צפה בגרסא המלאה : צריך עזרה בזיהוי הציוד שיש לי (חדש)

tommygun
Sunday 25/09/2005, 10:19
ישל לי אקווריום של 80 ס"מ על 35 גובה 50 ואני צריך עזרה בזיהוי הפריטים
אז ככה
1. יש לי מה שנראה כמו ראש כח שמחובר לצינור שמוביל לקרקעית מתחבר לרשת מתחת לחול, מה תפקידו?
2.יש לי פילטר עגול וארוך שמחולק לשלושה חלקים ובתוכם ספוג צהוב ומזרים מיים החוצה
3. מעין קופסא פינתית שבתוכה מונחות אבני טוף בשני תאים ובעליהם יש מעין ספוג, בתוך הקופסא עובר צינור שמגיע מהמשאבה שבסופו מורכבת מעין אבן אוויר קטנה, רציתי לדעת מה עושה מכשיר זה? ואיך משתמשים בו כראוי
4. אני מעוניין לקנות משאבה חדשה חזקה שתוכל לתפקד גם על הקופסה הלא מזוההו גם להוסיף אבן אוויר של 40 ס"מ, מה המחירים ואיזה חברה כדאית?

ומה זה שואב רפש?

mamalawi
Sunday 25/09/2005, 10:46
ישל לי אקווריום של 80 ס"מ על 35 גובה 50 ואני צריך עזרה בזיהוי הפריטים
אז ככה
1. יש לי מה שנראה כמו ראש כח שמחובר לצינור שמוביל לקרקעית מתחבר לרשת מתחת לחול, מה תפקידו?

--> זהו פילטר תת-קרקעי, או תת-מצעי. הוא משתמש במצע החצץ בתור מדיה ביולוגית. תוכל למצוא הרחבות במאמרים העוסקים בסינון במאגר המידע בתפריט האתר מצד ימין

2.יש לי פילטר עגול וארוך שמחולק לשלושה חלקים ובתוכם ספוג צהוב ומזרים מיים החוצה

--> זהו פילטר פנימי. לפי התיאור נשמע כמו דגם אטמן 2219F. משמש בעיקר לסינון מכני של חלקיקים לשם שמירה על צלילות המים. יכולת הסינון הביולוגי שלו מוגבלת.

3. מעין קופסא פינתית שבתוכה מונחות אבני טוף בשני תאים ובעליהם יש מעין ספוג, בתוך הקופסא עובר צינור שמגיע מהמשאבה שבסופו מורכבת מעין אבן אוויר קטנה, רציתי לדעת מה עושה מכשיר זה? ואיך משתמשים בו כראוי

--> זהו פילטר נוסף הפועל על העיקרון שזרם הבועות מעלה עימו את המים ונוצרת זרימה דרך הטוף שמשמש כמצע לבקטריות. מה שקראת בנושא הסינון יתייחס בוודאי גם לזה.

4. אני מעוניין לקנות משאבה חדשה חזקה שתוכל לתפקד גם על הקופסה הלא מזוההו גם להוסיף אבן אוויר של 40 ס"מ, מה המחירים ואיזה חברה כדאית?

--> כלומר אתה מעוניין במשאבת אוויר בעלת 2 יציאות (בד"כ נותנות ספיקה טובה יותר מאשר משאבות בעלות יציאה אחת עליהן תרכיב צינור אויר עם מפצל). יש סוגים סיניים בעשרות ש"ח בודדות ומותגים מוכרים יותר (כמו רנה) מעל ל- 100 ש"ח. המשאבות של ג'בו הן אומנם סיניות אך נותנות תמורה טובה למחירן.

ומה זה שואב רפש?

--> מיתקן המבוסס על סיפון או ראש-כח חשמלי השואב מים ורפש המצטבר בקרקעית האק'. לא פריט חובה אם אתה משתמש בפיתרונות תוצרת בית כגון משאבת נפט ידנית אליה מחובר צוואר של בקבוק קנקל חתוך שדרך הקונוס שלו ניתן לשאוב שטח גדול יחסית מהקרקעית.

tommygun
Sunday 25/09/2005, 11:04
ממש תודה עזרת לי המון
רציתי רק לדעת באיזו עוצמה המשאבה צריכה להיות?
והאם תוכל להמליץ לי על דגמים ספציפיים שיתאימו.