אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   שילוב סחלבים , אפשרי ? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=344650)

Ranyeka Wednesday 30/09/2015 13:16

שילוב סחלבים , אפשרי ?

חשבתי לפתוח את האקווריום , צמחייה בתהליכים להיות טבעי- כרגע עוד מפולטר עם מדיה ביולוגית בהמשך המטרה היא להוריד את הפילטרציה..
בכל אופן , ראיתי כאן תמונות שהעלו עם צמחייה שפורצת החוצה , או כזו שפשוט קשורה לגזע שיוצא מהמים , אבל הצמחייה עצמה אינה אקווטית (זה המושג?).

האם יש אפשרות להוציא אל הפועל דבר כזה ?
נניח ע"י עיגון גזע לתחתיתהאקווריום שיתעקל החוצה ועליו להושיב סחלבים ?
כאשר מבחינת תאורה , חשבתי על "שני שלבים" -
כלומר תאורה שתהא מוסתרת מאחורי הגזע ותתן תאורה לצמחים השקועים , ועוד אחת גבוהה יותר עבור הסחלבים.

ואם זה אכן אפשרי -
איזה גזע ? איזו תאורה לסחלבים ?

מעיין Wednesday 30/09/2015 22:52

תגובה להודעה: שילוב סחלבים , אפשרי ?

כל נושא שילוב צמחים באקווריומי צמחייה הוא בעיקר עניין של ניסוי וטעיה כלל עולמי.
כלומר, אם ניקח רק את הצמחים שאכן גדלים בתנאים טבולים - נשאר עם מבחר מצומצם מאד (לדעתי לא יותר מחצי מהזנים המוכרים).. ולכן ההתאמות לתנאים אלו באות לאחר התאמה ביולוגית וניסויים. מה שכולל צמחי גדה, ביצות, טחבים ושרכים ואף צמחי יבשה שונים.

לעניין הסחלבים,
כל נושא השקיית ודישון הסחלבים הוא מאד רגיש.
אמנם זה גם מתחלק בין המינים עצמם, אבל באון עקרוני לא ניתן לגדל סחלב כשהשורשים מוצפים מים - הוא יחוסל במהירות.
זהו צמח שדורש ניקוז ברמה גבוהה, יחד עם מצע שסופג דשן בצורה טובה (ערך CEC גבוה).
בטבע אפשר לראות סחלבים שצומחים הרבה על גזעים, מצע עלים וכו'..

איני בקיא למדי בין מיני הסחלבים השונים,
אבל אם כבר לנסות לשלבם, אז אך ורק בויואריום או פלודריום חלקי.

לעניין חלוקת התאורה, לא הצלחתי להבין איך תעשה זאת אבל בהחלט הצלחת לסקרן אותי.
אשמח לשרטוט או הסבר מפורט יותר.

Ranyeka Thursday 01/10/2015 10:22

מעיין ישנם גזעים בטקסטורה הדומה לעץ הזית , אשר ניתן יהיה לעגן את בסיסם למצע האקווריום ,
אך יהיו בהם השקעים בהם אוכל לשים את מצע השתילה (קליפות קוקוס בעיקרן) לסחלבים ?
הרעיון הוא לרשת את המצע לסחלבים ולמקם את הסחלבים עצמם בחורים אלו..

עניין התאורה שחשבתי אינו מסובך , הרעיון הוא איזושהי מערכת תאורה שתשתלשל ממעלה אל הסחלבים וגזע הבולט, בעוד שתיהיה תאורה קרובה יותר , ממוקמת מאחרוי הגזע \ חלקו האחורי של האקווריום כך שכולו יואר במעין אלומה אלכסונית(#) מהחלק העליון -אחורי כלפיי החלק התחתון קדמי (מספיק כדי להתעלות על צמחיית הסבך האחורית).

(#)משתמש בלדים עם פיזור אלומה 140 מעלות.

יש רעיון ?

בגדול אם קיים גזע כזה , יש עוד לא מעט צמחים בסגנו האנוביות שאפשר אולי לצרף..
המטרה היא ליצור בסופו של דבר משהו קצת יותר מאקווריום צמחייה רגיל.

אלי קדר Thursday 01/10/2015 10:37

לא בטוח שעץ זיית זה רעיון טוב.

לגבי הסחלבים כדאי לדעתי להתייעץ עם עדנה באפיפיט

בהצלחה

Ranyeka Thursday 01/10/2015 10:49

כן , העליתי את גזע הזית כרפרנס לטקסטורה שאני מחפש..
המחשבות רצות רצות רצות... אני חייב להבין איך לשלבם :) חח

מעיין Thursday 01/10/2015 15:37

אם כבר שיעורי בית בגידול וסחלבים ומצעים, זה ה-אתר: http://www.ios.co.il/index.php/growing-media
לדעתי אם הולכים על רעיון כזה, צריך לדאוג לתערובת מצע שתונח בגומה המדמה את התפאורה הרצויה (עץ למשל).
שום עץ קשיח (דוגמת הזית) כשלעצמו, לא יוכל להוות מצע אחיזה וגידול לסחלב.

אם הייתי במקומך, הייתי מתחיל קודם בגידול שגרתי של סחלבים, צובר ניסיון וידע ואח"כ מתחיל למקם פרוייקטים מעורבים.

לגבי שאר הצמחים,
יש לא מעט צמחים, יבשה ומים, שיסתדרו בקשירה על גבי עץ.
השאלה העיקרית היא מה תנאי הלחות המצופים להיות שם.

הפרוייקט שלך מזכיר לי דווקא פלודריומים מאשר אקווריומי צמחייה ועל כן, קצת לקבלת השראה: https://goo.gl/5uM6xH

Ranyeka Thursday 01/10/2015 16:18

אתחיל לקרוא , להתעניין ומקווהל לחזור עם שאלות חכמות יותר :)

sailfish Friday 02/10/2015 16:24

אני חושב שאולי תרצה לבדוק משהו שנקרא riparium
https://www.google.com/search?q=ripa...IVgVIUCh1-iAI8

amiron2003 Friday 02/10/2015 17:17

זה לא כל כך פשוט ואין תשובה נכונה זה תלוי בזן ישנם מעל ל3000 זנים שונים של סחלב החלוקה הראשית היא לשלוש תתי מינים לפי הסביבה בה הם גדלים. הקב' הראשונה גדלה על פיצולים בעצים כמו הפילנופסיס שיותר נפוץ ברוב המשתלות זו הקב' שנראית לי איך שהוא יותר מתאימה למה שאתה מחפש רק שגם השורש של הפלנוםסיס עושה פוטוסינטזה וצריך להיות חשוף לאור תחפש אולי וונדה זה זן יחסית קל לגידול שמוצאו בתאילנד, הקב' השנייה גדלה בקרקעית היער בין העלים בלחות גבוהה יותר כמו סנדלה של ונוס ובקב' האחרונה הצמחים גדלים במקומות יבשים יותר ובדרכ' בטמפ' נמוכה יותר בין סלעים ונקיקים. אף אחד מהם לא יכול לחיות בסביבה עם רטיבות קבועה כולם חייבים להגיע ליובש של כל הצמח כולל בית השורש בין השקיות

אבל נכון אמרו לך שכדאי לך באמת להתייעץ עם משתלה יעודית איכותית כמו של עדנה והראל באפיפיטיים יש גם את תמי ויצחק בסחלבים בשרון ויש איזה בחור ממש נחמד ומקצועי עם משתלה מדהימה באזור כפר סבא שכחתי איך קוראים לו

זה ממש ממש תלוי באחוז הלחות שאתה יכול לתת בעוצמת האור שאגב לא צריכה להיות חזקה ובטמפ' שאתה יכול לספק. סחלבים צמחים שאוהבים תנאים קבועים בגלל זה כדאי לך ללכת לדבר עם חברה שמכירים את התכונות של כל צמח שיוכלו להמליץ לך על זן שיוכל לגדול ובשאיפה גם לפרוח דבר לא פשוט בכלל (אחרת למה לגדל בכלל)

אבל אני גם חושב שהשילוב של הצמח עם אקווריום לא ייתן לצמח תנאים אידיאלים טרריום או ריפרריום יותר יתאימו

Ranyeka Friday 02/10/2015 21:06

מגניב , כרגע זה עניין של רחרוח וקבלת מושג.. אתייעץ באמת עם משתלות שמבינות.
תודה רבה !

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:25.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.