צפה בגרסא המלאה : פסאודוטרופאוס כתום עם סנפירים מרופטים

David
Monday 28/01/2002, 18:53
שלום,

מישהו יכול לעזור עם עצה על פסאודוטרופאוס כתום עם סנפירים מרופטים?
מדובר בדג באורך של כ 10 ס"מ, באקווריום עוד דג דומה ללא הבעיה (לשלול בעיית סביבה/מים) ולא נראה שדגים אחרים מציקים לו. הבעיה התפתחה במשך הזמן (כחודש בהדרגה).

תודה

קובי
Monday 28/01/2002, 19:45
במרבית המקרים סנפירים מרופטים הם אכן תוצאה של הצקות. פסאודוטרופאוסים נוטים להיות טריטוריאליים ואגרסיביים כלפי בני מינם, מה שבהחלט יכול להיות מובן לאור העובדה שיש לך עוד אחד (שנראה טוב יותר).

בכדי לאשר את הסברה הזו, אתה צריך לעקוב אחרי הדגים שלך ולראות מה קורה איתם.

David
Tuesday 29/01/2002, 21:50
לא שמתי לב שמישהו מציק לו. חוץ מזה לא רק הסנפיר זנב שלו פגוע אלא גם סנפיר הגב.

אני אעקוב אחרי המצב...

תודה

fish in heaven
Wednesday 30/01/2002, 23:08
האם הסנפיר רק מרוט ?
או יש גם מעין חום בקצות הסנפיר - מצביע על ריקבון סנפיר :???:
ד"א רוב ההצקות בטח נעשות בלילה, אז ייתכן שלא תראה בכלל

David
Thursday 31/01/2002, 22:59
אכן נראה קצת חום בקצה. קראתי בעץ אחר שיש להחליף מים תכופות יותר ולהוסיף מלח. הוספתי כף מלח (ל 60 ליטר). באיזה תדירות יש להוסיף מלח חדש ואיך לסנכרן עם החלפת המים?

תודה

fish in heaven
Friday 01/02/2002, 00:01
ריקבון סנפירים (שזה כנראה זה, אם הסנפיר בצבע חום) או FIN ROT, הוא בד"כ לא ממש מחלה, אלא סימפטום למספר מחלות, או נובע מתנאי ירודים.

עד כמה שאני זוכר את האקווריומים שלך, 50 ו60 ליטר, עם מספר ציקלידים שאמורים לשכון ב150-200, הייתי בהחלט מהמר על תנאי מים ירודים.
לכן החלפות מים תכופות יעזרו, כאשר המלח פשוט יעזור נגד הריקבון עצמו.
מינון המלח הוא כפית שטוחה ל10 ליטר (מניסיוני) כאשר פשוט מוסיפים עם החלפות מים.

אבל ההמלצה הסופית שתקנה אקווריום שגודלו מתאים לדגים שלך :cool:

David
Friday 01/02/2002, 15:31
בהחלט הפיתרון האולטימטיבי בתיכנון אלא שדירת סטודנטים היא בדיוק המקום המתאים... (נדמה לי שגם אתה תעיד על זה).

תודה

fish in heaven
Friday 01/02/2002, 21:39
סלח לי, אבל אין לך מה להתלונן :cool:
יש כאן אנשים שגרים במעונות :???: )
אז יש אנשים עם גורל יותר גרוע משלך :wink:

קובי
Saturday 02/02/2002, 01:46
ואותם אנשים שלא מסוגלים להחזיק אקווריום של 200 ליטר, לא מחזיקים ציקלידים שצריכים אקווריום של 200 ליטר. נראה לי הגיוני ופשוט.

אם אתה מעוניין להחזיק ציקלידים (ואני יודע עד כמה זה מרתק וכייפי) תעשה לדגים שלך טובה ותחזיר אותם לחנות - קח לך במקום ציקלידים ננסיים כמו אלטישפינוזות, רמירזים וקריבנסיסים, שיוכלו להנות מאד מהאקווריום שלך ולהפגין התנהגות ציקלידית אופיינית שתרתק אותך.

אם אתה לא מסוגל להשקיע בטיב המים וברמתם - לא תגדל בהם דיסקוסים נכון ? מאותה סיבה בדיוק לא כדאי לגדל ציקלידים גדולים באקווריום קטן מדיי.

David
Saturday 02/02/2002, 21:44
FIH במעונות קנדה, אמריקה או במזרח לא נראה לי שתהיה לך בעיה למקם אקווריום קטן.
מודה ומתוודה שהדגים שיש לי גדולים (וגדלים) על האקווריומים שלי כשלזכותי אני יכול רק להגיד שבמפורש נאמר לי (בחנות) ש"זה בסדר" או "אפילו הייתי מוסיף זוג" וזה עוד לפני הפיצול (50, 60).
להחזיר לחנות אני ממש לא יכול - נקשרתי נפשית לכל אחד מהם.
מבטיח שבקרוב אגדיל (זה כבר ממש צער בעלי חיים)

fish in heaven
Sunday 03/02/2002, 00:47
סנאט :grin:
ויש עוד שיקולים - כמו שאני לא יכול להתחייב שאני אהיה כאן בקיץ ועוד...
בבית יש הורים שמאכילים וכו'