צפה בגרסא המלאה : נקודות לבנות

אורן2
Saturday 06/11/2004, 14:51
יש בוטיות באקוריום ויש להם נקודות לבנות על הגוף ועשיתי כל מה שצריך שמתי תרופה 3 ימים החלפתי מים הוצאתי את הפחם,
ועדיין הם חולים, מה אפשר לעשות עוד בשביל שהם יבריאו?

בנימין
Saturday 06/11/2004, 22:42
יש במאגר המידע מאמר מצוין על נקודות לבנות. קרא אותו ופעל לפי ההוראות. חכה בסבלנות ואל תדאג. המחלה לא קטלנית בדרך-כלל (אצלי היא עברה בלי שום טיפול) ופאניקה יכולה להזיק תמיד.

מעיין
Saturday 06/11/2004, 22:52
מה השלבים שעשית בדיוק? באיזו תרופה השתמשת?

אמנות האקווריום
Saturday 06/11/2004, 23:00
קבל קישור למאמר.

לחץ כאן (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=188&mode=&order=0&thold=0)

שלך,
צח.

אורן2
Sunday 07/11/2004, 01:46
MaaYan_B היי
סמתי תרופה לא יודע איזה שם זה הנוזל היה בצבע כחול כזה ,החלפתי 20 אחוז מהמים, הוצאתי את הפחם.
ואמרו לי שאחרי טיפול של 3 ימים לא ההיה להם נקודות.
אתה אולי יודע למה הם כל הזמן מסתתרים

בנימין
Sunday 07/11/2004, 10:58
בוטיה ליצן עשויים לחפש מסתור באופן טבעי. מנסיוני, אם יש באקווריום מקומות מסתור, אזי ירגישו טוב יותר וייראו יותר.

Judas
Sunday 07/11/2004, 13:03
"הכחול" הזה כנראה הוא מטילן בלו ואין לו שום שימוש לנקודות לבנות (הוא מצויין לשמור על ביצי דגים שלא יקבלו פונגוס).

אצה צריך להוציא פחם , להעלות טמפ ל-30 מעלות בכדי לזרז את מחזור החיים של הטפיל (כדי שירד מהדגים , להשתמש בתרופה יעודית לנקודות לבנות בלבד לפי הכמות והזמנים שמצויינים על האריזה , אח"כ להחזיר טמפ, למצב הקודם ולהחזיר פחם (אם יש).

Judas

שמו
Sunday 07/11/2004, 13:22
גם לי יש את המחלה הזאת אצל הציקליד שלי, זה בא והולך, מתחזק ונחלש, אם יש ברשותך גוף חימום, העלה את הטמפ' ל28-30 מעלות בהדרגה, (הדבר מזרז את אורך החיים של הטפיל, ומרחיק אותם מגוף הדג) ותוך 3 ימים תוכל לראות שינוי לטובה בנקודות אשר נעלמות ומתפוגגות.

אם הדבר לא עוזר, פנה לחנות דגים שמכבדת את עצמה, בטח תמצא שם את התרופה למחלה, בדרך כלל, על כל אנטיביוטיקה נגד נקודות לבנות אמורה להימצא המילה itch.

מקווה שעזרתי.. בהצלחה! :up:

בנימין
Sunday 07/11/2004, 14:16
גם לי יש את המחלה הזאת אצל הציקליד שלי, זה בא והולך, מתחזק ונחלש, אם יש ברשותך גוף חימום, העלה את הטמפ' ל28-30 מעלות בהדרגה, (הדבר מזרז את אורך החיים של הטפיל, ומרחיק אותם מגוף הדג) ותוך 3 ימים תוכל לראות שינוי לטובה בנקודות אשר נעלמות ומתפוגגות.

אם הדבר לא עוזר, פנה לחנות דגים שמכבדת את עצמה, בטח תמצא שם את התרופה למחלה, בדרך כלל, על כל אנטיביוטיקה נגד נקודות לבנות אמורה להימצא המילה itch.

מקווה שעזרתי.. בהצלחה! :up:

ITCH זה משהוא אחר.