צפה בגרסא המלאה : שינוי מבנה פילטר

Ariel.M
Friday 14/10/2005, 16:46
שלום לכולם,

יש ברשותי אק' ג'בו עם פילטר גג מובנה.
הפילטר הנ"ל למי שמכיר פועל על עיקרון רטוב יבש ע"י שאיבת מיים מהאק' העברתו בטפטוף ע"י חליל פיזור על המדיות, וחזרה לאק" על פי כח הגרוויטציה.
הפילטר הנ"ל אינו מתאים לסוג האק' שלי (צמחיה) מכיוון שהוא מחמצן את המיים ומנדף לי את ה CO2.
אני רוצה לשנות את מבנה הפילטר כך שיהפוך לפילטר רטוב מלא ולהחזיר את המיים לאק' ע"י חליל פיזור.
חשבתי על יצירת 2 תאים, האחד תא כניסת המיים לפילטר בגודל של שליש מהפילטר, תא שיכיל פרלון בלבד. ותא נוסף שיכיל מדיה (קרמיקה וטוף או גלד פילטר) שממנו יצא הצינור לחליל הפיזור שיהיה באק'.
למישהו יש רעיון אולי כיצד לבצע זאת? שינוים בפילטר אמורים להיות קלים לביצוע מכיוון שהפליטר זה תיבה מלבנית באורך האק', וניתן ליצור תאים ולחבר צנרת בפשטות. (הבעיה הגדולה ביותר כיצד ליצור מכסה אטום שימנע נזילת מיים ועם זאת שיהיה ניתן לפרק אותו בכדי להחליף פרלון)

תודה,

אריאל.

DAV
Friday 14/10/2005, 21:13
תמונה תעזור לנו לעזור לך ......

:up:

מעיין
Friday 14/10/2005, 21:38
קח שני תאים, או תא אחד בשביל המדיות, אבל כך שהוא יהיה מספיק גבוה בשביל להטביע במים את החליל עצמו [ואיתו גם את שאר המדיות], ובזה אתה מבטל את האפקט של רטוב יבש [ומקסימום שם מכסה למעלה למניעת אוורור גדול. אך אין צורך באטימה מלאה].

בכל מקרה, קשה לעזור לך לאלתר משהו רק עפ"י דמיון :roll:

Ariel.M
Friday 14/10/2005, 22:00
חייבים אטימה מלאה כי כשמעלים את מפלס המיים בפילטר, אין למעשה שליטה בכמה הוא יעלה והמיים גולשים החוצה.

אני אנסה להעלות תמונה בשבוע הבא...

Ariel.M
Saturday 15/10/2005, 15:55
הוספתי שרטוטים של הפילטר במצבו הנוכחי והמצב המתוכנן (שליחה על איכותם אני לא צייר :) ),
האם הפילטר במצב הצתוכנן יעשה את העבודה?
וכיצד אני פותר את בעיית איטום המכסה שלא יגלשו מיים ועם זאת לאפשר פירוק על מנת להחליף פרלון.

השרטוטים (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=album_personal&user_id=3603)

אריאל.

VINIK
Saturday 15/10/2005, 16:15
לפי הפילטר שב SUN SUN שלי שהוא די דומה פשוט תדאג שהצינור שמעלה את המים לפילטר יכניס אותם ישר לתוך הגיגית של הפילטר,
למרות שאני חושב שכדאי לך לבטל אותו

גרשקי
Saturday 15/10/2005, 16:45
הרעיון הוא לא לבטל אותו, אלא להפוך אותו לפילטר שיתאים...
אם המייםיכנסו כפי שאתה מציע לא תתבצע פילטרציה, המיים ישר יחזרו דרך התחתית...

מעיין
Saturday 15/10/2005, 17:10
הרעיון הוא לא לבטל אותו, אלא להפוך אותו לפילטר שיתאים...
אם המייםיכנסו כפי שאתה מציע לא תתבצע פילטרציה, המיים ישר יחזרו דרך התחתית...ממש לא,
כנראה לא הבנת את השרטוט.

המים יהיו חייבים למלאות את כל התא של המדיה על מנת להעלות למעלה ואז להשפך לאקווריום, בלית ברירה.

גרשקי
Saturday 15/10/2005, 17:31
אז לפי מה שאתה אומר, התצורה המתוכננת תענה על הצורך.
הבעיה היא כיצד לאטום את הפילטר הזה בכדי שהמיים לא יגלשו מהתא של הפרלון.
שים לב שהתכנון הוא להפוך את הפילטר לפילטר דוד לכל דבר, רק שבמקרה זה הפילטר "שוכב".
במקרה כזה לא יהיה חמצון והפד"ח לא יתנדף ע"י החמצן...

(הכותב הוא drnargila ביוזר של זוגתו :love: )

bGolem
Saturday 15/10/2005, 19:25
איך מים עולים לפילטר? ע"י אירליפט או ראש כח?

Ariel.M
Saturday 15/10/2005, 19:31
ר"כ

בנימין
Saturday 15/10/2005, 20:21
לדעתי עדיף שתוסיף קצת פד"ח מאשר לוותר על אפקט הרטוב-יבש. מאוד לא אהבתי את הרעיון להרוס פילטר מעולה.

לגופו של עניין, אני לא רואה שום שיטה להפוך את הפילטר לרטוב מלא, משום שפילטר "רטוב" מחייב אטימה. אבל תוכל להעלות את משפך ההחזרה כך משפלס המים בפילטר יהיה גבוה ככל האפשר. בהצלחה.

Ariel.M
Saturday 15/10/2005, 20:33
היי בנימין (חיכיתי לתגובה שלך :wink: )

זאת בדיוק הבעיה, איך לאטום אותו...
אני לא יודע כמה פד"ח אני צריך להוסיף על מנת שיהיה אפקטיבי מול הפילטר הזה,
סיבה נוספת שאני רוצה לנצל יותר פד"ח היא התאורה שיש לי באק', נכון לרגע זה יש לי 76 וואט
2 נורות דיי לייט - 18 וואט כל אחת
2 נורות שהגיעו עם האק' של ג'יבו - 20 וואט כל אחת

נפח האק' הוא 85 ליטרים ברוטו, אחרי המצע אני עם כ 62 ליטרים ואם החישוב של וואט לליטר הוא ללא המצע אני עם 1.2 וואט לליטר, משמע אני צריך לנצל כמה שיותר פד"ח על מנת שהאצות לא ישתלטו לי על העסק...

איך שאני רואה את זה הישועה היא בשינוי הפילטר (אולי אני טועה) ואוטוטו בשינוי מערכת הפד"ח שלי...