדגיגים מאותם הורים. להקה בוגרת יהיה קשה לקבץ שכן הם לא כ"כ מסבירי פנים לאורח(בלשון המעטה)

9. האם החלפת מים (כולל שאיבת רפש) חד שבועית של 20-25% מספיקה או חייבים יותר.

בהחלט מספיקה.(אך יש פריקים מסויימים שבשמם לא אנקוב שעושים יותר החלפות או יותר אחוזים :hair: )

10. איזה טרופאוסים אתם ממליצים למגדל המתחיל. איזה נחשבים לעמידים ביותר או שאין הבדלים בעמידות.
אין הבדל בעמידות, יש הבדל במחיר שתשלם אם ימותו ושלא תבין לא נכון אקלום נכון ואבחון מהיר בחודש חודשיים הראשונים לקליטה יפתור כל בעייה ואין סיבה לתמותה!!!

11. האם דגי חתול שצריכים בעיקרון תנאי אמזונס ישרדו באקוו' כזה (בגלל PH KH GH) . יש לי כיום L200, L75, L129, L17 ואנציסטרוסים בוגרים וצאצאים, והרבה קורידורוסים.

אנציסטרוסים כן, כל השאר, אין לי שמץ של מושג :oops:
תודה לכולם ואשמח להצטרף לפורום ציקלידים באופן מעשי ופעיל יותר.

בכל שאלה אתה מוזמן להרים לי טלפון או פרטית!!!(ואני מתכוון לכך)

ארנון Friday 26/10/2007 10:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי idinur
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
ארנון אני פשוט לא מאמין... שברת אותי עכשיו.... :?
כמובן שזה רק בצחוק
במידה ואתה רציני בנושא, שלחתי לך פרטית
אני אשמח לעזור לך להיפטר מצמחיה/מדגה/ציוד וכל
הפקר אחר שאפשר להנות ממנו (ואני דורש בלעדיות!)

בהצלחה, לא ראיתי את זה מגיע....

כמו שאמר פיליפ, עוד 1 נפל. החלטתי לשנות, מיציתי את עצמי עם הצמחיה וקצת נשברתי עם הקטע של הגיזום והעיצוב העין סופי (למרות שעיצוב הוא הצד האהוב עלי :wink: ).

זה הגיע לאט, אני משוגע על הפנים החמודות של הטרופאוסים :P כבר הרבה זמן.

akst Friday 26/10/2007 11:43

טרפאוסים מחלה קשה ומדבקת אצלי להקה שלישית בדרך
רד רמבו (מבית רוני קריצה ) קריצה (מיכאל רשלצ) וגולדן קזומבה בדרך!!!!!!
אתה מוזמן לקפה אני גר ביקנעם תבוא ותתרשם
תומר :oops:

פיליפ Friday 26/10/2007 12:06

ארנון היות וענו לך תשובות טובות אני אפרט לגבי החתולים.

L200 ו- L129 לא יחזיקו שבוע.
L17 ניראה כי יחזיק מעמד.
L75 גם ניראה לי שיסתדר.

קורים לא יחזיקו מעמד.
אנצ' בוגרים יחזיקו מעמד.
אנצ' דגיגים ידוללו רצח.

אצלי יש רק חתול אחד שמעז לתקוף טרופיאוס....זה L204.

לידיעתך....הטרופיאוסים טועמים ונוגסים סתם בלי שום סיבה....נודניקים ברמות שאתה תהיה בשוק טוטאלי(לעומת מה שאתה רגיל....פרצוף חמוד אמרת יש להם....הרגת אותי :lol: ).הזכרים ניכנסים לאטרף כאשר הם רוצים ל"שכנע" נקבה לבוא לטריטוריה שלו והם לא רואים בעיניים....כל מה שבדרכם חוטף...דגים רגישים לא יסבלו את זה.
צמחיה-אין לך סיכוי להחזיק איתם לאורך זמן.

ארז75 Friday 26/10/2007 16:33

עניתם אפילו לי על כמה שאלות שרציתי לשאול. :P
ארנון גם אני מנשר ונוסע שבוע הבא למזל דגים יש לו שם טרפאוסים חבל"ז ככה שאם רוצה להצטרף מוזמן לפנות אלי לפרטי.
לצערי גם אני לא סגור עדיין על סוג וכמו שרותם רשם יש בעיה יותר קשה..... אישה=תקציב
בהצלחה

ארנון Friday 26/10/2007 17:20

חבר'ה תודה על התשובות המהירות. העניין מתחיל למשוך אותי עוד יותר, אך מצד אחד נראה פשוט ומצד שני מורכב:
1. אני מבין שגודל האקוו' קצת בעייתי, הנקודה היא שכיום אין לי מקום לאקוו' גדול יותר כי הוא בסלון ואישתי לא תסכים לוותר על הטלויזיה. אני מבין שצריך להשיג להקה של צעירים. נניח שאשיג להקה של 6 בשלב ראשון מסוג אחד ואחרי כמה זמן אני אוסיף להקה נוספת של כ-6 מסוג אחר. האם זה אפשרי או שצריך להשיג את שתי הלהקות באותו זמן בערך, כדי שהחדשים (צעירים) לא יותקפו.

2. רציתי מאוד לעצב מסלעה גבוהה מסלעי בזלת כי אחרת יהיה לי קצת משעמם בעיניים. אני מבין שסלעים יגבירו את האגרסיביות. מה באמת קורה כשיש סלעים, האם זה מצב בלתי נסבל או שהדגים (ואני) נחייה עם זה. הרי מצד שני זה יגביר את הסיכויים לרבייה.
האם כדאי לבנות להם 2 מסלעות בשני הצדדים?

3. בקשר לתאורה - אני מבין שהם אוהבים לנשנש אצות מהצמחים, לכן חשבתי להחליף את חלק מהנורות לנורות עם קלווין מעל 10K כדי להגביר את האצות באקוו'. האם לדגים יש בעיה עם תאורה חזקה כמו אצלי (0.9 W/L ) או שהם מעדיפים אקוו' מעט פחות מואר. ונתעלם ממה שאני רוצה לראות באקוו'.

4. האם הם דגים שקופצים מהמים. יש לי מכסה באקוו' האם יש חשש שהם יתקעו בפלורסנטים או ברפלקטורים שיש להם זויות חדות. האם לוותר על הרפלקטורים?

5. נזכרתי שיש לי גם שמרלה צהוב גדול, אוכל אצות סיאמי אחד בינוני ושועל מעופף גדול, שתי נקבות קריבנסיס, 3 בוטיה שידמונקי בינוניים, ו-5 קשתות בושמני ואדומה. נניח שתנאי ה-PH, KH יתאימו להם גבולית, האם הם ישרדו את ההצקות של הטרופאוסים?

6. מצע - מה הגובה המומלץ?

בן זיקרי, מה התכוונת כשכתבת אבחון נכון : ושלא תבין לא נכון אקלום נכון ואבחון מהיר בחודש חודשיים הראשונים לקליטה יפתור כל בעייה ואין סיבה לתמותה!!! איזה איבחון?

תודה על התשובות.

מתן וענונו Friday 26/10/2007 18:22

בהצלחה ארנון.

יש לי חצץ ארגונייט לבן עם אבנים קטנות חומות מפוזרות בחצץ, הוא ישב באקווריום 1.5 שלי בכמות לא גדולה מספיק ככה שבאקווריום שלך זה יתן שכבה יפה.

אם אתה מעוניין אני אביא לך את זה בכיף.

פיליפ Friday 26/10/2007 18:26

ציטוט:

חבר'ה תודה על התשובות המהירות. העניין מתחיל למשוך אותי עוד יותר, אך מצד אחד נראה פשוט ומצד שני מורכב:
1. אני מבין שגודל האקוו' קצת בעייתי, הנקודה היא שכיום אין לי מקום לאקוו' גדול יותר כי הוא בסלון ואישתי לא תסכים לוותר על הטלויזיה. אני מבין שצריך להשיג להקה של צעירים. נניח שאשיג להקה של 6 בשלב ראשון מסוג אחד ואחרי כמה זמן אני אוסיף להקה נוספת של כ-6 מסוג אחר. האם זה אפשרי או שצריך להשיג את שתי הלהקות באותו זמן בערך, כדי שהחדשים (צעירים) לא יותקפו.-אין לך בעיה בכלל....אני הייתי שם 2 להקות של 8 לא 6.
אצלי יש 3 זנים באק מטר(אני לא דוגמה)

2. רציתי מאוד לעצב מסלעה גבוהה מסלעי בזלת כי אחרת יהיה לי קצת משעמם בעיניים. אני מבין שסלעים יגבירו את האגרסיביות. מה באמת קורה כשיש סלעים, האם זה מצב בלתי נסבל או שהדגים (ואני) נחייה עם זה. הרי מצד שני זה יגביר את הסיכויים לרבייה.
האם כדאי לבנות להם 2 מסלעות בשני הצדדים?- כן....2 מסלעות בשני הצדדים עם מעברים בתוכם.
3. בקשר לתאורה - אני מבין שהם אוהבים לנשנש אצות מהצמחים, לכן חשבתי להחליף את חלק מהנורות לנורות עם קלווין מעל 10K כדי להגביר את האצות באקוו'. האם לדגים יש בעיה עם תאורה חזקה כמו אצלי (0.9 W/L ) או שהם מעדיפים אקוו' מעט פחות מואר. ונתעלם ממה שאני רוצה לראות באקוו'.-הם אוהבים לנשנש את האצות עם הצמחיה :hair: ....

4. האם הם דגים שקופצים מהמים. יש לי מכסה באקוו' האם יש חשש שהם יתקעו בפלורסנטים או ברפלקטורים שיש להם זויות חדות. האם לוותר על הרפלקטורים?-הם לא קופצים אבל אני הייתי מוציא את הרפלקטורים.

5. נזכרתי שיש לי גם שמרלה צהוב גדול, אוכל אצות סיאמי אחד בינוני ושועל מעופף גדול, שתי נקבות קריבנסיס, 3 בוטיה שידמונקי בינוניים, ו-5 קשתות בושמני ואדומה. נניח שתנאי ה-PH, KH יתאימו להם גבולית, האם הם ישרדו את ההצקות של הטרופאוסים?-הבוטיה הנבלה הקטנה הזו תחזיק בלי שום בעיה....גם השמרלה....לגבי השאר אני לא חושב.

בן זיקרי, מה התכוונת כשכתבת אבחון נכון : ושלא תבין לא נכון אקלום נכון ואבחון מהיר בחודש חודשיים הראשונים לקליטה יפתור כל בעייה ואין סיבה לתמותה!!! איזה איבחון?
הוא התכוון לאיבחון מהיר שהדג לא המצב טוב(רואים את זה די מהר על טרופיאוס)
תודה על התשובות.

אביעד Friday 26/10/2007 21:44

לטרופאוסים בסטרס יש נטייה לקבל הקסמיטה, שבאבחון מהיר וטיפול בזמן מציל את הלהקה.
ושלא בזמן מחסל אותה, קפיש?! :wink:

העמלץ /בני גולשה ז"ל Friday 26/10/2007 23:00

ארנון אם כבר לעבור לצקלידים אז טרופאוסים זאת אחלה בחירה.

נראה לי שענו לך פה על כל השאלות, אני אלך על קטע של טעם:
לדעתי לא יותר משתי סוגי טרופאוסים (ולא רק בגלל היברדים אלה גם בגלל שכמו שלעין יותר יפה להקה גדולה של אותו הסוג
של טטרות לצורך העיניין מאשר כמות מישמש של סוגיי טטרות שונים).

הצעת יעול, נפח האק' למרות שהוא מספק הוא באמת לא האידאל, לכן השקעה נוספת בסאמפ במקום\בנוסף לפילטרים
תגדיל את הנפח ותשתלם לעתיד.

כמו שאמרו לך כמה סלעים קטנים מספקים אבל לא לשכוח מקומות מסתור לחתול\ים ובוטיות.

המון בהצלחה!

בני

ארנון Saturday 27/10/2007 09:31

ציטוט:

פורסם במקור על ידי העמלץ
ארנון אם כבר לעבור לצקלידים אז טרופאוסים זאת אחלה בחירה.

נראה לי שענו לך פה על כל השאלות, אני אלך על קטע של טעם:
לדעתי לא יותר משתי סוגי טרופאוסים (ולא רק בגלל היברדים אלה גם בגלל שכמו שלעין יותר יפה להקה גדולה של אותו הסוג
של טטרות לצורך העיניין מאשר כמות מישמש של סוגיי טטרות שונים).

הצעת יעול, נפח האק' למרות שהוא מספק הוא באמת לא האידאל, לכן השקעה נוספת בסאמפ במקום\בנוסף לפילטרים
תגדיל את הנפח ותשתלם לעתיד.

כמו שאמרו לך כמה סלעים קטנים מספקים אבל לא לשכוח מקומות מסתור לחתול\ים ובוטיות.

המון בהצלחה!

בני

לצערי אין לי מקום לסאמפ כי הסטנד של האקוו' הוא ארון מקורי, אך בכל מקרה הסאמפ יוסיף עוד מים אך לא עוד מקום.

בקשר למסלעה - אני מבין שמעט סלעים יורידו אגרסיביות אך זה משעמם לעין לטעמי, ומצד שני איפה הם יסתתרו?

עדיין לא קיבלתי תשובה על גובה המצע המומלץ.

ארנון Saturday 27/10/2007 09:34

ציטוט:

פורסם במקור על ידי בןזקרי
לטרופאוסים בסטרס יש נטייה לקבל הקסמיטה, שבאבחון מהיר וטיפול בזמן מציל את הלהקה.
ושלא בזמן מחסל אותה, קפיש?! :wink:

איך מטפלים בהקסמיטה? (תחסוך לי חיפוש באקווה).

ארנון Saturday 27/10/2007 09:40

ציטוט:

פורסם במקור על ידי פיליפ
ציטוט:

1. אני מבין שגודל האקוו' קצת בעייתי, הנקודה היא שכיום אין לי מקום לאקוו' גדול יותר כי הוא בסלון ואישתי לא תסכים לוותר על הטלויזיה. אני מבין שצריך להשיג להקה של צעירים. נניח שאשיג להקה של 6 בשלב ראשון מסוג אחד ואחרי כמה זמן אני אוסיף להקה נוספת של כ-6 מסוג אחר. האם זה אפשרי או שצריך להשיג את שתי הלהקות באותו זמן בערך, כדי שהחדשים (צעירים) לא יותקפו.-אין לך בעיה בכלל....אני הייתי שם 2 להקות של 8 לא 6.
אצלי יש 3 זנים באק מטר(אני לא דוגמה)
האם אפשר לשים אותם בשני מחזורים ושעדיין הסוג הראשון עוד צעירים או שזה לא משנה?.

האם כדאי לבנות להם 2 מסלעות בשני הצדדים?- כן....2 מסלעות בשני הצדדים עם מעברים בתוכם.

3. בקשר לתאורה - אני מבין שהם אוהבים לנשנש אצות מהצמחים, לכן חשבתי להחליף את חלק מהנורות לנורות עם קלווין מעל 10K כדי להגביר את האצות באקוו'. האם לדגים יש בעיה עם תאורה חזקה כמו אצלי (0.9 W/L ) או שהם מעדיפים אקוו' מעט פחות מואר. ונתעלם ממה שאני רוצה לראות באקוו'.-הם אוהבים לנשנש את האצות עם הצמחיה :hair: .... האם כמות ועוצמת האור לא מפריעה להם?

4. האם הם דגים שקופצים מהמים. יש לי מכסה באקוו' האם יש חשש שהם יתקעו בפלורסנטים או ברפלקטורים שיש להם זויות חדות. האם לוותר על הרפלקטורים?-הם לא קופצים אבל אני הייתי מוציא את הרפלקטורים. הרפלקטורים יוצאו.

5. נזכרתי שיש לי גם שמרלה צהוב גדול, אוכל אצות סיאמי אחד בינוני ושועל מעופף גדול, שתי נקבות קריבנסיס, 3 בוטיה שידמונקי בינוניים, ו-5 קשתות בושמני ואדומה. נניח שתנאי ה-PH, KH יתאימו להם גבולית, האם הם ישרדו את ההצקות של הטרופאוסים?-הבוטיה הנבלה הקטנה הזו תחזיק בלי שום בעיה....גם השמרלה....לגבי השאר אני לא חושב. השידמונקי ממש עדינים, אולי התכוונת בטעות לבואש?

הוא התכוון לאיבחון מהיר שהדג לא המצב טוב(רואים את זה די מהר על טרופיאוס)
תודה על התשובות.

ארנון Saturday 27/10/2007 09:44

ציטוט:

פורסם במקור על ידי matan5165
בהצלחה ארנון.

יש לי חצץ ארגונייט לבן עם אבנים קטנות חומות מפוזרות בחצץ, הוא ישב באקווריום 1.5 שלי בכמות לא גדולה מספיק ככה שבאקווריום שלך זה יתן שכבה יפה.

אם אתה מעוניין אני אביא לך את זה בכיף.

מתן ידידי היקר, תודה רבה על ההצעה, אך אני לא כל כך אוהב לבן.

ציטוט:

4-בגלל שאתה חבר אני אשאל בלי בושה.למה אתה קמצן?
רותם, אני עובד מ-6:30 עד 16:30 בערך, ובמכסה שלי אי אפשר להרכיב מאכיל אוטו באופן קבוע. אך אסתדר :up:

פיליפ Saturday 27/10/2007 10:31

ארנון....אני צירפתי דגים והגדלתי להקות....לא הייתה לי בעיה.
והתכוונתי לשידמונקי....בוטיה קטנה ובכלל לא עדינה....נבלה אמיתית.

איתי73 Saturday 27/10/2007 11:08

ארנון אשמח לשוחח איתך טלפונית

פיליפ Saturday 27/10/2007 11:10

ציטוט:

פורסם במקור על ידי איתי73
ארנון אשמח לשוחח איתך טלפונית

הלך עליך ארנון

גיל כריש Saturday 27/10/2007 18:59

בחירה טובה לעבור לטרופאוסים רק תיזער זוהי מחלה מאוד מדבקת שקשה לצאת ממנה.

על רוב השאלות בעקרון ענו לך .

עצתי היא לקנות ולהתחיל מלהקה מינימום 8 פריטים או דגיגים בכמות של 15-20 ואם הזמן לעשות דילול זכרים.
ברגע שאין להקה האגרסיביות שלהם גדולה והזכרים פשוט מכסחים אחד את השני וגם את הנקבות.

ארנון Saturday 27/10/2007 22:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גיל כריש
בחירה טובה לעבור לטרופאוסים רק תיזער זוהי מחלה מאוד מדבקת שקשה לצאת ממנה.

על רוב השאלות בעקרון ענו לך .

עצתי היא לקנות ולהתחיל מלהקה מינימום 8 פריטים או דגיגים בכמות של 15-20 ואם הזמן לעשות דילול זכרים.
ברגע שאין להקה האגרסיביות שלהם גדולה והזכרים פשוט מכסחים אחד את השני וגם את הנקבות.

תודה גיל, נגיד שקניתי 8 איך נפתרים מהזכרים בהמשך אם אני צריך יחס של 2 על 6 בערך? אף אחד לא ירצה לקנות זכרים.

אביעד Saturday 27/10/2007 22:31

קונים יותר, זכרים לבד באק' נפרד נראים 10!
ויש אנשים שקונים זכרים.
אני מכרתי כמה זכרים, במחיר "הפסד" אבל כדמי רצינות לקחתי 40-50 ש"ח לזכרים בוגרים ויפים.
מציאה למי שמחפש דגי נוי ולא רבייה!

H~T~S Saturday 27/10/2007 23:36

אני שולח את ההודעה בחלקים כי אני לא מצליח משום מה לשלוח את זה כהודעה אחת .
ענו לך על השאלות אז אני רק יוסיף כמה דברים "קטנים"...
אני ממליץ לך מאוד מאוד להכניס טרופאוסים ממין מורי מואריאציות הריינבו - rainbow בינייהם המפולונגו, הרד ריינבו, צ'איטיקה,לופובו, קטוטו ועוד... הדגים בעלי צבעים מדהימים... אתה לא תתאכזב, אם כן תקנה את החברה היותר פשוטים אתה תתאכזב טיפה מהצבעים אבל תהנה בלי סוף מכל השאר...

H~T~S Saturday 27/10/2007 23:39

אני אומר תקנה להקה של 12-18 דגיגים בגודל 3-4 ס"מ כיף מאוד לעקוב אחר הגדילה שלהם בעיקר באקווריום מינימלי כזה ולא באיזה 500 ליטר שהם נעלמים לך מהעיניים...
ואז לאט לאט לדלל...
לגבי השאלה של עירוב הדם... כדאי מאוד... לא חסרים מקורות איכותיים של הדגים האלא שאפשר לקנות אותם באותו גודל וגיל אבל מהורים שונים...
לגביי צמחים לא תהיה לך בעיה להכניס אנוביות וקרינום תאינום... מנסיוני כל סוג טרופאוס שצירפתי אליו את הצמחים הללו נהנה מהם ולא בתוך התפריט...

H~T~S Saturday 27/10/2007 23:46

את סידור הסלעים תעשה כמו באקווריום גיברוסות לשעבר של יוסי (stinki).
הנה לך כמה תמונות של חובב שמצלם מדהים את מיני הריינבו שהוא מגדל (כמובן שהדגים במציאות לא תמיד יהיו בעלי מופע מדהים כמו של הדגים בתמונות כי הדגים שלו באיכות מדהימה אבל ההבדל לא גדול) :

H~T~S Saturday 27/10/2007 23:47

רד ריינבו (קסאנגה):

http://i179.photobucket.com/albums/w...o/aug3RR10.jpg

מפולונגו (קסאקלאווה):

http://i40.photobucket.com/albums/e2...ug26moop12.jpg

בלו ריינבו (צ'אטייקה):

http://i40.photobucket.com/albums/e2...mar24blue1.jpg

בהצלחה :love:

ארנון Saturday 27/10/2007 23:48

ציטוט:

פורסם במקור על ידי H~T~S
אני שולח את ההודעה בחלקים כי אני לא מצליח משום מה לשלוח את זה כהודעה אחת .
ענו לך על השאלות אז אני רק יוסיף כמה דברים "קטנים"...
אני ממליץ לך מאוד מאוד להכניס טרופאוסים ממין מורי מואריאציות הריינבו - rainbow בינייהם המפולונגו, הרד ריינבו, צ'איטיקה,לופובו, קטוטו ועוד... הדגים בעלי צבעים מדהימים... אתה לא תתאכזב, אם כן תקנה את החברה היותר פשוטים אתה תתאכזב טיפה מהצבעים אבל תהנה בלי סוף מכל השאר...

הבנתי שאם אקנה מאותו מין מוארייציות שונות יהיו לי היברידים, וזה בעיה כי אף אחד לא ירצה לקנות צאצאים בהמשך.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:17.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.