אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   דג קרב צריך פילטר ? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=80762)

רווית Thursday 09/11/2006 14:05

דג קרב צריך פילטר ?

שלום לכולם

האם כדאי לרכוש לדג קרב פילטר או שזה סתם מיותר ?
ואם יש לי פילטר כל כמה זמן אז אני אצטרך להחליף את המים
האקווריום שלי בנפח 8 ליטר

תנקסס

מעיין Thursday 09/11/2006 14:12

ב-8 ליטרים אפשר בהחלט לשים פילטר קטן המבוסס על מעלית אוויר.
אך בהחלט אפשרי להסתדר בלעדיו ולחפות על כך בעזרת רענוני מים כל 4-5 ימים של כ-35% מכמות מי האקווריום [לא לשכוח נטרול כלור והשוואת טמפ'].

רווית Thursday 09/11/2006 14:19

תודה על התשובה , מה זה מעליות אוויר ,פילטר ספוג פשוט לא יהיה טוב?
ואם אכן אני אקנה פילטר אז כל כמה זמן אני אצטרך להחליף את המים במקום כל כמה ימים?

red_camel1001 Thursday 09/11/2006 14:52

לא חייבים פילטר
צריכה להחליף מים כול שבוע עד 10 ימים ולהשים מרכך מים
(יש מרכך מים מיוחד לדגי קרב)
והכי חשוב להשים קצת קצת אוכל כדי לא ללכלך את המים

מעיין Thursday 09/11/2006 15:04

כוונתי לפילטר כדוגמת זה:

http://forumsgallery.tapuz.co.il/For...3200473319.jpg

עם הפילטר אני מניח שתוכלי לרענן מים כל שבועיים אולי אפילו יותר.. תלוי בשאר התנאים.
כמובן תחזוק של הפילטר כל שבוע-שבוע וחצי.

אין שום צורך במרככים למיניהם, רק בשימוש עם אנטי כלור וכלוראמין.

צופה אך לא רשום Thursday 09/11/2006 15:26

תראי מניסיוני עם דג קרב ולצערי יש לי הרבה כזה שנגמר לא הכי משהו בהתחלה שלי..
תשדלי כן לשים לו פילטר..כון לשים לו חמצן וכן לשים לו תאורה..וכן איזה צמח או משהו מעניין
למה?כי את יכולה..הוא לא חייב את זה הוא אפילו עם טיפול נכון יחיה בלי זה אבל הוא לא יהיה אותו דג אם כן תתני לו את התנאים האלה..מי שפעם ראה דג קרב גדל בצנצנת בלי כלום וראה דג קרב גדל באקווריום קטן של 10 ליטר(30ס"מ) עם חמצן תאורה פילטר וקצת צמחים ואיזה סלע יבין תהבדל.. קחי את עצמך ותשאלי את עצמך את אותה שאלה באיזה חדר תחיי יותר טוב ותראי את זה בחדר ריק וסגור או בחדר פתוח עם אור ומזגן ומחשב או משהו שיעסיק אותך..
בשורה התחתונה ההמלצה שלי היא כן לשים פילטר..כמו שמעיין הראה לך..גם חמצן וגם נקיון הפתרון הכי טוב לדג קרב שלך ולכיס שלך..אם יתאפר לך תקני גם קצת פחם פעיל ושימי בתוך גרביון קצת ותעשי שקיקים קטנים שיהיה בתוך הניר פרלון(לא לשכוח לשטוף אותו טוב טוב).

בתודה-אוהבי דג הקרב בכל העולם

מעיין Thursday 09/11/2006 15:39

ציטוט:

פורסם במקור על ידי צופה אך לא רשום
תראי מניסיוני עם דג קרב ולצערי יש לי הרבה כזה שנגמר לא הכי משהו בהתחלה שלי..
תשדלי כן לשים לו פילטר..כון לשים לו חמצן וכן לשים לו תאורה..
*למה?!
מי שפעם ראה דג קרב גדל בצנצנת בלי כלום וראה דג קרב גדל באקווריום קטן של 10 ליטר(30ס"מ) עם חמצן תאורה פילטר וקצת צמחים ואיזה סלע יבין תהבדל..
*מי שיודע לטפל כמו שצריך בדג קרב, יצליח להביא אותו לשגשוג מקסימלי גם בשני ליטרים בלבד.
העניין הוא שבמיכלים קטנים הטעויות מורגשות הרבה יותר מהר והרבה יותר "חזק".

בתודה-אוהבי דג הקרב בכל העולם

רווית Thursday 09/11/2006 16:07

בקשר לחמצן דגי קרב לא אוהבים זרמי מים חזקים
זה מלחיץ אותם ומכניס אותם לסטרס , הדג יכול לחיות מצויין הודות ליכולת שלו לנשום אוויר אטמוספירי כמו שאנחנו .

בקשר לפילטר אני אחפש את הדגם שנתת לי תודה : :)

Thursday 09/11/2006 17:49

אתה צודק הכל אפשרי גם כמו שאחד המנהלים מגדל באיכלוס יתר הרבה דגים תודות לידע שלו בפילטרזציה וזה יאמר לזכותו אבל לא כולם כאלה והרבה אנשים מוטעים הרבה מ"המוכר אמר" ו"אני עשיתי ככה ככה" ולאותם אנשים אין הרבה ידע..ולמה חמצן?נכון בכלל לא הכרחי הוא יכול לנשום מהאוויר תודות למבוך אבל זה שיש לו אופציה שניה זה תמיד טוב לא לעלות לפני המים תמיד?זה כמו לדוגמא אתה יכול לאכול רק שניצל אבל אם היה לך אפשרות לבחור גם בהמבורגר לא היית מרגיש יותר טוב?
אני לא חולק על אף אחד חס וחלילה הפילטר שנתת לה מצויין כי הזרם של המים לא חזק מידי ואפשר לווסת אותו מכיוון שהוא מחובר למשאוות אוויר..וגם מכיוון שהוא פולט גם חמצן לדגי קרב שחיים בכאלה מיכלים קטנים זה מצוין(:
מקווה שהבנת את כוונתי :wink:

מעיין Thursday 09/11/2006 18:00

ציטוט:

נכון בכלל לא הכרחי הוא יכול לנשום מהאוויר תודות למבוך אבל זה שיש לו אופציה שניה זה תמיד טוב לא לעלות לפני המים תמיד?
זה לא שיש לו "אופצית חירום", הוא ינשום אוויר אטמוספרי בכל מקרה.
ציטוט:

זה כמו לדוגמא אתה יכול לאכול רק שניצל
אני לא יכול לאכול רק שניצל, בכלל לא בריא.
ציטוט:

אבל אם היה לך אפשרות לבחור גם בהמבורגר
עוד יותר לא בריא..
אם רק אלו שתי האפשרויות שהיו עומדות לפני, הייתי בוחר לאכול רק שניצלים בלית ברירה.
ציטוט:

לא היית מרגיש יותר טוב?
אתה מנסה להגיד שדג קרב ירגיש יותר בבטחון ויכנס פחות למצבי סטרס אם יוכל לנשום חמצן מומס ללא בעיה של ריכוזים נמוכים?

באמת שאני לא מבין למה אנשים אוהבים להשוות בין דגים לבני אדם. אני לא מוצא סיבה אחת להשוואה בין שני אלו.

רווית Thursday 09/11/2006 18:06

חבר'ה אני קראתי המון על התאילנדים והם הרי אלופים בכל הקשור לגידול דגים טרופים , דג קרב לא זקוק לחמצן , אני מכירה המון אנשים שמחזיקים דגים בצנצנות של 3 ליטר והדגים חיים קרוב לשנתיים וחצי .

נכון שפילטר באקווריומים גדולים יותר עוזרים לסנן את כל הרעלים
על כך אין ויכוח , אבל גם ללא הפילטר הדג יסתדר טוב מאוד עם החלפות מים סדירו .

בקשר לזרם המים של החמצן שוב
זה רק מכניס אותם לסטרס , הם מאוד עדינים מבחינת שינוי טמפרטורה פתאומי
וזרמי מים , הדגים הללו אוהבים מים עומדים אבל רעננים (נקיים) .

Thursday 09/11/2006 18:09

תשמע לא ניסיתי לפתח וויכוח כל שהוא..רק ציינתי כמה דברים מניסיון שלי עם דגי קרב..
אצלי שמתי לב לשינוי לטובה כאשר אתה נותן להם כל תנאי ותנאי שאתה נותן לכל הדגים האחרים שלך..וכן גם בנושא החמצן..(הרבה יותר פעילות ) אולי זה רק אצלי בראש אולי היה לי דג קרב שונה קצת זה בכל מקרה הניסיון שלי..כשהיה לו חמצן מומס במים..ובריכוזים גבוהים אגב..הוא בקושי ועלה לנשום מהאטמוספריה..בכל מקרה דעת גדולים ממני ברוכה..נקבור את זה פה(:
ואני יודה לך אם תתרום קצת מהידע הרחב שלך (לא בציניות בכלל) גם בשאלה שלי לגבי קומבינציות עם דג קרב(:

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:23.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.