אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   קהילת אקווה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=16)
-   -   משמיצים את AQUA (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=52509)

VINIK Tuesday 06/12/2005 20:24

משמיצים את AQUA

היום במהלך נסיעה שיגרתית על אופניים עם חברים הגענו לצומת בילו וראינו שיש חנות דגים פתוחה (ואני לא יציין את שמה) אז החלטנו להכנס(כמובן שחברים שלי לא מתעניינים בדגים אלא בכלבים).
טוב נכנסים אני ישר קופץ לחלק של הדגים ומתחיל להגיד להם את השמות של כל הדגים שאני רואה (ואני בטוח ש 99% ממה שאמרתי היה נכון) והיה שמה איזה דלת פתוחה לחדר שבתוכו היו מספר אקווריומים שמשכו את עניי והתפתתי להכנס אבל אחד המוכרים אמר שאסור וסגר את הדלת.אני לא זוכר בדיוק איך הגעתי בדיוק למצב שאמרתי לו שהיו באחד האקווריומים צקלידים ממאלווי (ושוב אני כמעט בטוח שאני צודק) והוא אומר לי לא אין שמה צקלידים ממלאווי ולא מטנגניקה (ככה הוא אומר טנגנייקה)ושיש שם דגים שהם מצאו בארץ ואז שאלתי אותו זה הכלאות שזרקו לכנרת? והא אומר לא ואומר לאחד המוכרים שמה שהוא לא אוהב "שילדים אנטילגנטים ( :brow: ) שחושבים שהם יודעים הכל והם בעצם לא יודעים כלום",אני כמובן להגנתי ובצדק אמרתי שאני לא חושב שאני יודע הכל ויש הרבה מאוד אנשים שיודעים יותר ממני בתחום הזה של דגי נוי בפרט.
ואז איך שהו התגלגלנו לשיחה ממושכת על הפורם הזה כשהוא תומך בעמדה ישנה משיחה קודמת שלי איתו ולא עמוקה כמו זו שבפורם הזה יושבים אנשים שלא יודעים כלום בתחום ורושמים שטויות.
כמובן שאני בצד הנגדי ומנסה בדרכים ובדוגמאות שנות להוכיח לו שהוא טועה ושכותבים פה אנשים שמאוד מבינים בתחום כמו ד"ר חיים שוחט לדוגמא שכותב אצלנו בפורם,(שכמובן שאלתי אותו לפני זה אם הוא שמע פעם עליו ומה הוא יודע עליו) ואני מתמתצאת את עיקר הדברים החשובים בנושא שהוא אמר: שהוא יודע שהוא עבד במאגן מיכאל ובחוות שונות לגידול וריבוי דגי מאכל ושבתחום הזה הוא מומחה בלי שום כל ספק ושרוב הידע שלו מסתכם בתחום הזה.
בנוסף העלתי את זה שבעיקבות הפורם קמה לה עמותה שבאה לקדם את תחום גידול דגי הנוי בישראל. ובקיצר אני אמרתי ככה והוא אמר ככה כששנינו עומדים ומיצגים כל אחד בנחרצות את העמדה שלו, אני בא לקטול את דברי ההכפשה שלו על הפורם והעמותה והוא בא להוכיח לי שהוא צודק. במהלך הדברים שנאמרו הוא הזכיר שהוא שמע על כל אלה שהקימו את העמותה ויהיה טוב אפילו לקרוא להם לייצנים, וכששאלתי אותו אם הוא שמע על כפיר אלפנדרי הוא אמר לא :lol: (למי שלא יודע הוא יושב ראש העמותה) וכך נמשכה השיחה על פני רבע שעה או משהוא כזה שבסופה הגענו למכנה משותף אחד,מכוניות 8) )

ולסיכום אני לא בא לסכסך פשוט רציתי לדעת מה דעתכם, מה לעשות אני בסך הכל פישר (כמו שהוא ציין ) בן 12 ולא עומדים לרשותי כל הכלים והידע הדשרוש כדי לשכנע אותו ואני בטוח שאם הם היו בידי הייתי מצליח בסופו של דבר.

ערב טוב ותודה שקראתם את כל ההודעה הארוכה הזאת :lol:

יונתן Tuesday 06/12/2005 20:35

תגיד לו שירשם לפורום ושילמד את כולם פה דגים.

כולנו שווים Tuesday 06/12/2005 20:37

Re: מחפישים את AQUA

ציטוט:

פורסם במקור על ידי VINIK
היום במהלך נסיעה שיגרתית על אופניים עם חברים הגענו לצומת בילו וראינו שיש חנות דגים פתוחה (ואני לא יציין את שמה) אז החלטנו להכנס(כמובן שחברים שלי לא מתעניינים בדגים אלא בכלבים).
טוב נכנסים אני ישר קופץ לחלק של הדגים ומתחיל להגיד להם את השמות של כל הדגים שאני רואה (ואני בטוח ש 99% ממה שאמרתי היה נכון) והיה שמה איזה דלת פתוחה לחדר שבתוכו היו מספר אקווריומים שמשכו את עניי והתפתתי להכנס אבל אחד המוכרים אמר שאסור וסגר את הדלת.אני לא זוכר בדיוק איך הגעתי בדיוק למצב שאמרתי לו שהיו באחד האקווריומים צקלידים ממאלווי (ושוב אני כמעט בטוח שאני צודק) והוא אומר לי לא אין שמה צקלידים ממלאווי ולא מטנגניקה (ככה הוא אומר טנגנייקה)ושיש שם דגים שהם מצאו בארץ ואז שאלתי אותו זה הכלאות שזרקו לכנרת? והא אומר לא ואומר לאחד המוכרים שמה שהוא לא אוהב "שילדים אנטילגנטים ( :brow: ) שחושבים שהם יודעים הכל והם בעצם לא יודעים כלום",אני כמובן להגנתי ובצדק אמרתי שאני לא חושב שאני יודע הכל ויש הרבה מאוד אנשים שיודעים יותר ממני בתחום הזה של דגי נוי בפרט.
ואז איך שהו התגלגלנו לשיחה ממושכת על הפורם הזה כשהוא תומך בעמדה ישנה משיחה קודמת שלי איתו ולא עמוקה כמו זו שבפורם הזה יושבים אנשים שלא יודעים כלום בתחום ורושמים שטויות.
כמובן שאני בצד הנגדי ומנסה בדרכים ובדוגמאות שנות להוכיח לו שהוא טועה ושכותבים פה אנשים שמאוד מבינים בתחום כמו ד"ר חיים שוחט לדוגמא שכותב אצלנו בפורם,(שכמובן שאלתי אותו לפני זה אם הוא שמע פעם עליו ומה הוא יודע עליו) ואני מתמתצאת את עיקר הדברים החשובים בנושא שהוא אמר: שהוא יודע שהוא עבד במאגן מיכאל ובחוות שונות לגידול וריבוי דגי מאכל ושבתחום הזה הוא מומחה בלי שום כל ספק ושרוב הידע שלו מסתכם בתחום הזה.
בנוסף העלתי את זה שבעיקבות הפורם קמה לה עמותה שבאה לקדם את תחום גידול דגי הנוי בישראל. ובקיצר אני אמרתי ככה והוא אמר ככה כששנינו עומדים ומיצגים כל אחד בנחרצות את העמדה שלו, אני בא לקטול את דברי ההכפשה שלו על הפורם והעמותה והוא בא להוכיח לי שהוא צודק. במהלך הדברים שנאמרו הוא הזכיר שהוא שמע על כל אלה שהקימו את העמותה ויהיה טוב אפילו לקרוא להם לייצנים, וכששאלתי אותו אם הוא שמע על כפיר אלפנדרי הוא אמר לא :lol: (למי שלא יודע הוא יושב ראש העמותה) וכך נמשכה השיחה על פני רבע שעה או משהוא כזה שבסופה הגענו למכנה משותף אחד,מכוניות 8) )

ולסיכום אני לא בא לסכסך פשוט רציתי לדעת מה דעתכם, מה לעשות אני בסך הכל פישר (כמו שהוא ציין ) בן 12 ולא עומדים לרשותי כל הכלים והידע הדשרוש כדי לשכנע אותו ואני בטוח שאם הם היו בידי הייתי מצליח בסופו של דבר.

ערב טוב ותודה שקראתם את כל ההודעה הארוכה הזאת :lol:

מה כבר אפשר לעשות?...

הוא לא מבין מילה ממה שהוא מדבר, אני גם לא אתפלא אם הוא לא יודע מזה מאלווי...

כנראה שהוא גם מאוד "אינטיליגנטי"...

יש הרבה אנשים נחמדים שאוהבים להתלהב מהגיל שלהם. לא שווה לבזבז אליהם זמן.

פיליפ Tuesday 06/12/2005 20:38

מה...הוא לא הכיר את כפיר אלפנדרי יושב ראש העמותה?

ממש בור ואידיוט בעל החנות ההיא! :hair:

אני צוחק, כמעט אף חנות באיזור שלי לא שמעה על אקווה ובטח לא על כפיר ידידי.

פיליפ

Yalon14 Tuesday 06/12/2005 20:48

מכיר את המצב שמוכרים מתייחסים אליך כאילו אתה לא מבין כלום
אבל ככה זה מבוגרים אם אתה אומר שמה שהם אומרים לא נכון אז הם ישר קופצים עליך
אל תתיחס אליו אני מתערב שהוא לא מבין כלום ושהוא יודע רק את השמות של הדגים בחנות
דווקא היתי בחנות די יקרנים שמה (יקרנים מאוד) והמוכר מנסה להיות נחמד אבל הוא מלחיץ

sophiea. Tuesday 06/12/2005 20:57

ואני דווקא אומרת...
שדברי רהב לא בלהט נשמעים...
ואפשר להבין את זה...

גופגופון Tuesday 06/12/2005 21:06

שלח לי בבקשה את השם שלו בפרטי (אם לא אכפת לך)
אני גר במעגן מיכאל אז אולי אני יידע מי זה

Legolas Tuesday 06/12/2005 21:06

היית צריך להוציא לו תעודת חבר אקווה ולעצור אותו על המקום.

elminister Tuesday 06/12/2005 21:14

זו זכותו.....
לא כולם מכירים.
מה שכן החנות בצומת ביל"ו מוכרת לי היטב.
האיש שדיבר איתך היה איש צעיר(נער אחרי צבא) או מבוגר?

aquafreak Tuesday 06/12/2005 21:15

החנות מוכרת והבעיה מוכרת, לפני כמה שנים קיבלתי תגובות דומות, (אמנם אני לא התחלתי להתווכח). אין מה לעשות.... דבר אחד יש להודות שיש תוצאות לוואי של אנשים שקוראים חומר על גבי הפרום משכילים קצת אך לא מייסמים ואח"כ עושים מה בראש שלהם...

מיוז Tuesday 06/12/2005 21:17

לא כל מי שתוקע נאד צריך למחוא לו כפיים או לסקול אותו באבנים.
אז אמר, אז מה?
כל יום שומעים אנשים שמוציאים דיבתם על אנשים אחרים.
תנו למים לזרום ולחיים להמשיך.
זה רק זבוב חולף ולא פיל.

VINIK Tuesday 06/12/2005 21:18

ציטוט:

פורסם במקור על ידי פיליפ
מה...הוא לא הכיר את כפיר אלפנדרי יושב ראש העמותה?

ממש בור ואידיוט בעל החנות ההיא! :hair:

פיליפ

אני ציינתי זאת משום שהוא אמר לי שהוא שמע על כל מקימי העמותה

elminister Tuesday 06/12/2005 21:21

הפורום (כל פורום) לא מתיימר להכשיר אנשים.
כמו בכל קהילה, יש אנשים מקצועיים, יש אנשים מקצועיים פחות, ויש כאלה שממש מומחים.
יש בקהילה הזו מאות רבות של אנשים פעילים כל אחד ברמה שונה.
כל חנות נוהגת כפי שהיא חושבת, אבל אולי כדאי שאגש לשם ואחליף מילה עם העובד.
בחנות אחרת בעיר סמוכה אמרו לי שאני לא מבין בדגים, אחרי שאמרתי למוכר כי תרופה מסוימת של חברה מסוימת לא יעילה, ושלחו אותי לקרוא בפורום הדגים הישראלי מאמר שכתב ELMI :o

השאלה קצת יותר רצינית, האם אתם חושבים שהחנויות מרוצות ונהנות כשיש התאגדות בצורה של קהילה,פורום או עמותה?

(פיליפ- איך יתכן שבצפון לא שמעו עלי? :lol: )

PyroMan Tuesday 06/12/2005 21:24

סליחה על הבורות , אבל מי זה כפיר אלפנדרי ?

Spit_Fire Tuesday 06/12/2005 22:11

מכיר את החנות
האנשים שמה מתייחסים מגעיל לאנשים, אגב גם לא מוכרים לפרטיים ברוב המקרים
האדם שמה משוכנע שהוא יודע הכל, והוא גם משוכנע בעובדה שחיים שוחט לא יודע כלום והוא יודע המון

כולנו שווים Tuesday 06/12/2005 22:13

ציטוט:

פורסם במקור על ידי TOM14
מכיר את המצב שמוכרים מתייחסים אליך כאילו אתה לא מבין כלום
אבל ככה זה מבוגרים אם אתה אומר שמה שהם אומרים לא נכון אז הם ישר קופצים עליך
אל תתיחס אליו אני מתערב שהוא לא מבין כלום ושהוא יודע רק את השמות של הדגים בחנות
דווקא היתי בחנות די יקרנים שמה (יקרנים מאוד) והמוכר מנסה להיות נחמד אבל הוא מלחיץ

מסכימה, אבל זה הרבה מקרים זה לא בדיוק מבוגרים.

יש הרבה מוכרים שחושבים שהם מבינים מכיוון שהם עובדים בחנות לבעלי חיים,
כשהערתי למוכרת שמכרה 4 דגי זהב עם צנצנת בגודל 5 ליטר בלי ציוד כי "הם חזקים ולא צריכים ציוד", קיבלתי תגובה " טוב להם גם ככה. אצלי הם חיו במשך תקופה ארוכה מאוד בשביל דג! חצי שנה שלמה!!!" :lol:

VINIK Tuesday 06/12/2005 22:24

או קיי שמחתי לשמוע את דגובתייכם בעיניים רק מה שמעצבן אותי שהרבה אנשים שרוצים להתחיל בתחביב הולכים לחנויות דגים ומתחילים ישר את התחביב ברגל שמאל וחלקם אפילו פורשים מהתחביב בגלל מידע מותעה שנמסר להם מהמוכרים והכל בגלל האינטרס של החנויות למכור להרוויח כסף.

יונתן Tuesday 06/12/2005 22:26

ציטוט:

פורסם במקור על ידי elminister
הפורום (כל פורום) לא מתיימר להכשיר אנשים.
כמו בכל קהילה, יש אנשים מקצועיים, יש אנשים מקצועיים פחות, ויש כאלה שממש מומחים.
יש בקהילה הזו מאות רבות של אנשים פעילים כל אחד ברמה שונה.
כל חנות נוהגת כפי שהיא חושבת, אבל אולי כדאי שאגש לשם ואחליף מילה עם העובד.
בחנות אחרת בעיר סמוכה אמרו לי שאני לא מבין בדגים, אחרי שאמרתי למוכר כי תרופה מסוימת של חברה מסוימת לא יעילה, ושלחו אותי לקרוא בפורום הדגים הישראלי מאמר שכתב ELMI :o

השאלה קצת יותר רצינית, האם אתם חושבים שהחנויות מרוצות ונהנות כשיש התאגדות בצורה של קהילה,פורום או עמותה?

(פיליפ- איך יתכן שבצפון לא שמעו עלי? :lol: )

בקשר להפנייה אל המאמר:
:hair: :lol: :lol: :hair:

בקשר לשאלה שלך אם החנויות מרוצות ונהנות שיש התאגדות כזו...חוץ מהמוכרים ההגונים
(שחלקם שייכים לקהילה הזאת) ממש לא, ואני מדבר על אנשים כמו המוכר בחנות הזו..
על המוכרים שלא יודעים כל כך הרבה על המקצוע, מדברים שטויות עובדים על אנשים ואם מישהו מנסה לתקן אותו אומרים לו ישר שהוא טועה ולא מנסים להקשיב בכלל.
כנראה הם מתעצבנים מזה שבפה באקווה יש אנשים ישרים שאומרים את האמת לגבי הדגים ומוצרים הנילווים אליהם וכך הם לא יכולים לעבוד על האנשים ומפסידים חלק מהרווחים :down: :down: :down:

**אבל יש גם את הסוחרים ההגונים שלהפך, מפרגנים ועוזרים לקהילה ובחלק מהמקרים אף שייכים אליה :up: :up:

Judas Tuesday 06/12/2005 23:26

יש עמותה של מגדלי דגי נוי????

Judas

DAV Tuesday 06/12/2005 23:28

היי VINIK

אני רק רוצה להגיד לך שאני גאה להיות חבר באמותה שבא יש פישרים כמוך שמהם אני למד ומחכים כימעט כל יום !

במיוחד אני גאה על האופן בו עמדתה מול אותו חכמולוג שלא מגיע לך לקצה ה* והראתה לו מאיפוא הדג משתין !

בפעם הבאה שאתה בבילו תן לי קריאת כיוון אני גם רוצה להכיר את הנכס הזה .

שוני ז"ל Wednesday 07/12/2005 00:29

למען הדיוק במתחם בילו יש 3 חנויות שמוכרות חיות בית
ואיך אמר המשורר
במדינת ישראל כל מי שמרבה גופים רשאי לפתוח גם חנות לחיות בית וגם את הפה שלו
ללשון אין שרירים
ואם הוא לא מכיר את כפיר תכיר לו אותי :hair:

Udi Wednesday 07/12/2005 00:38

לא מכיר את כפיר אלפנדרי ?.... מניסיון, עדיף ככה :hair:

לעיניינו של דבר,
ראשית אני גאה בכך שהחברים בפורום ובעמותה מרגישים גאוות יחידה, אין ספק שיש פה במה משותפת לחובבים להחליף חוויות ולפתח קשרי ידידות ובעצם התמימות הזאת שהכל נעשה ממניעים טהורים ולא עיסקיים היא זאת שיוצרת את האחווה הגדולה של הפורום.

זכותו של כל אדם לחשוב באופן חופשי וזכותו של אותו בעל חנות לא להעריך את הפורום, תכניו וחבריו, אין צורך להוכיח כלום, מי שלא רוצה להיות לגלוש באתר ולא משנה מהם סיבותיו זוהי זכותו המלאה ואינה פוגעת בו כאדם או בפועלו (ומאוד יתכן שמי שדיברת עמו מבין גדול בתחום האקוורמיולוגיה).

הכי חשוב זה שאתה נהנה, שאתה לומד ושאתה משתף את הידע והניסיון שלך עם החברים האחרים (והגיל ברוב המקרים אינו משחק תפקיד כלל וכלל).

חבל להיכנס לעימות על דבר כזה, אנחנו יודעים מה יש פה, רוב החברים (אם לא כולם) התקדמו מאוד בזכות הפורום והעמותה בתחביב וזה מספק.
התדמית שלנו אמנם חשובה אבל איננו מרוויחים דבר וחצי דבר מהפעילות בפורום כך שחבל להתנצח לריב ולהתווכח. מי שחושב שהפורום לא מועיל ולא רציני יצטרך ללמוד את הדברים בדרך הקשה תוך כדי התנסות עצמית וכשלונות רבים.

Blerofon Wednesday 07/12/2005 00:51

אני שמח לגלות שהגחלת בוערת בבני 12,
כנראה שזה דבר טוב, אנחנו מכשירים אותם מגיל צעיר,
בגיל שלך, לא ידעתי מאומה על דגים, ובטח שלא לעמוד לצד עמותה.
כל מה שנשאר לך לעשות זה להמשיך כדרכך, פתרת את זה יפה, ועמדת יפה בדיאלוג הממושך, לצד העמותה עד הסוף.

תמיד יהיו כאלה, שלא חושבים ש... ותמיד יודעים ש..., אבל למזלנו הם מעטים ואנחנו רבים יותר.

I.P.L ייעוץ ומכירות Wednesday 07/12/2005 00:58

ציטוט:

פורסם במקור על ידי פיליפ

פיליפ

חוכמה גדולה....

האדון פיליפ,מדובר על חנויות בארץ. :hair:

ישראל

irone Wednesday 07/12/2005 03:12

אני בדילמה אם לרשום את שם החנות כאן, שכן גם לי היתה חווית קניות גרועה שם. אנשי המכירות לא מקצועיים, נוטים להחשיב עצמם ידענים גדולים בתחום, אך ראיתי שניסו למכור למישהו ציקלידים (קטנים) עם ניאונים... שיהיה בתיאבון.

אני אישית לא רוכש שם, ואף מחקתי את החנות מזכרוני עד שהיא הועלתה כאן. לאחר היחס אותו קיבלתי שם, אני הפסקתי לרכוש ציוד שם לכל בעלי החיים שלי (רק חשבון המזון ל-6 כלבים ו-10 חתולים בחודש עשה טוב לחנות החדשה איתה אני עובד, שלא נדבר על הציוד לאקווריום שרכשתי עכשיו :D ).

Cobalt Wednesday 07/12/2005 08:15

ציטוט:

מה לעשות אני בסך הכל פישר (כמו שהוא ציין ) בן 12 ולא עומדים לרשותי כל הכלים והידע הדשרוש כדי לשכנע אותו ואני בטוח שאם הם היו בידי הייתי מצליח בסופו של דבר
התותחים הכי אמיתיים בתחום התחילו לפני גיל 10, מבחינתי יש בני גיל 12 שמוכנים ורוצים ללמוד ובזה הם עדיפים על כל השאר כי כל השאר יודע כבר הכל מ כל כל ...

אני הייתי בסדנא מסויימת (לא בתחום הדגים) שכולם הגיעו כנראה ללמד את המדריך כל הזמן רצו להוכיח לו שהוא לא יודע מהחיים שלו. אז בשביל מה באתם?

אני אוהב להביא את ישראל בלושטיין מ"האקוריום" בי-ם, הבנאדם 18 שנה באתו מקום ולפני 15 שנה הוא היה מסביר לאט לאט לילדים, המון ילדים, בסבלנות של צדיק,
והיום מהחברה' שהיו אז יש לפחות 3-4 ביולוגיים ימיים שמומחים בתחומם...

אני אישית מאד לא אוהב סוחרים שיודעים הכי טוב מכולם, כי הם לרוב לא מוכנים לשמוע, אני יודע להבדיל בין מומחה אמיתי לאחד שצריך אגדו טריפ, מומחה אמיתי תמיד מוכן ללמוד הכל מכל אחד, לכן הוא מומחה כי הוא לומד כמו ששואב אבק שואב אבק, הכל ומהר ובסקרנות של ילד. מי שסתם פרופסור מנופח לא שומע כבר מאף אחד כלום ולומד רק מהכתב (עם גופן גדול וברור ובצבעים מסוימים).
שאין לך ברירה ואתה מתקיל אותם על המאמר של KETUT SUGAMAמר על רביה בשבי של לוקוסים (הוא הוציא אגב 26 כאלו אז הסיכוי הסטטיסטי לא רע :hair: ) הוא מגלגל עיניים ומבקש תשפסיק לבלבל את המח...

מי שנעים לי לרכוש שמה אני קונה,
מי שיורד עלי בשביל להרגיש גדול אני לא חוזר ואני אמצא סוחר הגון שרוצה להרויח ביושר את הכסף שלי .

ומי שרוצה לרדת על אקוה
ציטוט:

לפתוח את הפה לא עולה כסף
(אהבתי.

פנתר Wednesday 07/12/2005 09:59

אני לא מבין...

למה שמישהו ירצה לגדל דגים?

ומי זה באמת הכפיר אלפנדרי הזה?

sophiea. Wednesday 07/12/2005 12:10

מה שיש לי לכתוב, אני מניחה שהחברים כאן כלל לא יאהבו. ולפני שאני מתחילה בכלל, ברצוני לומר, שאין בכוונתי לפגוע באף אחד חלילה ועץ זה הוא רק דיון. לא השתלחות באף אחד ובטח שלא הטפת מוסר.
ובכל זאת למה? כי נראה לי שישנה כאן מידת צביעות מסוימת.

התגובות שנתנו כאן צפויות מכיוון שמדובר בדגים ובפורום אקווה. טוב אז גם אני חסידת גידול הדגים, לימוד עליהם ומאוד רוצה להדביק כמה שיותר אנשים בתחום (לעיתים להיטות יתר שאין לה כלל מקום, כי כן, ישנם אנשים שפשוט זה לא מעניין אותם וזה בהחלט בסדר שלא מעניין אותם) אבל...

כן יש גם אבל...
אנו שמענו את דבריו של ויניק, אך ורק את דבריו. רובנו מניחים שאנו יודעים באיזה סוחר מדובר ו"נו הוא טיפוס כל כך שלילי, כל הכבוד ויניק".
שכחנו לרגע שאכן ויניק, מדובר באדם מבוגר ממך, וגם לצורת הסבר ודיבור ישנה השפעה ולא רק לתוכן הדברים אותם אנו אומרים. משום מה יש לי הרגשה שדבריך נאמרו ברהב מסוים ובנוכחות יותר מאדם אחד. דיברנו לא אחת על "הנוער של היום" ודווקא אני זו שחושבת שיש לנו נוער מצוין ולא אחת נגררת לויכוחים, כן גם כאן בפורום, על כמה הנוער טוב או לא טוב.
חשבתי שהערה קטנה שלי איך שהוא תרסן את "התלהבות" האלהום (כך כותבים?) שנעשה כאן על גבי הסוחר.

אז נכון חברים, מדובר בדגים ונכון מדובר באקווה, אז מה? מותר כבר הכל? וכל מה שדיברנו על תרבות דיבור, כיבוד הזולת והאם הנוער יודע להעיר או רק להתריס ? לא תקף?...

לא אני לא אהבתי מה שנעשה כאן בעץ.
ויניק, יפה שאתה עומד על דעתך, אבל השאלה מהיכן באה העמידה הזו והאם נעשתה כראוי? האם באמת הערת לו בשל אכפתיות ורצון להעביר ידע? או בכדי להוכיח שכן, אתה בן ה-12 יודע הרבה הרבה יותר, מאותו סוחר שמתפרנס בתחום.
האם ללמד משהו שאינו מעוניין בלימוד שלך או "לדחוף" ידע לאוזניים שאינן רוצות להקשיב, האם זה מעשה טוב? האם זה נקרה ללמד? או לקרא תיגר?

ואנו כאן, מעודדים אותך ואומרים כל הכבוד על העמידה האיתנה על דעתך, אני לא חושבת כך.
גם לעמידה איתנה על דעתך יש דרך לעשות זאת, ומשום מה נראה לי שאתה לא נהגת כשורה , יכל מאוד להיות שאותו אדם נעים, אבל לדעתי, גם אתה לא היית בסדר.

אולי אם נפסיק לנפנף בעניין הגיל "אני בן 12 אז לא מקשיבים לי" ונתחיל יותר לשים לב איך אני אומר את דבריי, אולי אז כן יקשיבו לי? הרי שמענו לא אחת את הטענה הזו כאן גם אצלנו בפורום, כאשר ידענו בפרוש שאותו בחור נהג שלא כהלכה ללא קשר לגילו.

מוכנה בהחלט לקבל עכשיו את קיטונות הכעס והזעם של החברים כאן.

יש לי בן בגילך, וכן אני מקשיבה לו. אבל בהחלט מפסיקה להקשיב כשהוא מנסה להוכיח לי בצורה בוטה משהו או ששוכח שעדיין אני ההורה או המבוגר ...כמו שאתם דורשים כבוד, דע לתת כבוד.
אלו דברי לבן שלי אתה יכל להקשיב אתה יכל לבטל את דבריי, זו זכותך.
נכון, אני אומרת שמהילדים שלנו אנו לומדים הרבה מאוד, אבל אל לילדים שלנו לשכוח לכבד אותנו באותה המידה.

danielel Wednesday 07/12/2005 12:32

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מיוז
לא כל מי שתוקע נאד צריך למחוא לו כפיים או לסקול אותו באבנים.
אז אמר, אז מה?

הגיל הצעיר שלך מתבטא בעיקר בגלל שאתה לוקח אנשים ללב, ומתחיל להתווכח איתם.
המשפט שמיוז אמר מסכם הכל.

שמתי לב לנטייה של מוכרים, גם כאלה שבברור חסרי נסיון, להמעיט בכוחו של האנטרנט.
זאת בעייה של הרבה טכנופובים שלא יודעים שבאנטרנט, מבלי לפגוע באתר שלנו ובמקצועיותו, יש אתרים מקצועיים למהדרין שמכילים מחקרים מדעיים.

דבר שכן חשוב לזכור, גם לגבי האתר שלנו, הוא שאל תאמין ישר לכל מה שאתה קורא. דגים הם יצורים חיים ולא דטרמיניסטיים, כך שבהחלט יכול להיות שתופעות שחלק נתקלים בהם, אחרים לעולם לא יתקלו בהם. ...וחוץ מזה תמיד יש כאלה שסתם מחרטטים... :wink:

שוני ז"ל Wednesday 07/12/2005 13:09

ציטוט:

פורסם במקור על ידי sophiea.
מה שיש לי לכתוב, אני מניחה שהחברים כאן כלל לא יאהבו. ולפני שאני מתחילה בכלל, ברצוני לומר, שאין בכוונתי לפגוע באף אחד חלילה ועץ זה הוא רק דיון. לא השתלחות באף אחד ובטח שלא הטפת מוסר.
ובכל זאת למה? כי נראה לי שישנה כאן מידת צביעות מסוימת.

התגובות שנתנו כאן צפויות מכיוון שמדובר בדגים ובפורום אקווה. טוב אז גם אני חסידת גידול הדגים, לימוד עליהם ומאוד רוצה להדביק כמה שיותר אנשים בתחום (לעיתים להיטות יתר שאין לה כלל מקום, כי כן, ישנם אנשים שפשוט זה לא מעניין אותם וזה בהחלט בסדר שלא מעניין אותם) אבל...

כן יש גם אבל...
אנו שמענו את דבריו של ויניק, אך ורק את דבריו. רובנו מניחים שאנו יודעים באיזה סוחר מדובר ו"נו הוא טיפוס כל כך שלילי, כל הכבוד ויניק".
שכחנו לרגע שאכן ויניק, מדובר באדם מבוגר ממך, וגם לצורת הסבר ודיבור ישנה השפעה ולא רק לתוכן הדברים אותם אנו אומרים. משום מה יש לי הרגשה שדבריך נאמרו ברהב מסוים ובנוכחות יותר מאדם אחד. דיברנו לא אחת על "הנוער של היום" ודווקא אני זו שחושבת שיש לנו נוער מצוין ולא אחת נגררת לויכוחים, כן גם כאן בפורום, על כמה הנוער טוב או לא טוב.
חשבתי שהערה קטנה שלי איך שהוא תרסן את "התלהבות" האלהום (כך כותבים?) שנעשה כאן על גבי הסוחר.

אז נכון חברים, מדובר בדגים ונכון מדובר באקווה, אז מה? מותר כבר הכל? וכל מה שדיברנו על תרבות דיבור, כיבוד הזולת והאם הנוער יודע להעיר או רק להתריס ? לא תקף?...

לא אני לא אהבתי מה שנעשה כאן בעץ.
ויניק, יפה שאתה עומד על דעתך, אבל השאלה מהיכן באה העמידה הזו והאם נעשתה כראוי? האם באמת הערת לו בשל אכפתיות ורצון להעביר ידע? או בכדי להוכיח שכן, אתה בן ה-12 יודע הרבה הרבה יותר, מאותו סוחר שמתפרנס בתחום.
האם ללמד משהו שאינו מעוניין בלימוד שלך או "לדחוף" ידע לאוזניים שאינן רוצות להקשיב, האם זה מעשה טוב? האם זה נקרה ללמד? או לקרא תיגר?

ואנו כאן, מעודדים אותך ואומרים כל הכבוד על העמידה האיתנה על דעתך, אני לא חושבת כך.
גם לעמידה איתנה על דעתך יש דרך לעשות זאת, ומשום מה נראה לי שאתה לא נהגת כשורה , יכל מאוד להיות שאותו אדם נעים, אבל לדעתי, גם אתה לא היית בסדר.

אולי אם נפסיק לנפנף בעניין הגיל "אני בן 12 אז לא מקשיבים לי" ונתחיל יותר לשים לב איך אני אומר את דבריי, אולי אז כן יקשיבו לי? הרי שמענו לא אחת את הטענה הזו כאן גם אצלנו בפורום, כאשר ידענו בפרוש שאותו בחור נהג שלא כהלכה ללא קשר לגילו.

מוכנה בהחלט לקבל עכשיו את קיטונות הכעס והזעם של החברים כאן.

יש לי בן בגילך, וכן אני מקשיבה לו. אבל בהחלט מפסיקה להקשיב כשהוא מנסה להוכיח לי בצורה בוטה משהו או ששוכח שעדיין אני ההורה או המבוגר ...כמו שאתם דורשים כבוד, דע לתת כבוד.
אלו דברי לבן שלי אתה יכל להקשיב אתה יכל לבטל את דבריי, זו זכותך.
נכון, אני אומרת שמהילדים שלנו אנו לומדים הרבה מאוד, אבל אל לילדים שלנו לשכוח לכבד אותנו באותה המידה.

לפי תגובתך אני מרגיש שמזמן לא ביקרת בחנות דגים ולא שוחחת עם בעלי חנויות.
אני מסתובב הרבה מאוד בהרבה מאוד חנויות ומה שכתב ויניק אמת מילה במילה .רוב בעלי החנויות מזלזלים באתרים הוירטואלים ורואים בהם מקור ידע חינמי ואמין שפוגע בפרנסתם .
אני גם לא מבין את טענתך לגבי הגיל של הבחור את לא מכירה אותו ואת לא יודעת כמה הוא מנומס ושקט(אני כן מכיר אותו)ואת יוצאת מתוך הנחה מוטעית של דו שיח קולני ובוטה
סופיה ידידתי אני אישית חושב שאת טועה בגדול ושפטת מצב כשאת לא יודעת את הפרטים המלאים .ובנוסף כתבת שאת לא אוהבת את מה שנעשה כאן בעץ .אז מה לעשות מסתבר שאנחנו אוהבים את האתר שלנו קצת יותר מאחרים וגאוות יחידה זה לא דבר פסול ולעודד את מי שאוהב אותנו גם לא דבר פסול .
נ.ב. מענין מאוד איך אותו מוכר יודע שאנחנו ליצנים
שוני

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:40.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.