צפה בגרסא המלאה : שתי שאלות....בעצם יותר....

אוסקר טייגר דוד קום
Tuesday 19/08/2003, 06:43
*האם כל המגדלים הבייתיים שמגדלים דיסקסים-מצליחים בקלות להתמודד עם הדג ודרישותיו?

*האם ניתן להשיג רווחים מרביית דיסקוסים באקווריום 1-או אולי שנים(גם לשרצים)?

*האם הרבייה קלה?

*מהו מחזור הרבייה?-זאת אומרת-כל כמה זמן דיסקוסים מתעברים?

תודה מראש... :wave:

shoonra
Tuesday 19/08/2003, 08:09
בעוד שגידול דיסקוסים נחשב לרמת קושי בינונית-קשה
רביית דיסקוסים עולה לרמה של קשה וחצי.

אותם מגדלים בייתים שלא מצליחים להתמודד עם הדרישות של הדג (והם רבים מאוד-גם הדרישות וגם המגדלים) , לא זוכים להחזיק את הדג הזה הרבה זמן.

כדי לגרום לרביית דיסקוסים ולגדילת הצעירים דרוש הרבה ציוד לא סטנדרטי (מסנני אוסמוזה, מזון שלא ניתן למצא בכל חנות , תוספים וכד'), כך שלמגדל הבייתי עם 2-3 אקווריומים העסק לא יצא כלכלי במיוחד, אלא אולי רק תצליח לכסות על ההוצאות שלך.

דודו דיסקוס
Thursday 21/08/2003, 12:15
וכן הייתי רוצה להוסיף מעט לדבריי חברי...
כל הקושי בגידול דיסקוסים מתנקז לידע של המגדל, לצורך העניין דיסקוס הוא טיפוס דג אשר יחייה במים אשר גם לא אידיאליים בשבילו, אך הרוב המגדלים מסתבכים בגידולו כאשר אין להם גבול לתחביב, לצורך בעניין ניתן לגדל דיסקוסים עם מערכת אקווריומית רגילה לחלוטין אשר כוללת (פילטרצייה מתאימה בהתאם לנפח המים הקיים בכלי, מערכת חימום, מערכת חימצון, וחצץ לא חובה).
אך כאשר המגדל מחליט שהוא מעוניין להגיש לדיסקוס את התנאים האידיאליים בטבע, אז הוא מתחיל במע' אוסמוזה על מנת להוריד מוליכות, כבול להורדת PH, קניית מקרר יעודיי לגידול תולעי לבנות (ותאמינו לי לא חסר משוגעים לתחביב אשר קנו מקרר), ומכן השמיים כבר לא פונקצייה בנושא....
הייתי מסכם בכך שהמגדל (במיוחד בדיסקוסים) חייב להציב מראש את הגבול בין בגודל בכלי, זמן ההשקעה, וגודל ההשקעה הכספי.
בהצלחה לכולם, זהו דג מקסים.

דודו

טוביה ג.
Friday 22/08/2003, 17:08
כמי שאוהב דיסקוסים , אני מצטרף לקודמי אתה צריך להציב לעצמך מה אתה רוצה , כמגדל דיסקוסים, ועל פי הקריטריונים שתציב לעצמך , תדע עד כמה אתה מוכן להשקיע .הן בזמן
שהוא מרכיב חשוב והן כלכלית .

טוביה ג.

שוני ז"ל
Friday 22/08/2003, 19:26
נתחיל מזה שאתה צריך אקוריום של 300 ליטר לפחות עם 15 דיסקוסים בינונים שיגדלו אצלך שנה בערך עד שיגיעו לבגרות מיני ת ויהיו לך 2...3 זוגות מכסימום .ואחרי שיש לך זוגות כל מה שאתה צריך זה
שלושה אקוריומים בגודל 50X50X50X
פילטרים מספוג
מערכת אוסמוזה הפוכה
כשיהיו ביצים אתה צריך תרופות נגד פונגוס בכמויות די גדולות
כשיבקעו דגיגים אחרי שבוע אתה מריך
רוטיפרים
ביצי ארטמיה
מתקן ליצור ארטמיה
כשיגדלו קצת צריך דפניות חיות
אחר כך בשר
מקווה שלא שכחתי איזה פרט
שוני