צפה בגרסא המלאה : שאלה לתומכים בפילטר תת-קרקעי

ZooLoo
Wednesday 28/09/2005, 15:34
האם כדאי לי למלא את הצינור היונק מהקרקעית בפחם פעיל ?

האקווריום שלי (http://www.picturetrail.com\orez)

mamalawi
Wednesday 28/09/2005, 15:58
--> עובר לפורום ציוד, בו קיימת קבוצת התמיכה המבוקשת :up:

mamalawi
Wednesday 28/09/2005, 15:59
והינה הלינק העובד לתמונות האק', ברשותך:

http://www.picturetrail.com/orez/

איציק רז ז"ל
Wednesday 28/09/2005, 20:02
שלום!
לא ברור לי המונח:" ...למלא את הצינור היונק מהקרקעית בפחם פעיל"
הצינור אינו מקום שניתן למלא בו דבר!, הוא מיועד לשאוב את המיים מתחת לפלטה של הפילטר, הכנסה של פחם תגרןם ל"סתימתו" או ל"פיזורו".
בעיקרון באקוריום עם צמחים, כפי שאצלך ב"פרופיל" רשום, אין מקום להכניס פחם (סופח את הדשנים).

ZooLoo
Wednesday 28/09/2005, 22:06
אם אני אמלא את הצינור בפחם, זה אולי יאט את הזרימה, אבל לא יסתום אותו כליל.
אני מפחד שההפרשות שיצטברו בקרקעית יפלטו חומרים מזיקים שישאבו לבסוף למעלה לחלל האקווריום.

לא נשמע מומלץ ?

מעיין
Wednesday 28/09/2005, 22:09
כל העניין בפילטר תת קרקעי,
זה שכל החומרים והרעלים מתפרקים במצע עוד לפני שנזרקים בחזרה לאקווריום, וגם אם כן הכמות זניחה.

בכל מקרה, יש סתם יאט את הספיקה של הפילטר עצמו באקווריום, ויכול לגרום לחסרון רב יותר מאשר יתרון הפחם הפעיל.

ZooLoo
Thursday 29/09/2005, 14:43
תודה, עזרת לי מאד .

עוד שאלה (אם אפשר),
מה עדיף, שהראש כוח ישאב מים למעלה או ידחוף מים למטה ?

mamalawi
Thursday 29/09/2005, 15:44
שאלה טובה :up:

התשובה לדעתי תלויה באופן בו יתבצע החיבור לראש הכח.
אם אתה מחבר את ראש הכח כך שהמים יצאו מפתח הפליטה הרגיל, עדיף שהמים ירדו ב"מעלית" והזרימה תהיה מהמצע כלפי מעלה. במקרה זה תצטרך מתאם שיחבר בין פילטת הר"כ לצינור העבה של התת-קרקעי.

אם במקרה יש לך ראש כח עם אופציה להיפוך הזרימה - באופן שהמים נשאבים מפתח הפליטה (בד"כ) כלפי מטה - אל תשתמש באופציה הזו, מפני שמתקבלת זרימה עלובה וכבר עדיף שר"כ ישאב את המים כלפי מעלה ב"מעלית" בהתאם לכיוון השגרתי בו פועלים ראשי כח.

mamalawi
Thursday 29/09/2005, 15:45
שאלה טובה :up:

התשובה לדעתי תלויה באופן בו יתבצע החיבור לראש הכח.
אם אתה מחבר את ראש הכח כך שהמים יצאו מפתח הפליטה הרגיל, עדיף שהמים ירדו ב"מעלית" והזרימה תהיה מהמצע כלפי מעלה. במקרה זה תצטרך מתאם שיחבר בין פילטת הר"כ לצינור העבה של התת-קרקעי.

אם במקרה יש לך ראש כח עם אופציה להיפוך הזרימה - באופן שהמים נשאבים מפתח הפליטה (בד"כ) כלפי מטה - אל תשתמש באופציה הזו, מפני שמתקבלת זרימה עלובה וכבר עדיף שר"כ ישאב את המים כלפי מעלה ב"מעלית" בהתאם לכיוון השגרתי בו פועלים ראשי כח.

ZooLoo
Thursday 29/09/2005, 18:17
תודה רבה !