אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   אקווריום הייטק - למי זה באמת טוב? האם טוב גם לדגים??? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=379039)

סיגל מילר Saturday 20/02/2021 15:25

אקווריום הייטק - למי זה באמת טוב? האם טוב גם לדגים???

שלום לכם,
לפני כארבעה חודשים החלטתי להקים אקווריום צמחיה, באותו זמן לא הייתי מודעת למיכלי הייטק עם כל המשמעות הכרוכה בהם. כיום יש לי שני מיכלי הייטק, אחד של קרוב ל 200 ליטר והשני של 300 ליטר, שניהם עובדים על בלון פד"ח, עם מצע מדושן, תאורת לד מקצועית ופילטר חיצוני ענק שעושה את העבודה, בנוסף גם משאבת מים. שני המיכלים מחוברים לשעוני שבת כאשר הם מקבלים תאורה, פדח ומשאבה בזמנים קבועים. המיכלים הוסבו לאחרונה למי אוסמוזה ובנוסף אקווריום נאנו לדגיגונים שנולדים.. בנוסף 2 אקווריומים קטנים עבור הסתגלות דגים או דגים חולים. הפרוייקט שואב אותי עד תום, במיוחד לאחר שעברתי למי אוסמוזה...הכל טוב כל עוד מצליחה להגיע לאיזון. אני מקבלת הדרכה נהדרת מ"חוות האגמים", מחליפה כל שבוע שליש מהמים, ומדשנת בחמישה דשנים דישון יום יומי, בנוסף מבצעת בדיקות כולל gh -(מוסיפה אבקה לאיזון לפי החריגה) הכל על מנת שיהיה מוצלח. עובדת מסביב לשעון מקפידה על כל מה שאפשר ובכל זאת מוצאת את עצמי מתמודדת עם לא מעט מחלות ותמותה של דגים. לאחרונה התחלתי לחשוב שבעצם ישנם דגים שפחות מחזיקים אצלי מעמד (במיכלים שלי דגים מנקים, להקות נאונים טטרות, מעט גורמים כחולים וכל היתר משריצים - גופים, מולים, פלטים, סייפנים). אני שמה לב שהמולים הלבנים והמולים שהם שיש נוטים למות על נקלה, בנוסף לא מעט פעמים קורת תמותה של דגים אחרים. עם הזמן למדתי לזהות את המחלות: התמודדתי עם נקודות לבנות על ידי טמפ גבוהה, גופים עם המחלה של הפה אני מוציאה ונותנת להם מלח, דגים אחרים יצא שנתתי להם במיכל נפרד תרופה טבעית בשם VOOGLE KOL, אך באופן כללי אתמול נראה לי שהתחלתי להבין קצה קצהו - מישהו אמר לי שלמעשה לרוב הדגים המשריצים מי אוסמוזה אינם מתאימים, הם זקוקים למים קשים יותר ולעיתים אפילו מעט מליחים. אני מאוד מאוד אוהבת את הדגים המשריצים, חשבתי להסב את אחד המיכלים חזרה למיכל שהוא עם מי ברז ולא אוסמוזה. אני משוטטת ברשת ולא מוצאת ספרות מקצועית בנושא וחוששת שלא משנה מה אעשה יתכן ואני לא יודעת אקולוגיה פשוטה של דגים משריצים ולכן פונה אליכם. הרבה תודה מראש:-)))

globali Saturday 20/02/2021 17:44

תגובה להודעה: אקווריום הייטק - למי זה באמת טוב? האם טוב גם לדגים???

בלי גיליון אין הגיון + העם אוהב תמונות, הרבה תמונות.

העלאת תמונות ישירה לפורום.

נא לשים לב, מה צריך לסמן בהעלאת תמונות.

https://i.ibb.co/L9NRVhB/Screen-Shot...t-12-06-34.png

.
.
.
.

סיגל מילר Saturday 20/02/2021 18:11

למרות שמנסה להבין, אין לי מושג מה לעשות כדי להעלות תמונה. התמונות נמצאות בתיקיה במחשב שלי, כשאני מעלה את שם התיקיה זה לא עוזר לי

שלולי Saturday 20/02/2021 19:41

אין בעיה להחזיק אקווריום הייטק על מי ברז. יש צמחים שלא יתאימו לאקווריום כזה.

dududag Thursday 25/02/2021 16:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי סיגל מילר (הודעה 825232262)
שלום לכם,
לפני כארבעה חודשים החלטתי להקים אקווריום צמחיה, באותו זמן לא הייתי מודעת למיכלי הייטק עם כל המשמעות הכרוכה בהם. כיום יש לי שני מיכלי הייטק, אחד של קרוב ל 200 ליטר והשני של 300 ליטר, שניהם עובדים על בלון פד"ח, עם מצע מדושן, תאורת לד מקצועית ופילטר חיצוני ענק שעושה את העבודה, בנוסף גם משאבת מים. שני המיכלים מחוברים לשעוני שבת כאשר הם מקבלים תאורה, פדח ומשאבה בזמנים קבועים. המיכלים הוסבו לאחרונה למי אוסמוזה ובנוסף אקווריום נאנו לדגיגונים שנולדים.. בנוסף 2 אקווריומים קטנים עבור הסתגלות דגים או דגים חולים. הפרוייקט שואב אותי עד תום, במיוחד לאחר שעברתי למי אוסמוזה...הכל טוב כל עוד מצליחה להגיע לאיזון. אני מקבלת הדרכה נהדרת מ"חוות האגמים", מחליפה כל שבוע שליש מהמים, ומדשנת בחמישה דשנים דישון יום יומי, בנוסף מבצעת בדיקות כולל gh -(מוסיפה אבקה לאיזון לפי החריגה) הכל על מנת שיהיה מוצלח. עובדת מסביב לשעון מקפידה על כל מה שאפשר ובכל זאת מוצאת את עצמי מתמודדת עם לא מעט מחלות ותמותה של דגים. לאחרונה התחלתי לחשוב שבעצם ישנם דגים שפחות מחזיקים אצלי מעמד (במיכלים שלי דגים מנקים, להקות נאונים טטרות, מעט גורמים כחולים וכל היתר משריצים - גופים, מולים, פלטים, סייפנים). אני שמה לב שהמולים הלבנים והמולים שהם שיש נוטים למות על נקלה, בנוסף לא מעט פעמים קורת תמותה של דגים אחרים. עם הזמן למדתי לזהות את המחלות: התמודדתי עם נקודות לבנות על ידי טמפ גבוהה, גופים עם המחלה של הפה אני מוציאה ונותנת להם מלח, דגים אחרים יצא שנתתי להם במיכל נפרד תרופה טבעית בשם VOOGLE KOL, אך באופן כללי אתמול נראה לי שהתחלתי להבין קצה קצהו - מישהו אמר לי שלמעשה לרוב הדגים המשריצים מי אוסמוזה אינם מתאימים, הם זקוקים למים קשים יותר ולעיתים אפילו מעט מליחים. אני מאוד מאוד אוהבת את הדגים המשריצים, חשבתי להסב את אחד המיכלים חזרה למיכל שהוא עם מי ברז ולא אוסמוזה. אני משוטטת ברשת ולא מוצאת ספרות מקצועית בנושא וחוששת שלא משנה מה אעשה יתכן ואני לא יודעת אקולוגיה פשוטה של דגים משריצים ולכן פונה אליכם. הרבה תודה מראש:-)))

הייי
מרשה לעצמי להגיב כאחד שעבר בדיוק אותו תהליך במעבר להייטק ואוסמוזה כולל פד"ח וכל השאר .יש לי כל מיני סוגי דגים כולל משריצי חיים, ושרימפסים . ששרדו את המעבר מלואו טק וכיום חיים בהייטק{ חוץ 2 קורידורסים שמתו עם הזמן} כבר שנה במים רכים 2-4KH, 4GH.לדעתי משריצי חיים הם דגים חזקים יחסית לשאר ואין סיבה שלא יחיו בהייטק. יכולות להיות הרבה סיבות לתמותת הדגים אצלך. אציין גורם אחד שעשוי לגרום לתמותה באק' היי-טק {בשונה מלואוטק} והוא המעבר החד בין יום ללילה בריכוז הפד"ח \חמצן, ותנודות הPH בגלל הזרמת הפד"ח.לא ציינת כמה פד"ח את מזרימה והאם את מבקרת את ריכוז הפד"ח במים. עקרונית ירידה של יותר ממעלה אחת PH בעקבות הזרמת הפד"ח {נגיד מ7.5 ל6.5} מעידה על ריכוז פד"ח של מעל ל30PPM שעשויה לגרום לתמותת דגים מכל הסוגים מחנק . אם תפרטי עם יותר נתונים בפרמטרים של המים מעריך שיהיה יותר קל לסייע לך. בהצלחה

אסף_ Wednesday 03/03/2021 09:00

מודה שלקח לי קצת זמן לקרוא, פעם הבאה - בבקשה לפנק אותנו עם סימני פיסוק וריווח שורות :hair:

לעניין -
לא האוסמוזה - כמו השינוי שאינו מייטיב עם הדגים.
כיצד בוצע השינוי ? האם הדרגתי, אשמח לתיאור
כמו כן מה התמהיל היום, 100% אוסמוזה ?

מעבר לכך באוסמוזה אין חוצץ (או "באפר") של קשיות (נמדד ב- kH) ולכן תנודת פד"ח למשל עלולה לגרום לשינוי חד בחומציות המים (pH), מה שבהחלט גורם למצוקה ותמותה של הדגים.

האם יש בקר pH למערכת הפד"ח ?

האם בוצעו מדידות pH, kH ? מה הערכים

מתוך סקרנות - מה הסיבה לעבור לאוסמוזה מלכתחילה ?

הערה כללית, אם יורשה לי -
התחביב הוא הנאה, נשמע שאת מערימה על עצמך קשיים רבים (אולי שלא לצורך) ופוגמת בהנאה שלך מהתחביב...
בדר"כ זה מסלול מהיר ליציאה מהתחביב ולפירסום הודעה בפורום המסחר...

*אגב, לנוחיותך יש מדריך העלאת תמונות בחתימה שלי.

עוזי.פ. Wednesday 03/03/2021 11:55

אני חובב דיי ותיק בתחום. כיום במלוחים. כאשר הייתי במתוקים
הטראנד של ההי טק עדין לא התחיל.
כל המיכלים שהיו לי היו מתוקים עם צמחים "פשוטים"
משריצי חיים ועוד דגים "פשוטים". בקיצור אם מוותרים
על הרעיון של משתלה יכולים להינות מאד מאקווריום
פשוט
יפיפה
ולא משעבד

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:43.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.