צפה בגרסא המלאה : דחוף ביותר חשד להרעלה

Friday 18/04/2003, 20:02
היי חברה,

אני בהיסטריה נא עזרו לי. קניתי ויטמינים של חברת HW ונתתי 4 טיפות עם המזון. כל הדגים כולל נוצה ודיסקוסים נושמים בכבדות היסטרית ועולים על פני המים.

האם הרעלתי אותם וימותו? החלפתי 25 אחוז מהמים בעקרך יש לי 125 ליטר.

להוסיף דיסקוס אסנשיאל?
מה לעזות?
כפיר

Wild Blue
Friday 18/04/2003, 21:10
קודם כל לפני שאתה רץ וצועק רוצח רוצח
בא נבדוק מה יש לנו כנתונים
בכוונתך לויטמנים של חברת HW כוונתך למוצר זה? :
http://www.hw-wiegandt.de/Englisch/Susswasser/Multi_vit/Multi_20_.gif (http://www.hw-wiegandt.de/Englisch/Susswasser/Multi_vit/multi_vit.html)
אני אישית אינני מכיר חברה זו, הפעלת לפי הוראות היצרן ? בדקת שהמזון בטוח לשימוש עם דיסקוסים ודגים עדינים או עם סוגי המזון שלך או עם תכשירים אחרים באקווריום?

ביצעת דבר אחר פרט להוספת הויטמינים כגון שינוי/ נקוי מערכת הפילטרציה?
הוספת דגים חדשים לאחרונה (אפילו מספר שבועות אחורה (בעיקר דיסקוסים) ) ?

בינטים לפי דעתי אל תוסיף כלום למים חוץ אולי מאנטי סטרס אם יש לך וגם אז לא במינון מוגזם אלא רק הרגיל.
נסה להוסיף אבן אוויר לאקווריום ובדוק את מערכת הסינון והאוורור.

בכל אופן ככל שתיתן יותר נתונים יהיה יותר קל לנסות למצוא מה הבעיה.

Friday 18/04/2003, 23:21
לא הוספתי כלום ולא ניקיתי שום דבר. כוונתי למוצר זה. כתוב להוסיף כמה טיפות והוספתי 4. לא כל הדגים התלהבו מזה. אולי זה התמוסס במים ועשה משהו אך זה נראה די בטוח אם זה לשימוש דגים לא?

אני מאכיל במזון טטרהכ ולא נראה לי שאמורה להיות בעיה עם דיסקוסים כי אחרת דני דג לא היה מוכר את זה לי.

כפיר

דודו דיסקוס
Friday 18/04/2003, 23:22
אני הייתי ממליץ על החלפה של עוד 15% מים.

דודו

Wild Blue
Friday 18/04/2003, 23:29
אם לא עשית באמת כלום יכול להיות שפשוט נתת מינון גבוהה מדי

בכל אופן בדוק את ערכי המים וודא שכל המערכות עובדות כראוי
בכל אופן הגבר את אוורור המים.

אני אישית לא היתי מחליף מים שוב עד מחר. וגם אז לא יותר מ20% נוספים.

ולא כל מה שמוכרים עם כל הכבוד לכולם (אינני מיצג שום חנות ואין לי שום קשר לשום חנות במרכז (אני בכלל מהצפון ככה שאינני מכיר אותם אישית כלל)) תמיד מתאים.

elminister
Saturday 19/04/2003, 04:45
אני בדעה של דודו דיסקוס, החלפה מדודה של 30% מהמיים, כאשר יש מצב חרום (ולא משנה עכשיו ממה הוא קרה),

החלפה כזו במצבי חרום יכולה רק להועיל, יש לשמור על טמ"פ המיים המוחלפים דומה לזו של האק', ולטפל באנטיכלור על פי הכללים,

את "החקירה" מי הרוצח אפשר לעשות לאחר מכן,

בלי קשר, אני גם חושב כמו WILD BLUE שזה היה מינון יתר של המוצר

Cobalt
Sunday 20/04/2003, 09:49
שלום כפיר
דגים עולים על פני המים האינסטינקט של חמצן ירוד או פגיעה במערכת הזימים. כאשר הדגים מורעלים ברעל אחר הם לרוב (וזה כבר תלוי בזן הדג)בשלב יורדים למטה עקב החלשות המנגנון השולט בשלפוחית השחיה, ובשלב שני צפים עקב תסיסה בקיבה שיוצרת כיסי גז. (אמנם לא תמיד).
השאלה היא איך ויטמינים גורמים לירידה בחמצן או לפגיעה בזימים.
יש בעיה עם ויטמינים שהם חדשים הם טובים ושהם מתחמצנים או באים במגע עם אור הם הופכים את התצורה הכימית שלהם והופכים לרעילים ולפעמים אפילו לרעילים מאד. לכן רוב הויטמינים באים בקופסא אטומה לאור.
יש כמה אפשרויות לדעתי,
1)אם נתת את הויטמינים למזון מסוג פלקס הויטמינים התמוססו למים לפני שהדגים הספיקו לאכול אותם ועשו איזה שינוי במים (ויטמין C לדוגמא מאד חומצי (נקרא חומצה אסקורבית) והוא ואחרים השפיעו על התנאי מים.). ואז החלפת מים נכונה וזריזה תציל את הדגה שלך.
2)היה שינוי אחר שלא קשור לויטמינים והתזמון היה צרוף מקרים (אני לא מאמין בצרופי מקרים).
3)הויטמינים היו פג תוקף ודחפו לך רעל במקום ויטמינים (ואת זה אין לבעל החנות איך לדעת אם הויטמינים ישבו באיזה מחסן שנה או היו בשמש בבגז' של הסוכן ). ואז קשה לדעת מה לעשות.
4)היה מנת יתר של ויטמינים כי במזון מסחרי יש כבר המון ויטמין והוספת עוד ויצרת מינון יתר.
5)הויטמינים התחמצנו ולקחו את כל החמצן מהמים (נדיר אבל תופעה מוכרת) והדגים נכנסו לסטרס ושהאורור החזיר את החמצן הם נשארו בסטרס (נדיר מאד אבל מוזכר בספרות).

אז מה לעשות? להחליף מים עם הופעת תסמיני העקה, ולא להאכיל האותו יום,לא להשתמש יותר בויטמינים מאותן מקור . להתפלל בכוונה גדולה כי הדגים במצב רע!

השורה התחתונה
הקונה היזהר ולחעשות הרבה שעורי בית לפני צעד עם חומר לא מוכר.
חג שמח
יחיאל קופרמן

Sunday 20/04/2003, 16:11
החזרתי את הוויטמינים לחנות והכל בא על מקומו בשלום. כל הדגים בחיים.

כפיר :king:

street cat
Sunday 20/04/2003, 21:26
יש ויטמינים לדגים של חברת jbl שנקראים atvitol , הם ויטמינים מצויינים שניתן לשים את הטיפות במים או לשים אותם בתוך כוס חד פעמית עם מזון קפוא במשך כמה דקות וטיפות יספגו במזון והדגים יקבלו אותו בתוך המזון-מה שלא יספג יתמוסס במים.