אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   דגיגונים לא מתפתחים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=378286)

אבי שקדי Friday 20/11/2020 10:18

דגיגונים לא מתפתחים

היתה אצלי לפני יותר מחודש השרצה של דגי גופי...לדאבוני הם לא מתפתחים וגדלים..אני מחזיק אותם באקווריום 25 ליטר..מחליף להם מים כל 3 ימים..נותן להם אוכל מתאים לדגיגונים..פעמיים ביום..רק הם שם..אין עוד דגים..יש פילטר ספוג וחימום 26-7 מעלות.
מה אני לא עושה בסדר???
אשמח שיענו רק בעלי נסיון...תודה

אביב.ע Friday 20/11/2020 15:52

תגובה להודעה: דגיגונים לא מתפתחים

למה אתה מתכוון לא מתפתחים ?
לא מקבלים צבעים ? הם אמורים להתחיל לקבל צבעים עכשיו, יכול לקחת קצת זמן אל תתרגש.
אשמח לתמונות לזיהוי הבעיה.

אבי שקדי Saturday 21/11/2020 12:39

הכוונה שהם נשארים באותו גודל כפי שהושרצו..האם חיוני להתפתחותם שתהיה תאורה מספר שעות ביום?

אננס Saturday 21/11/2020 19:11

אתה בטוח שהם באותו גודל?
לפעמים אם אין מול מה להשוואת (כמו השרצה של גופית אחרת),
זה רק נראה שהם לא גדלים.

אתה רואה אותם אוכלים ?
אתה רואה יציאות שלהם?
לדעתי אם הם לא היו אוכלים חודש אז הם היו מתים כבר,
ואם הם אוכלים אז צריכים להתפתח.. איזה מזון אתה נותן להם?
אולי זה מזון לא מזין ? רק מחזיק אותם בחיים וזהו?

אבי שקדי Sunday 22/11/2020 07:21

נותן להם את המזון של הבוגרים רק כתוש לאבקה..מזון שנמכר ברשת "גרובר פארם"

eddie1442 Sunday 22/11/2020 09:15

שלום,
בעיקרון נשמע שאתה עושה הכל נכון, האוכל של הבוגרים כתוש אמור לספק את כל צרכיהם, אולי באמת כמו שנכתב פה זה עניין של פרספקטיבה לגודל שלהם.

דבר נוסף שאתה יכול לעשות (גם בפעם הבאה) זה "לגדל" באקווריום הרבה אצות/ירוקת בפנים, זה גם משמש להם מזון וגם לחיות מיקרוסקופיות אחרות לגדול - יש לך איזה גזע עץ או אבן מלאה ירוקת שאתה יכול להעביר? או אולי איזה גאווה מוס או Guppy grass לשים בפנים?
מה אם מחסה? יש לדגיגים איפה להתחבא/לנוח בשקט? סטרס גם יכול להיות גורם לעיכוב התפתחות.

(ירוקת אתה יכול לגדל די מהר ע"י הגברת האור והזמן שהוא פועל והוספת דשן, רק שאני מודה שאין לי ניסיון בהשפעת כמות גדולה של דשן על דגיגים (היגיון אומר שלא אמורה להיות בעיה))

בהצלחה

ליב Sunday 22/11/2020 10:50

אצלי אחרי חודש הם עדיין היו נראים קטנים קצת
יש לך אור באקו'? אם יש אור תסתכל טוב-אולי יש נקודות (ממש קטנות) בקצה הזנב
אחרי חודש וחצי חודשיים אמור להיות חצי זנב צבוע

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:00.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.