אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   דיסקוסים דועכים ומתים-מכירים? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=381286)

moshek Tuesday 10/05/2022 06:53

דיסקוסים דועכים ומתים-מכירים?

תופעה שקיימת בעיקר בדיסקוסים צעירים. בהדרגה מפסיקים לאכול ומתבודדים עד שמתים. הכי טבעי לחשוד בהקסמיטה או בעיית ניטריט ואמוניה, אבל מה קורה כשאין בעיה כזו?
משיחות עם מגדלים ובעלי עסקים בתחום אני מתחיל להבין שאנשים מכירים את התופעה. כל אחד יש לו הסברים אחרים. מגנטיקה לסטרס. אישית זה מזכיר לי את התופעה שיש לרמירז בארץ-דעיכה לאחר מספר חודשים כי המים לא ממש מתאימים לגידול הדג.
מה דעתכם?

ירון1+ Wednesday 11/05/2022 16:20

תגובה להודעה: דיסקוסים דועכים ומתים-מכירים?

זה קיים ומוכר....כול הספקולציות למינייהן,מה נכון ומה לא?
אין לדעת במדוייק,גם אצלי מידי פעם התופעה קיימית,צריך לישאול את
המעבדה של מישרד החקלאות,יתכן ששם יש את התשובה האמיתית

עומרי לוי Thursday 12/05/2022 05:09

כשהם צעירים המערכת החיסונית שלהם חלשה על סף לא קיימת,
אז מן הסתם שכל מחלה/תנאי מים לא טובים יהרגו אותם.
אגב, יש מגדלים שמחטאים את ההורים לפני ההטלה כדי למנוע העברת מחלות מהם
לדגיגים שיבקעו ואז מהר מאוד ימותו.

רוצה לדעת הכי טוב? תקנה מיקרוסקופ ותתחיל לחקור מה לא תקין :wink:

נווה .מ. Sunday 31/07/2022 22:19

יש הרבה סיבות

כדאי לבודד משתנים.

1. איכות מים - אמוניה ניטריט ניטראט, אך מלבד זה יש עוד הרבה פרמטרים לאיכות המים.
2. איכות המים + מינרלים במים - דגי הדיסקוסים זקוקים למינרלים כמו הרבה דגים אחרים, הצעירים במיוחד ואם אין להם מספיק מינרלים הם יתחילו למות אחד אחד.
3. תזונה נכונה - אם אין מספיק מזון לכולם הדגים יהיו חלשים וימותו
4. איכות המים + זיהום במים - מלבד סעיפים 2,3 גם חשוב שלא יהיה פוספטים במים, כלור או דברים אחרים.
5. מחלות, ההורים יכולים להתמודד עם הרבה מחלות\טפילים, אך הדגיגים לא ולכן כדאי לחטא את ההורים לפני ההטלה וגם לאחר 1.5-2 חודשים את הצעירים.
6. אין צורך לחשוד במשהו יש אפשרויות לברר בדיוק ממה מתים.

moshek Sunday 07/08/2022 06:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי נווה .מ. (הודעה 825245925)
יש הרבה סיבות

כדאי לבודד משתנים.

1. איכות מים - אמוניה ניטריט ניטראט, אך מלבד זה יש עוד הרבה פרמטרים לאיכות המים.
2. איכות המים + מינרלים במים - דגי הדיסקוסים זקוקים למינרלים כמו הרבה דגים אחרים, הצעירים במיוחד ואם אין להם מספיק מינרלים הם יתחילו למות אחד אחד.
3. תזונה נכונה - אם אין מספיק מזון לכולם הדגים יהיו חלשים וימותו
4. איכות המים + זיהום במים - מלבד סעיפים 2,3 גם חשוב שלא יהיה פוספטים במים, כלור או דברים אחרים.
5. מחלות, ההורים יכולים להתמודד עם הרבה מחלות\טפילים, אך הדגיגים לא ולכן כדאי לחטא את ההורים לפני ההטלה וגם לאחר 1.5-2 חודשים את הצעירים.
6. אין צורך לחשוד במשהו יש אפשרויות לברר בדיוק ממה מתים.

תשמע, מעבר לערכי מים רגילים שאתה מציע פה לבדוק, אתה מציע לי לפתוח מעבדה של משרד החקלאות בבית. את רב הטענות על איכויות המים ודיסקוסים אני מכיר, רק קח בחשבון שבאותו המיכל בדיוק חיים כבר 15 חודשים אותם ניאונים שגם הם רגישים, ודגים אחרים ששורדים. כך שמה שאתה אומר זה בעצם שדיסקוס צעיר קשה מאוד לגידול, וברמה הביתית כמעט לא אפשרי שחלקם הגדול לא ימות. כל מגדל ששוחחתי איתו על העניין מכיר את התופעה. כנראה שלא במקרה מגדלים מסכימים לשלם סכומי עתק על דיסקוס בוגר במקום לקנות אותם צעירים ולגדל.

eddie1442 Sunday 07/08/2022 13:19

שלום,
הטמפ המומלצת לדגי דיסקוס היא 30 מעלות כתרגום לנאמר בסרטון זה, נסה לראות אם יש משהו שמדבר על האקווריום שלך כי לא נתת שום פרטים עליו או על הדגים..

בהצלחה

moshen7 Sunday 07/08/2022 19:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshek (הודעה 825245974)
תשמע, מעבר לערכי מים רגילים שאתה מציע פה לבדוק, אתה מציע לי לפתוח מעבדה של משרד החקלאות בבית. את רב הטענות על איכויות המים ודיסקוסים אני מכיר, רק קח בחשבון שבאותו המיכל בדיוק חיים כבר 15 חודשים אותם ניאונים שגם הם רגישים, ודגים אחרים ששורדים. כך שמה שאתה אומר זה בעצם שדיסקוס צעיר קשה מאוד לגידול, וברמה הביתית כמעט לא אפשרי שחלקם הגדול לא ימות. כל מגדל ששוחחתי איתו על העניין מכיר את התופעה. כנראה שלא במקרה מגדלים מסכימים לשלם סכומי עתק על דיסקוס בוגר במקום לקנות אותם צעירים ולגדל.

אל תרוץ לקנות מעבדה. העובדה שיש דגים אחרים שחיים באותו המיכל - לא בהכרח אומרת שהדיסקוסים לא נגועים בטפיל כלשהו.
דיסקוסים וגם סקלארים, בעיקר צעירים אבל לא רק הצעירים, רגישים הרבה יותר ממינים אחרים לטפילי מעיים שללא טיפול מתאים פשוט יהרגו אותם.
אני נוהג לטפל באמצעות אוכל שאותו אני מערבב עם אבקת מטרונידזול טהור, מרטיב במים כדי לאחד את האוכל והתרופה, מייבש ואז מאכיל את הדגיגים לפחות 5 ימים, וכל זה כטיפול מונע.
הסקלארים הבוגרים מקבלים גם הם טיפול כזה מדי כמה חודשים.

moshek Monday 08/08/2022 07:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי eddie1442 (הודעה 825245977)
שלום,
הטמפ המומלצת לדגי דיסקוס היא 30 מעלות כתרגום לנאמר בסרטון זה, נסה לראות אם יש משהו שמדבר על האקווריום שלך כי לא נתת שום פרטים עליו או על הדגים..

https://m.youtube.com/watch?v=uEIw4RfHjIw

בהצלחה

מכיר את הסרטון. גם אצלי זה על 30 מצ. לגבי נתונים-לא נתתי כי זה לא מהות הפוסט. אני לא מדבר על בעיה אצלי אלא בעיה אצל כל מגדל שמכניס דיסקוס צעיר, כולל בחנויות, כולל בחוות הגידול כולן. יש בעיה כוללת בגידול דיסקוסים צעירים.

moshek Monday 08/08/2022 07:25

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825245978)
אל תרוץ לקנות מעבדה. העובדה שיש דגים אחרים שחיים באותו המיכל - לא בהכרח אומרת שהדיסקוסים לא נגועים בטפיל כלשהו.
דיסקוסים וגם סקלארים, בעיקר צעירים אבל לא רק הצעירים, רגישים הרבה יותר ממינים אחרים לטפילי מעיים שללא טיפול מתאים פשוט יהרגו אותם.
אני נוהג לטפל באמצעות אוכל שאותו אני מערבב עם אבקת מטרונידזול טהור, מרטיב במים כדי לאחד את האוכל והתרופה, מייבש ואז מאכיל את הדגיגים לפחות 5 ימים, וכל זה כטיפול מונע.
הסקלארים הבוגרים מקבלים גם הם טיפול כזה מדי כמה חודשים.

כן. ידוע. אם זו הבעיה אצל כולם? כמו שירון כתב זו כבר בעיה שכדאי להפנות למשרד החקלאות. אולי שם התשובה.

נווה .מ. Monday 22/08/2022 21:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshek (הודעה 825245974)

לא בקשתי ממך לבדוק שום ערכים

נווה .מ. Monday 22/08/2022 21:10

אם תפעל נכון לא תצטרך לבדוק כלום

א. החלפות מים קבועות (טפטוף קבוע למשל)
ב. מזון איכותי
ג. תוספת מינרלים וויטמינים למים וגם במזון
ד. חיטוי להורים וחיטוי לדגיגים

moshen7 Tuesday 23/08/2022 05:17

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshek (הודעה 825245981)
כן. ידוע. אם זו הבעיה אצל כולם? כמו שירון כתב זו כבר בעיה שכדאי להפנות למשרד החקלאות. אולי שם התשובה.

משרד החקלאות מכיר את הנושא, בדיוק כמו שמכירים בכל חוות הגידול, והמגדלים הטובים. לא במקרה יש כמויות גדולות של דיסקוסים שמגודלים בחוות הגידול לתפארת מדינת ישראל, וכמויות גדולות שמיוצאות לחו"ל. היצוא מחייב ביקורת מעבדה של משרד החקלאות, והיא מבוצעת ומאשרת את הדגים. למה? כי הם מטופלים, כמו שכתב נווה.

שלולי Wednesday 24/08/2022 18:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshek (הודעה 825245981)

למה 'משרד החקלאות יתייחס לבעיה של חובבי דגים בגידול ביתי?

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:48.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.