צפה בגרסא המלאה : סרטן הקשקש(/עור)

LIS517
Thursday 04/11/2004, 17:15
האם יש מחלה כזו? :hair:

ולענין:
יש לי נאון שהסנפיר שלו ניראה לאחרונה לא טוב, אזור מסוים בחלק האדום דהה בצבעו, והתנפח, מקרוב ניראה שיש מעט קשקשים פרועים.
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=album_page&pic_id=4079

או: http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=album_page&pic_id=4079

בתמונה - לא רואים הכי מדויק כמו בעין (מה לעשות 2MBפיקסל) אבל אינ מקווה שמישהו יוכל לזהות איך אפשר לטפל בדגיג.
נ.ב. בעבר ההיתי שם לב לתופעה של דההית הצבע האדום, אבל בבירור לא היתה נפיחות - לדעתי הסיבה היתה זמנית, בגלל שהדג לא תפס מספיק אוכל באותו היום (מצב רוח)

Adi_ar
Thursday 04/11/2004, 18:10
אני לא יודעת לגבי התמונה לגבי גהיית הצבע האדום... זה לפי מה ששמעתי מחלה זכאת שיש רק לנאונים והם מתים מזה .. אפשר למנוע התפשטות ע"י בידוד הדג הנגוע / חולה.
לדעתי, בלי שום קשר למה שרשמתי למעלה, תבודד את הדג הנגוע שאם תגלה שיש לו משהו מדבק שלא יהרוג לך את כל האק' או את כל הנאונים....
אולי תנסה טיפול של מלהפיקס????

עדי

LIS517
Thursday 04/11/2004, 18:49
מלהפיקס????

מה זה? האם הכוונה לטבילה של הדג במיי מלח ל3 שניות?

אני לא מתכוון להוציא שום דג, כי אין לי אקוורוים שניאון יכול לחיות בו יותר טוב ממה שהוא נמצא בו כעט,
לגבי המחלה המפורסמת של הנאונים (אני חושב שקצת הגזימו במימדיה) מדובר בדההיה של הפס הכוחל/ירוק, והתנהגות אנטיפאטית של הדג.

אני לא מזהה את הסימפטומים האלו אצלי.

קורלאונה
Thursday 04/11/2004, 18:56
נראה כמו מחלת הניאונים תוציא אותו כמה שיותר מהר גם אם זה לא זה (וזה יתכן כי בדרך כלל זה מתחיל בסנפיר הגב)לא כדאי לקחת סיכון

Thursday 04/11/2004, 19:09
תעביר את הדג למיכל כלשהו יספיק לו גם איזה 2-5 ליטר זמנית ותתקין לו שם פילטר תיק תק בנייה עצמית.
כדאי לך לבודדד את הדג עד שהמומחים יעזרו לך אפם הם יעזרו כי משום מה בחודשיים האחרונים הם לא מתקרבים לעצים כמו הנ"ל.

מעיין
Thursday 04/11/2004, 19:30
מלהפיקס????

מה זה? האם הכוונה לטבילה של הדג במיי מלח ל3 שניות?

אני לא מתכוון להוציא שום דג, כי אין לי אקוורוים שניאון יכול לחיות בו יותר טוב ממה שהוא נמצא בו כעט,
לגבי המחלה המפורסמת של הנאונים (אני חושב שקצת הגזימו במימדיה) מדובר בדההיה של הפס הכוחל/ירוק, והתנהגות אנטיפאטית של הדג.

אני לא מזהה את הסימפטומים האלו אצלי.
MELA FIX -
זוהי תרופה טבעית לגמרי, העוזרת בפגיעות חיצוניות בדג, כגון: רקבון סנפירים, כיבים חיצוניים, נשיכות של דגים אחרים וכו'...

LIS517
Thursday 04/11/2004, 23:41
אני חושב שהוא קיבל מכה בצורה מוזרה, אולי כשניקיתי רפש, ניראה כאילו יש לו שבר /נקע בסנפיר, או שזה רק ניראה ככה בגלל הנפיחות.

עשית לו אבטיה 3 שניות במיי מלח, הוא התעלף לרגע כשהוא נכנס לשם, ואז החזרתי אותו לאקוורים.

אם מחר אני יראה שמצבו לא ישתפר, אני יבודד אותו ויביא את המלה פיקס אני צריך גם לארגן לו פילטר, קטן. ניראה מה יהיה.

וחבל שהמומחים לא נכנסים לכאן.