אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   אנציסטרוס ודג קרב (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=378187)

Helgi Friday 06/11/2020 21:27

אנציסטרוס ודג קרב

שלום,
יש לי אקווריום 10 ליטר עם צמח אנוביה וחסה צפה.
עד היום גידלתי בו דג קרב לבד, דג בן שלושה חודשים.
בזמן האחרון נוצר באקווריום קצת אצות, בהמלצת מוכר בחנות קניתי 2 דגים קטנים אנציטרוס לנקיון ובאמירה שהם לא תופסים נפח אקווריום כמו דגים אחרים.
נראה לדג קרב לא קיבל את זה בחיוב, חצי יום הוא מעביר עם הפנים בחצץ ומנסה להתחבא איפשהוא.
האם חייב להוציא אותם בהקדם או לפחות אחד מהם או שהדג קרב יתרגל ויוכל להסתדר איתם?
תודה רבה לעונים!

moshen7 Saturday 07/11/2020 08:07

תגובה להודעה: אנציסטרוס ודג קרב

1. הנפח מתאים לדג קרב בודד
2. הנפח לא מתאים לאנציסטרוס, בודאי לא לשניים, ודאי וודאי שלא ביחד עם דג הקרב.

eddie1442 Saturday 07/11/2020 10:42

שלום
לשאלתך, אין אפשרות לגדל 2 אנצי יחד עם דג קרב, לא יודע מה "מכרו" לך אבל זה לא יעבוד!! .
אתה יכול לקנות איזה חילזון או שניים (חילזון תפוח בריגסי או נרייט) במקום וזהו!!.
לגבי האצות, אני תוהה אולי האור פועל זמן רב מידי או שאתה מאכיל והרבה מהאוכל שוקע.
בכל מקרה עם קצת סבלנות החסה אמורה להביא את האצה לאיזון כי היא "תאכל" את כל החומרים במים, עשה קצת יותר החלפות מים (יותר פעמים או כמות גדולה יותר) או שתלמד לחיות עם קצת אצות, זה לא סימן לאקווריום "לא טוב" (גם לי יש אצל הדג קרב אצות) רק עניין ויזואלי שמפריע לך... או לא.. :lol:
בהצלחה

Helgi Saturday 07/11/2020 22:34

תודה רבה על התגובות!
הוצאתי אותם ונראה שדג קרב חוזר לעצמו.
מחר אנסה להחזיר אותם

eddie1442 Monday 09/11/2020 10:40

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Helgi (הודעה 825226847)
תודה רבה על התגובות!
הוצאתי אותם ונראה שדג קרב חוזר לעצמו.
מחר אנסה להחזיר אותם

למה להחזיר?!
אם אין לך אפשרות להחזיר לחנות מסור אותם פה (בכסף. חינם. או תמורת אוכל או צמח)
התשובה לשאלתך נענתה.. דג קרב בלבד!!![B[/b]

בהצלחה!

אסף_ Monday 09/11/2020 14:36

אני מניח (ומקווה) שפותח העץ התכוון להחזיר אותם - לחנות.
זו בהחלט דרך הפעולה המומלצת במקרה הזה :up:

ומחשבה לעתיד.. אם אהבת את התחביב מציע לחפש מיכל גדול יותר ורצוי עם ציוד - פילטר וחימום.
אפשר לסדר מערכת לא רעה באיזור ה-200\300 שקל.. לא בשמים... נקודה למחשבה :wink:
גם דג קרב ראוי לבית חם :flamingmad:

Helgi Monday 09/11/2020 19:21

נכון, החזרתי אותם לחנות וכמובן שלא לאקווריום!
תודה אסף על התגובה, במיכל הקיים כבר יש לי חימום ופילטר בכל מקרהכן שוקל בחיוב להגדיל את האקווריום.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:55.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.