צפה בגרסא המלאה : עזרה מתחיל בצמחייה

אלטום
Friday 23/12/2011, 17:58
שלום יש לי חלום שאני רוצה ליישם כבר הרבה זמן אני מתכנן לגדל דגים שדורשים מצע חולי אם צמחים. (חייבים אותו) ואסור שהיה להם מתכות כבדות במים (יהרוג אותם אם היו).

השאלה שלי אילו צמחים אני יכול לשתול במצע חולי???

אילו צמחים צפים אני יכול להכניס ואילו צמחים נתלים?

התאורה תותאם לצמחים מה שצריך וואט לליטר חצי וואט מה שתאמרו

ובאילו דישונים להשתמש לצמחים ((אבל אם לא צריך עדיףף שלא))..

אנא עיזרו לי להגשים חלום בכל הרצינות חברים.
:up::up::up::up::up:

mazoneli
Friday 23/12/2011, 21:20
למה אתה קורא מצע חולי ?

הדגים חופרים ועוקרים או לא ?

אלון.ו
Friday 23/12/2011, 21:20
דבר ראשון בלי פאניקה, זה לא שתוכל בשעה הקרובה ללכת לקנות צמחים :)

דבר שני אני חושב שאתה צריך לקרוא קצת מאמרים אבל בתור התחלה תדע שהצמחים שיכולים לחיות במצע חולי אלו גם צמחים חזקים שלא צריכים דישון ומספיק להם מה שהדגים נותנים ומה שנשאר מהאוכל...

צמחים שיכולים לעמוד אצלך אלו משפחת האנוביות שקושרים אותם, משפחת המוסים שהם גם לקשירה.

קרנן - 1000 עלה שהוא צמח צף...

אם תספר לנו אלו דגים אתה מתכנן להכניס נדע להתאים לך יותר סוגי צמחים.

כמו כן שליש עד חצי וואט לליטר בהחלט יספיק.

אלטום
Friday 23/12/2011, 22:20
אני קראתי מאמרים אך הם לא עזרו לי אני מקווה ויודע שאתם תצליחו לעזור לי הדגים שאני מתכנן לביא חייבים מצע חולי חול בקיצור ואסור שהיו בקרבתם מתכות כבדות.

השאלה שלי האם יש הרבה סוגים של צמחים שיוכלו לגדול על מצע חולי ולהתפתח יפה??

אם אני יחליט לקנות צמחים לקשירה ומוסים ולשתול צמחים שאתם תאמרו לי שמתאימים וצמחים אלו יזדקקו לדישון באיזה דישון עלי להשתמש (אסור שהיו בו מתכות כבדות ואני מעדיף לא להשתמש בדישון)

ממה שראיתי באקווה הצמחים האלו יוכלו לחיות בסביבה שאני נותן להם?(מצע חולי חצי וואט ומים רכים קצת):

אלטרנטרה ריינק ברונזה,רוטלה רוטנדיפוליה,קריפטו' קריספטולה,קרינום נטנס,ברקליה לונגיפוליה,בוליביטיס הודלוטי,ארמורסיה אקווטיקה,אפונוגטון ריגידיפוליוס,אנוביה לנסאולטה,אנוביה גרסילי,אנוביה אפזלי,אכינודורוס הורמני ירוק,אכינודורוס גריסבצ'י,אכינודורוס אמזוני,אכינודורוס אוסיריס,סרטופילום דמרסום,למנה מינור.

שילבתי צמחים שצריכים אור חזק וכאלה אם אור חלש אלו שצריכים אור חלש אני ישתול בסביבה המוצלת ואלו שצריכים אור חזק בסביבה גלויה לאור כמה וואט צריך תאמרו לי (אין לי מוסג מה זה אומר 4 שמש ו2 שמש באינדיקס צמחים אם צריך יותר חצי וואט תאמרו לי)

צמחים אלו יצליחו לחיות בסביבה חולית ואני רוצה להמנע מדישון כפי שציינתי :up::up::up:

מעיין
Friday 23/12/2011, 22:38
במקרה שלך צריך להתחיל בסוף,
אילו דגים אתה מביא ואיזה מצע הם דורשים? (גודל גרגר וסוג)

אלטום
Friday 23/12/2011, 22:46
מצע חולי ומה משנה סוג הדגים??(אני רוצה לעשות הפתעה לכמה חברים יקרים בפורום אז אני לא מוכן לגלות את שמם אבל שמם לא אקטואלי בכל מקרה אז בואו נתרכז בצמחים:lol:).

אני קראתי מאמרים אך הם לא עזרו לי אני מקווה ויודע שאתם תצליחו לעזור לי הדגים שאני מתכנן לביא חייבים מצע חולי חול בקיצור ואסור שהיו בקרבתם מתכות כבדות.

השאלה שלי האם יש הרבה סוגים של צמחים שיוכלו לגדול על מצע חולי ולהתפתח יפה??

אם אני יחליט לקנות צמחים לקשירה ומוסים ולשתול צמחים שאתם תאמרו לי שמתאימים וצמחים אלו יזדקקו לדישון באיזה דישון עלי להשתמש (אסור שהיו בו מתכות כבדות ואני מעדיף לא להשתמש בדישון)

ממה שראיתי באקווה הצמחים האלו יוכלו לחיות בסביבה שאני נותן להם?(מצע חולי חצי וואט ומים רכים קצת):

אלטרנטרה ריינק ברונזה,רוטלה רוטנדיפוליה,קריפטו' קריספטולה,קרינום נטנס,ברקליה לונגיפוליה,בוליביטיס הודלוטי,ארמורסיה אקווטיקה,אפונוגטון ריגידיפוליוס,אנוביה לנסאולטה,אנוביה גרסילי,אנוביה אפזלי,אכינודורוס הורמני ירוק,אכינודורוס גריסבצ'י,אכינודורוס אמזוני,אכינודורוס אוסיריס,סרטופילום דמרסום,למנה מינור.

שילבתי צמחים שצריכים אור חזק וכאלה אם אור חלש אלו שצריכים אור חלש אני ישתול בסביבה המוצלת ואלו שצריכים אור חזק בסביבה גלויה לאור כמה וואט צריך תאמרו לי (אין לי מוסג מה זה אומר 4 שמש ו2 שמש באינדיקס צמחים אם צריך יותר חצי וואט תאמרו לי)

צמחים אלו יצליחו לחיות בסביבה חולית ואני רוצה להמנע מדישון כפי שציינתי

אלון.ו
Friday 23/12/2011, 23:12
רוב הצמחים שציינת צריכים תנאים טובים יותר מחול ובלי דשן.

עודף תאורה ללא כמות צמחים מתאימה ופד"חיביא לך אצות.

ותר על תאורה חזקה מעל חצי וואט.

שים אנוביות ומוס והסר דאגה מליבך.

אלטום
Friday 23/12/2011, 23:20
:sSc_jawdrop::sSc_jawdrop::sSc_jawdrop::sSc_jawdro p:

מה אני לא יכול לשתול צמחים אף לא אחד?

יש לכם טיפים רעיונות איך אני יכול לשתול אותם?

אם אני יעשה קטע באקוורים שהיה מצע לצמחים אז הם יוכלו להיות באקווריום נכון?

נגיד ואני ייתן להם אזור אם מצע שהיה להם טוב איזה מצע מומלץ?

מעיין
Friday 23/12/2011, 23:26
הפתעה הפתעה, אבל לקבל עזרה לא תוכל עם גישה של ראש בקיר...
לכל הפחות, לספק מידע אודות סוג המצע ("מצע חולי" לא אומר יותר מדי).

בכל אופן, הפאניקה מ"מתכות כבדות" לא מובנית, אבל גם לא רלוונטית.

asaf7
Saturday 24/12/2011, 00:30
עם טיפה תאורה תמיד תוכל לגדל מוסים וכמה צמחיי קשירה

fishforum
Saturday 24/12/2011, 10:51
אני מוכרח לציין שאתה מקשה לעזור לך, אבל אני אשתדל בכל זאת:

בגדול, אפשר לדבר על שלושה סוגים עיקריים של סלעים:
סלע יסוד - מקורו בלבה שהתקררה (למשל טוף או גרניט).
סלע משקע - מקורו במינרלים ששקעו בקרקעית המים והצטברו בשכבות (למשל גיר או קירטון).
סלע מותמר - סלע מאחד משני הסגוים הנ"ל, שעבר "עיצוב מחדש" בבטן האדמה תחת לחץ וחום (למשל צפחה).

יש מיליון סוגים ותתי סוגים של הסלעים הללו, וכל אחד יכול להכיל מיליון מינרלים שונים, כולל מתכות כבדות.

חול זה פשוט גרגרים בגודל של 0.1-2 מ"מ, של כל אחד מהסלעים הנ"ל, ו/או שילוב שלהם.
חול זה לא חומר טהור, והרכבו משתנה ממקום למקום.

יש שני סוגים יחסית נפוצים אצלנו בתחביב:

1. חול אלמוגים - השם מעט מבלבל.
מדובר בחול שמקורו בסלעי גיר ו/או אלמוגים ו/או צדפות.
החול הזה מכיל הרבה מינרלים מסיסים, בעיקר סידן.
החול הזה מעלה את קשיות המים.

2. חול ים/קוורץ - גם השם הזה לא מוצלח במיוחד.
זהו חול שמקורו בסלעי יסוד בד"כ, והוא מורכב ברובו מסיליקה-SiO2.
סידור מרחבי מסויים, ויחסית נפוץ בטבע, של סיליקה נקרא קוורץ.
החול הזה משחרר פחות מינרלים למים, ולכן, ככלל אצבע לא מחייב, סיכויי סביר שהוא יפלוט גם פחות מתכות כבדות.

חוץ מזה, יש כאמור אין סוף סוגים.
כל סוג יכול להכיל ברמה כזו או אחרת מתכות כבדות.
לי ולך אין דרך לדעת איזו מתכת, באיזה ריכוז, ומהי מסיסותה, נמצאת בחול שאנחנו קונים - אנחנו לא גיאולוגים.

דרך אגב, אתה יודע אילו מתכות יש במי הברז???
(יכול להיות שאתה צריך מערכת אוסמוזה)

אחרי שהוצאתי לך את הרוח מהמפרשים, יש לי רעיון פשוט נוח וזול שאתה יכול ליישם:
תכנס לעץ למסירת גזם, הנעוץ בראש פורום צמחייה, ותקח מאנשים הרבה סוגים שונים של צמחים.
תשתול באקווריום ותבדוק מה גדל ומה לא - זה אפילו לא עולה כסף.

אני מגדל במצע "קוורץ" (שכאמור, אני לא באמת יודע ממה הוא בדיוק מורכב) ללא כל דישון את הזנים הבאים:
ווליסנריה (לא גדלה יפה)
שלושה סוגי קריפטוקורין
שרך הודי
שרך ג'ווה
רוטלה רוטונדיפוליה
קרינום קלמיסטרטום
קרינום אקווטיקה
לודביגייה לא מזוהה
מוס (ג'ווה, טיוואן, פיקוק, פליים, פלייה)
אוסטרליס (יש תקופות שקשה לו, ויש תקופות שהוא משגשג)
נימפיאה ירוקה
סטאר גראס
סגיטריה סובולטה
קבומבה ירוקה (לא גדלה יפה)

המערכת היא 300 ליטר, 160 וואט, 9 שעות ביום, 10% ביום החלפת מים (טיפטוף), פילטר חיצוני, 26 מעלות, דיסקוסים, להקת ניאון שחור, קולי לוץ'.

מקווה שעזרתי קצת

מעיין
Saturday 24/12/2011, 11:08
פישפורום סחטיין על התגובה, אהבתי :up:
ונוסף על כל מה שקודמי ציין, בהנחה שמדובר במסנני חול או מתחפרים למיניהם - אתה תיתקל בהגבלה נוספת של צמחים, שלא לדבר על דגים שיתכן ויאכלו את הצמחים עצמם.

אז.. מה ההפתעה הגדולה, סטינגריי? :wink:

nankin1
Saturday 24/12/2011, 13:34
פישפורום סחטיין על התגובה, אהבתי :up:
ונוסף על כל מה שקודמי ציין, בהנחה שמדובר במסנני חול או מתחפרים למיניהם - אתה תיתקל בהגבלה נוספת של צמחים, שלא לדבר על דגים שיתכן ויאכלו את הצמחים עצמם.

אז.. מה ההפתעה הגדולה, סטינגריי? :wink:

גם אני מצטרף.

אלטום
Saturday 24/12/2011, 14:44
אם אני ייצור מתחם לצמחים אם מצע משלהם באיזה מצע להשתמש?
(בלי מתכות כבדות)

אלטום
Saturday 24/12/2011, 14:54

אם אני ישתול את הצמחים האלו במצע יעודי שאתם תגידו לי איזה(שאין בו מתכות כבדות) ותאורה של חצי וואט(מה זה אומר 4 שמש ו2 שמש באינדיקס?)
בלי דישון כי כתוב באינדיקס שכל הצמחים האלו לא צריכים אותו (אבל אם הם חייבים אותו ובאינדיקס לא ציינו את זה באיזה דישון להשתמש בשבילם שהוא בלי מתכות כבדות)
הם ישרדו?

ואלון.ו אין לי פדח..

תודה לכל העזרה חברים באמת תודה אתם עוזרים לי להגשים חלום:up::lol:

מעיין
Saturday 24/12/2011, 16:15
:banghead2:

איציק
Saturday 24/12/2011, 16:25
מר אלטום היקר, אני בד"כ לא מגיב בפורום הזה- אבל זה פשוט לא הגיוני מה שאתה דורש.
קודם כל אני מציע לך להמתין וללמוד לפני הביצוע, כי בהחלט ניכר לפי השאלות שלך שהידע הבסיסי שלך פחות מבסיסי.
אם בכל זאת אתה מתעקש לשמור בסודיות מוחלטת את הרעיון אתה יכול לשתף בפרטי את אלון ומעיין ואני יכול להבטיח
לך שהם יעזרו ובד בבד ישמרו על כך בסוד. (אלא אם יש סיבה אחרת שאתה לא רוצה לספר בגללה כמו דג לא חוקי וכו')

אלטום
Saturday 24/12/2011, 16:55
זה לא שהוא לא חוקי סתם לא בא לי לספר לא בקטע קטנוני או משהו אני לא מבין למה אתם מתייחסים לקטע של הדגים בוא נתרכז בצמחים.

אם אני ישתול את הצמחים האלו במצע יעודי שאתם תגידו לי איזה(שאין בו מתכות כבדות) ותאורה של חצי וואט(מה זה אומר 4 שמש ו2 שמש באינדיקס?)
בלי דישון כי כתוב באינדיקס שכל הצמחים האלו לא צריכים אותו (אבל אם הם חייבים אותו ובאינדיקס לא ציינו את זה באיזה דישון להשתמש בשבילם שהוא בלי מתכות כבדות)
הם ישרדו?

ואלון.ו אין לי פדח..

תודה לכל העזרה חברים באמת תודה אתם עוזרים לי להגשים חלום

מעיין
Saturday 24/12/2011, 17:08
זה לא שהוא לא חוקי סתם לא בא לי לספר לא בקטע קטנוני או משהו אני לא מבין למה אתם מתייחסים לקטע של הדגים בוא נתרכז בצמחים.
כשמדובר בנישה אקולוגית לדגים שזקוקים למצע חולי, אז בהכרח תהה הגבלת צמחייה בהתאם, אם בכלל.
לרוב, כשמחליטים על אקווריום צמחייה - מתאימים את הדגים לאחר מכן.
במקרה שלך זה הפוך ולכן אנחנו מתייחסים קודם כל לאוכלוסייה.. במיוחד אם בסופו של דבר נוכל להתפשר גם על המצע.

אני מאמין שאף אחד לא רוצה להרוס לך את ההפתעה הגדולה, אבל קצת קשה לרשום משהו אחד ושבסוף תחזור אחרי חודש עם "למה זה לא הצליח?".

אלטום
Saturday 24/12/2011, 19:35
טוב החלטתי לרדת מכל עניין הדגים מישהו יכול לעזור לי עכשיו:lol:

הם ישרדו?

אלון.ו
Saturday 24/12/2011, 19:50
סלח לי אלטום אבל אני לא מבין לאן העץ הזה גולש?
חוץ מליצור אפקט מתח לא עשית כלום.

אני מבקש עזרה אבל לא נותן שיעזרו לך.

אז לעניינו.

אקווריום בלי דגים לא ילך ללא דישון שום צמח לא יגדל, לכן אם לא תדשן אין לך אפשרות לשים צמחים נקודה!

95% מהדגים הכלולים במשפחת הציקלידים לא הולכים טוב עם צמחייה מ1001 סיבות.

מצע חולי לא מתאים לצמחייה שתולה הוא מייצר יותר מידי מאגרים אן ארובייים - אתה תבלה רוב היום בלנקב מאגרים ראשוניים.

אז בוא נסכם -

אין דישון, אין דגים אין צמחים.
יש דישון, אין דגים, יש צמחים.
אין דישון, יש דגים, יש צמחים - אילו דגים?
אין דישון, יש דגים, אין צמחים - לא קשור לפורום צמחייה.

אנא סמן את הנכון.

אלטום
Saturday 24/12/2011, 20:14
יש דגים טטרות ניאונים וL למינהם :up:

אני לא רוצה לדשן. אבל אם חייבים אני רוצה לדשן בדשן שאין בו מתכות כבדות.

סוגי הצמחים הם:אלטרנטרה ריינק ברונזה,רוטלה רוטנדיפוליה,קריפטו' קריספטולה,קרינום נטנס,ברקליה לונגיפוליה,בוליביטיס הודלוטי,ארמורסיה אקווטיקה,אפונוגטון ריגידיפוליוס,אנוביה לנסאולטה,אנוביה גרסילי,אנוביה אפזלי,אכינודורוס הורמני ירוק,אכינודורוס גריסבצ'י,אכינודורוס אמזוני,אכינודורוס אוסיריס,סרטופילום דמרסום,למנה מינור.

את עוצמת האור אתם תגידו לי מה זה 2 שמש ו 4 שמש

אני פשוט רוצה אקווריום כמו שתיארתי תעזור לי לאוביל את העץ הזה למקום טוב:up:

מעיין
Saturday 24/12/2011, 20:23
ועכשיו שאנחנו מבינים על איזו אוכלוסייה מדובר, למה לא מתכות כבדות?
ולמה מצע חולי?

אלון.ו
Saturday 24/12/2011, 20:41
ועכשיו שאנחנו מבינים על איזו אוכלוסייה מדובר, למה לא מתכות כבדות?
ולמה מצע חולי?

:up:

מה הבעיה עם מתכות כבדות? הריכוז שלהן בדשן הוא מאוד נמוך (מופיע בד"כ ב1-3 PPM)

חוץ מזה תוכל לדשן עם דשנים DIY שמורכבים מפוטאסיום וניטראט ואז לא תקבל מתכות כבדות.

אלטום
Saturday 24/12/2011, 20:52
איך אני יוצר דשנים של DIY?
ההשפעה שלהם היא כמו דשנים רגילים?

אם אני יכין דשניDIY בעזרתכם ויקנה מצע יעודי לצמחים שאתם תמליצו לי לקנות (מצע שאין בו מתכות כבדות)
אם תאורה של חצי וואט אני יוכל לגדל את הצמחים האלו:אלטרנטרה ריינק ברונזה,רוטלה רוטנדיפוליה,קריפטו' קריספטולה,קרינום נטנס,ברקליה לונגיפוליה,בוליביטיס הודלוטי,ארמורסיה אקווטיקה,אפונוגטון ריגידיפוליוס,אנוביה לנסאולטה,אנוביה גרסילי,אנוביה אפזלי,אכינודורוס הורמני ירוק,אכינודורוס גריסבצ'י,אכינודורוס אמזוני,אכינודורוס אוסיריס,סרטופילום דמרסום,למנה מינור.?

אלון.ו
Saturday 24/12/2011, 21:08
אתה לא חייב לעשות בעצמך, ניתן לקנות במגוון חנויות דשני DIY או מחובבים...

ומה שנשאר לך זה לקרוא על הצמחים הללו באקוודקס ולראות בעצמך, אבל עקרונית התשובה לאם הם יצליחו אצלך אז "כן".

אלטום
Saturday 24/12/2011, 21:36
אני כבר קראתי באקווה דקס וכתוב שהצמחים האלו לא צריכים דישון אבל אתה אומר שכן

באיזה מצע להשתמש?
באינדיקס צמחים כתוב שהם לא צריכים ואתה אומר שכן הצמחים צריכים דישון כן או לא?
מאיפה אני יכול לקנות את הדישונים האלו ללא מתכות כבדות יש בקבוק אחד שבו נמצעים כל הדישונים שהצמחים דורשים?

מעיין
Saturday 24/12/2011, 21:41
מנסים לעזור לבחור בכל דרך והוא מנסה להחביא מידע בשביל איזו הפתעה לא ברורה..
ללא ספק - עץ הזוי לחלוטין!
אבל הכי מסקרן, המקור בו קרא על אותו דג אלמוני, שלא סובל שום ריכוז של שום מתכת כבדה ואיכשהו דווקא לנתון הזה (שכנראה הכי פחות רלוונטי) נדבק יותר מכל :banghead2:

אלון.ו
Saturday 24/12/2011, 21:43
אלטום אין סיבה להקפיץ פוסט, יש כפתור עריכה אם יש לך תוספת.

מעיין אני איתך בדילמה, ואני חוזר שוב על מה שאמרתי מקודם אני לא רואה לאן העץ הזה הולך.

אלטום לשאלתך - אין צמח שחי ללא דישון ואני חוזר שוב על דברים שנאמרו כאן - גם מהדגים יש דישון, יש צמחים שצריכים יותר ויש כאלו שפחות.

צמחים יראו במיטבם עם עזרת דישון.

אלטום
Saturday 24/12/2011, 22:00
למה אתם מתנהגים ככה מה לא טוב במה שאמרתי???
שאלתי באיזה מצע להשתמש יש פה התחכמות?
איזה דישון לקנות איזו חברה זה לא בסדר לשאול??
אמרתי שאני יכניס טטרות גרזנים ניאונים וL הם מייצרים דישון טוב לצמחים?

אני שואל שאלות כמו כל אדם אחר בפורום ואתם מתקיפים אותי :banghead2::banghead2::banghead2:

מעיין
Saturday 24/12/2011, 22:19
אם זו אכן האוכלוסייה, אז אתה עושה לעצמך חיים יותר קשים מאיתנו.
עם האוכלוסייה הזו אין שום סיבה להשתמש במצע חולי ולהמנע כ"כ ממתכות כבדות, שחלקן חיוניות ביותר לאקווריום צמחייה בריא.

אבל... כנראה שיש פה משהו מאחורי הדברים, לא ככה? :wink:

באמת שאני מצטער שאני כ"כ הולך סחור סחור ולא ניגש לעניין. אבל זה פשוט לא נראה שהתשובה שתגיע (שרוב האנשים יסמנו כ"שלילית") באמת תעניין אותך.

אלטום
Saturday 24/12/2011, 22:41
למה אתם מתנהגים ככה מה לא טוב במה שאמרתי???
שאלתי באיזה מצע להשתמש יש פה התחכמות?
איזה דישון לקנות איזו חברה זה לא בסדר לשאול??
אמרתי שאני יכניס טטרות גרזנים ניאונים וL הם מייצרים דישון טוב לצמחים?

אני שואל שאלות כמו כל אדם אחר בפורום ואתם מתקיפים אותי

איציק
Saturday 24/12/2011, 22:44
אף אחד לא מתקיף אותך.
אם כבר מנסים ומשתדלים לעזור לך, ובמקום לשתף פעולה אתה מתגונן שוב ושוב... (דבר מוזר, לא?)

אלטום
Saturday 24/12/2011, 22:55
מה הבעיהההההה מה מתגונן אני רק שואל בתמימותי איזה דישון בדיוק אתם ממליצים לי לקנות שם?
איזה מצע לקנות שאין בו מתכות כבדות ובאיזו תדירות להחליפו?
והאם הטטרות הניאונים ווL מייצרים דישון טוב לצמחים?
ואם בעזרת המצע והדשן שתאמרו לי לקנות ובתאורה של חצי וואט הצמחים יחיו טוב?

אלטום
Sunday 25/12/2011, 00:43
איך עורכים כותרת ובבקשה עיזרו לי וענו על שאלותי

יובל
Sunday 25/12/2011, 01:09
איזה מצע לקנות שאין בו מתכות כבדות ובאיזו תדירות להחליפו?

זאת בדיוק הבעיה.. למה אתה מתעקש שבדישון לא יהיו מתכות כבדות אם מסבירים לך שהם חיוניות לצמחים? מה עומד מאחורי הדרישה הזאת?

אלטום
Sunday 25/12/2011, 10:20
אני רוצה לאכלס את האקווריום בכמה דגים שרגישים למתכות כבדות ואני רוצה לשלב איתם צמחיה באינדיקס צמחים היה כתוב שהם לא זקוקים לדישון ופה אומרים שכן.

בגלל שאומרים שהם זקוקים לדישון אני שואל אותכם איזה דשן לקנות שאין בו מתכות כבדות?
ובאיזה מצע להשתמש שאין בו מתכות כבדות?

אני כבר ראיתי אקווריומים בארץ ובחול ביוטיוב שהצליחו לשלב דגים שרגישים למתכות כבדות אם צמחיה מלאה ומתופחת אז עיזרו לי להקים אקווריום כזה?(:*

אלטום
Sunday 25/12/2011, 11:37
http://www.youtube.com/watch?v=N4uRVqX3ulY&feature=related

מישהו מכיר את הצמחי קשירה האלה?

איציק
Sunday 25/12/2011, 11:39
בסרטון שהעלת זה לא מצע חולי

אלטום
Sunday 25/12/2011, 11:50
http://www.youtube.com/watch?v=3rzgdw7AtVo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BSJPFy9Oy4I&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fNdMzVbPX8c&feature=related
אילו הסרטונים שבהם מראים צמחי קשירה מה אתם אומרים על הצמחים האלה?
BLOOM&GROW של MICROBE LIFTזה דשן טוב

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1jCuUJDR2sw#!

זה מה שאני יעשה בנוגע למצע אתם יודעים באילו חומרים הוא השתמש?

אלטום
Sunday 25/12/2011, 15:38
:up::up::up:

אלון.ו
Sunday 25/12/2011, 16:42
אלטום - זו התראה אחרונה!

איחדתי לך את ההודעות,

תפסיק להקפיץ מודעות, אם יש לך תוספת, תערוך את השורה האחרונה!

אין לך סיבה גם להקפיץ כל שעה את הפוסט אם לאנשים היה מושג מה אתה רוצה כבר היו עונים לך!

סטס
Sunday 25/12/2011, 22:37
אלטום רוצה אלטומים, מה לא ברור...

החול שאוליבר נוט משתמש בו זה חול של ADA, מוצר שקיים בחנויות, יקר יחסית, לא מיועד לשתילה של צמחים אלא לדקורציה בלבד

צמחי קשירה שראית בסרטיונים הם מוסים למיניהם, אנוביה, מיקרוסורום, בולביטיס

הצמחים האלו יסתדרו עם תאורה חלשה עד בינונית, זאת אומרת מ-0.3 עד 0.5 וואט לליטר ללא פד"ח, ברוב המקרים גם כמעט ללא דישון (הם יסתפקו בפסולת דגים/מזון) וכמובן ללא מצע מיוחד (צמחי קשירה)

עכשיו אני אשתמש ביכולות על טבעיים שלי ואמחק לך מהזכרון את צמד המילים "מתכות כבדות" :alien:

מתכות כבדות

מתכות כבדות

מתכות כבדות

מתכות כבדות

מתכות כבדות

מתכות כבדות

.....

לקינוח - בקשה חמה אש:

תשתדל לא לעשות copy-paste לשאלות שלך..

נ.ב. מעיין ואלון - צל"ש לשניכם על הסבלנות :youRthe1:

אלטום
Sunday 25/12/2011, 22:49
תודה על העזרה:youRthe1:

BLOOM&GROW של MICROBE LIFTזה דשן טוב
באיזה מצע(אדמה אני לא יודע במה משתמשים) אני צריך להשתמש?אמזוניה פלובל משהו אין לי מוסג(אסור שהיו מתכות כבדות)

ישמח אם תעזרו לי

סטס
Sunday 25/12/2011, 23:02
סתם שתדע, לקחתי עכשיו הרבה נשימות עמוקות וספרתי 6 פעמים עד 10... ואז באה עלי ההארה

מהו גודל/נפח האקווריום שלך?

אתה הולך להשתמש באוסמוזה או במי ברז?

איזה תאורה יש לך?

איזה פילטר?

עד שלא תענה על כל השאלות האלו - לא נוכל להתקדם...

שכח ממתכות כבדות

fishforum
Sunday 25/12/2011, 23:46
אלטום היקר,

1. כתבתי כאן תגובה כבר לפני יום-יומים, אני מקווה שקראת אותה, יש שם תשובות לחלק משאלותיך.

2. מתכות כבדות זה לא מושג חד משמעי (כמו חול).
הגדרה יחסית מקובלת למתכת כבדה היא מתכת שמשקלה הסגולי עולה על 4 גרם לסמ"ק.
שים לב שע"פ הגדרה זו ברזל הינו מתכת כבדה!!!

3. יש מתכות כבדות שהינן חיוניות לחיים (למשל ברזל, אבץ ומגנזיום) , הן לצמחים והן לדגים, בריכוז מסויים, אך הן רעילות בריכוז גבוה.
יש מתכות כבדות שאינן חיוניות כלל לתהליכים ביולוגים (למשל כספית, פלטינום, ומולבידן), והן רעילות בריכוז גבוה.
יש מתכות "קלות" (למשל אלומיניום, משקל סגולי 2.7 גרם לסמ"ק) שהינן רעילות מאוד גם בריכוזים נמוכים.

4. כל מין רגיש במידה שונה לכל מתכת.
אתה צריך לברר לאילו מתכות ובאילו ריכוזים הדג המסתורי שלך רגיש - אלוהים יודע מאיפה תמצא את התשובה לכך...
אם למשל הדג המדובר לא יכול לסבול ברזל, אפילו בריכוזים נמוכים, אתה בפירוש לא יכול לגדל צמחים.
אם לעומת זאת הוא רגיש לאלומינים, אין כל בעייה לדשן.

5. אני בספק אם תמצא תשובה לגבי אילו מתכות יש במצע, ומהו ריכוזן.
גם אם כן תמצא את המידע הזה, מה שיותר חשוב הוא מסיסות המתכת במים, ואת המידע הזה אני בטוח שלא תמצא בשום מקום.

6. אם אתה מחפש כלל אצבע, לא כמותי, ולא מחייב, אז אפשר לאמר:
א. מצע שאינו מסיס (קרא תגובתי הקודמת), יכניס פחות מתכות למים.
ב. ככל שהמים יהיו יותר קשים, המצע יהיה פחות מסיס.
אם למשל אתה מתכוון להשתמש במי אוסמוזה, יכול להיות שריכוז המתכות הכבדות יהיה גובה יותר מאשר במי ברז.
זאת כמובן בהנחה שאין מתכות כבדות במי הברז - וזה עוד משהו שאתה לא יודע, וכנראה גם לא תדע.

בהצלחה עם דג המיסתורין.

החובב-הותיק
Sunday 25/12/2011, 23:59
תאמין לי אלטום,
תגובה/תשובה יותר מעמיקה מזה כבר לא תמצא בכל הפורום.

ידידי עמית נתן לך כאן תשובה חד משמעית,
ואם היית קורא את התגובה הקודמת שלו כאן בעץ אני
מניח שזה כבר היה עונה לשאלותייך.

אני מציע,
תתחי לקרוא מאמרים,
זה קצת מעייף, זה קצת מתסכל,
אבל אתה יודע מה? זה הרבה מאוד עוזר.
קודמים לך שאלו שאלות זהות לשלך,
רבים כמוך חיפשו מידע זמין שיענה לשאלותיהם
ובשבילם (ובשביל רבים אחרים) הכינו, כתבו וערכו מאמרים
מקיפים עם תשובות לכל שאלה אפשרית.

צריך רק רצון לקרוא :wink:

ohadh
Monday 26/12/2011, 09:47
לשאלתך - הוולסינריה שגדלה אצלי הכי טוב גדלה במצע חולי והוציאה שלוחות בטירוף. הבעיה במצע חולי זה כיסים אנאירוביים כפי שבטח כבר ציינו בפניך וכן נכנסים הדגים. אם מדובר בדגים הופכי מצע זה סבבה למצע אבל מה יהיה על הצמחים? אם לא אתה עלול לסבול מבעייה קשה של גזים רעילים מהמצע. כדי לשתול צמחים צריך עומק מינימלי כלשהו (להבדיל ממצע חול דקורטיבי שיכול להיות רדוד). איך אתה מתכוון להתמודד עם העניין הזה?

אלטום
Monday 26/12/2011, 10:12
יש לי אקווריום מעל 550ליטר אני מחפש ביוטיוב סירטון בדיוק על מה שיש לי בראש לעשות ואז אתם תבינו אותי יותר טוב.

יש לי 3 פילטר חיצוני 1200 לשעה.
תאורה חצי וואט לליטר(אתם אמרתם)
מצע אני רוצה חולי אבל אם אי אפשר בגלל כל הגזים אני ישתמש במצע אחר בכל אזור הצמחים(אז תגידו לי איזה מצע/אדמה/אמזוניה משהו אני לא יודע איך קוראים לזה חחח.
לגבי הדשן אני מחכה להצעות

בנוגע למתכות כבדות אני מביא דג סטינגריי היסטריקס שגדל עד 25+-
אסור שהיו מתכות כבדות בנוגע לצמחים הוא לא יהפוך אותם רובם היו נתלים כמו בסירטונים שהעילתי למעלה ואלו שהיו שתולים הוא לא יגיע אליהם תשמרו לי את קטע הבטיחות ואיך שהוא לא יהפוך אני ימצא את הסרטון בעזרת ה בקרוב ואני יראה לכם את התיכנון שלי.

החובב-הותיק
Monday 26/12/2011, 10:27
עכשיו הרצון שלך יותר ברור (לי לפחות),
לא הייתי ממליץ לגדל סטינגריי כבר בתחילת הדרך,
אך אם אתה בטוח בהצלחתך, לך על זה.
שנית,
לסטינגריי עדיף מצע חולי, אך לפי דעתי אין צורך לשתול בשבילו
צמחים, אני דיי משוכנע שדיי מהר הוא יעקור לך את כל הצמחייה (קח בחשבון שהוא בשבי).
שים מצע חולי ותתעסק אך ורק בצמחי קשירה כגון: אנוביות, מיקרוסרומים (מוסים הייתי מוותר),
עם תתעסק בעיקר בעיצוב תוכל לעשות משהו מטורף לגמרי.

שיהיה המון בהצלחה.

נ.ב
הערה בונה - להבא הצג לנו את התכנון שלך מהתחלה ועד הסוף ורק אז תביע את שאלותייך
כמו בתגובה האחרונה שלך שסוף סוף הבנתי מה אתה רוצה :wink:
(נכתב ברוח טובה בכדי לעזור לך להבא)

אלטום
Monday 26/12/2011, 10:53
מזה חששתי רואה:cry3:

את תהיה מופתע מהרעיון אנא עזור לי

אלטום
Monday 26/12/2011, 12:34
תתעלמו מהקטע של הסטינגריי אני אחראי לזה אני מבקש ממכם עזרה בנוגע לצמחים.
יש לי אקווריום מעל 550ליטר אני מחפש ביוטיוב סירטון בדיוק על מה שיש לי בראש לעשות ואז אתם תבינו אותי יותר טוב.
מצע אני רוצה חולי אבל אם אי אפשר בגלל כל הגזים אני ישתמש במצע אחר בכל אזור הצמחים(אז תגידו לי איזה מצע/אדמה/אמזוניה משהו אני לא יודע איך קוראים לזה חחח.
לגבי הדשן אני מחכה להצעות-יש אחד שאני מכיר בלי מתכות כבדות הוא טוב BLOOM&GROW שלLIFT MICROBE?

לגבי צמחים אלו אני הבנתי שהם יסתפקו בדישון של הדגים אם לא אז אני מחכה להמלצות על דשן

אלון.ו
Monday 26/12/2011, 16:00
תוכל לעשות טראסות ככה הצמחים יהיו מוגנים מהדגים ותוכל לשים 2 סוגי מצע, אחד לצמחים אחד לדגים.

חפש בפוסטים שלי, עץ האקווריום הישן שלי תקבל קצת רעיונות...אל תתייחס למצב האצות והדגים :)

אלטום
Monday 26/12/2011, 17:52
איך מוצאים את הפוסטים האלה אני חיפשתי בכל האכולות שפתחת ולא מצאתי עץ האקווריום הישן שלי

אלון.ו
Monday 26/12/2011, 20:10
איך מוצאים את הפוסטים האלה אני חיפשתי בכל האכולות שפתחת ולא מצאתי עץ האקווריום הישן שלי

מיכל העבר שלי... (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=261400)

אלטום
Monday 26/12/2011, 21:33
[QUOTE=אלון.ו;2427485][URL="http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=261400"]מיכל העבר שליתתעלמו מהקטע של הסטינגריי אני אחראי לזה אני מבקש ממכם עזרה בנוגע לצמחים.
לגבי הדשן אני מחכה להצעות-יש אחד שאני מכיר בלי מתכות כבדות הוא טוב BLOOM&GROW שלLIFT MICROBE?

לגבי צמחים אלו אני הבנתי שהם יסתפקו בדישון של הדגים אם לא אז אני מחכה להמלצות על דשן
עיזרו לי

אלון.ו
Monday 26/12/2011, 21:46
\

גם אני לא הבנתי למה אתה עושה קופי פייסט על ההודעות שלך כל פעם,
אולי עדיף שתרשום את זה בחתימה שלך ואז זה יחסוך לך את ההעתקות.

תסתכל בתמונות האחרונות רואים שם בתמונה הכללית של המיכל מעבר לים האצות, את הטרסה שבניתי מפרספקס...

אלטום
Monday 26/12/2011, 22:08
אני עושה את זה בשביל שיענו על השאלות הישירות שכתבתי ותודה על העזרה לפחות משהו אחד עוזר:up:

סטס
Monday 26/12/2011, 22:36
רוב הסיכויים שאף צמח שתול לא יחזיק יותר מ-3 שעות עם סטינגריי, הטרסות לא יעזרו..

לך על צמחי קשירה, תקשור אותם לגזע ואת הגזע תתלה מלמעלה שלא יגע בקרקעית

קח בחשבון שדגם קטנים (כמו טטרות וכו') בסופו של דבר ימצאו את עצמם בבטן של הסטינגריי

מתוך רשימה של צמחים שאתה מעתיק מפוסט לפוסט, מה שיתאים לך זה אנוביות ובולביטיס (כבר כתבתי לך את זה)

אני לא מכיר את הדשן של מיקרובליפט, אבל אם אתה יודע שאין בו מתכות כבדות אתה יכול להשתמש בו - לצמחים שרשמתי לך זה יספיק בהחלט

לגבי המצע - תשתמש בקוורץ גרוס דק או בחול של ADA (אם התקציב מאפשר)

אלטום
Monday 26/12/2011, 22:40
אחי שמור לי את הקטע (ההתעסקות אם הסטינגריי)
תעזרו לי בעניין הצמחים זה פורום צמחייה לא?

במקום לדבר על הצמחייה ועל העזרה אני מוצא את עצמי מנהל דו שייח אם כל אחד על הסטינגריי בבקשה עזרו לי בקשר לצמחים מתחנן תשכחו ממנו תתעלמו מהקטע של הסטינגריי אני אחראי לזה אני מבקש ממכם עזרה בנוגע לצמחים.

עכשיו מי יכול בבקשההההההההההה לעזור לי ולהשאיר לי את נושא הסטינגריי חברים אנשים בו נהיה עניינים ומקצועיים ונעזור אחד לשני בבקשההההההה

סטס
Monday 26/12/2011, 22:47
דבר ראשון אני לא אחיך

דבר שני - קיבלת עזרה מעל ומעבר כאן, הבעיה שאתה מתעלם מכל מה שכותבים לך וממשיך להעתיק את אותן השאלות..

אז הנה, אני עוזר לך שוב:

קח בחשבון שדגם קטנים (כמו טטרות וכו') בסופו של דבר ימצאו את עצמם בבטן של הסטינגריי

מתוך רשימה של צמחים שאתה מעתיק מפוסט לפוסט, מה שיתאים לך זה אנוביות ובולביטיס (כבר כתבתי לך את זה)

אני לא מכיר את הדשן של מיקרובליפט, אבל אם אתה יודע שאין בו מתכות כבדות אתה יכול להשתמש בו - לצמחים שרשמתי לך זה יספיק בהחלט

tomer46
Monday 26/12/2011, 23:27
אלטום,
פנית אלי לעזרה בפרטית.
עברתי על העץ הזה ומסקנה אחת יש לי (אחרי שבזזתי הרבה זמן על העץ פסולת הזה) - צריך לסגור את העץ הזה.

עכשיו (אחרי שפרקתי מעט מהעצבים שלי)

בצורה נורא פשוטה - כל מצע מדושן יהיה טוב, תשים אותו ומעליו קוורץ כך תווצר חציצה בינו לבין עמודת המים(פחות פליטת חומרים למים).
הצמחים שתשתול שם צריכים להיות צמחי לאו טק (את זה תוכל לחפש פה באתר יש אינסוף עצים בנושא)
בכל מקרה כמו שידידיי אמרו פה יותר מידי פעמים (נניח שכל הודעה שלהם שחוזרת על עצמה שווה שקל - אתה חייב המון כסף) סביר להניח שהסטינגריי יעקור לך את הצמחים, אבל כמו שרשמת אני סומך עליך.
(שוב אני חושב שאתה מחמיץ את הרעיון של האתר פה - שיתוף ועזרה - את ההפתעה תשאיר לבני ביתך).

בהצלחה,
תומר

אלטום
Monday 26/12/2011, 23:48
מה ביקשו ממכם עזרה לא מגיע לכם להשתמש בפורום הזה.
אני גם לא רוצה להיות אחיך קוראים לזה סלנג.

רק שאלתי באיזה מצע להשתמש שאין בו מתכות כבדות כל כך מסובך?

אני לא ירד לרמה שלכם תן לי לפרוק מהעצבים שלי חחחחחחח:down::flamingmad:

סטס
Monday 26/12/2011, 23:53

...

שחר נ
Tuesday 27/12/2011, 00:21
בהתחלה מעצבן:fire:
אחר כך מייגע:banghead2:
בסוף מגיעים למצב כפית :hair:
והעץ הזה הופך להיות ממש מצחיק:rotflfx2:

אלטום
Tuesday 27/12/2011, 00:39
נפל לך המצחיק.
בגלל אנשים כמוך העף הזה נראה ככה.

בנוגע לחול אני יקנה מה שהמלצת תודה סטס.
מה לעשות בנוגע מצע לצמחייה.

fishforum
Tuesday 27/12/2011, 00:44
אם אתה מתעקש להתעלם מעניין הסטינגרי, ולהתמקד רק בצמחייה, המלצתי היא כזו:

1. להכניס הרבה סלעים עם פינות חדות, וגזעי עץ גדולים ככול הניתן לאקווריום.

2. מצע - שילוב של טוף גס ומצע מדושן מאוד, וכדוריות דישון.

3. לשתול צמחים קטנים ועדינים ככל הניתן.

4. לדשן בברזל בנוסף לדישון הכללי.

5. לעבור לאקווריום של 80 ליטר לכל היותר.

6. לנתק לחלוטין את כל הפילטרים, וללכת על אקווריום טבעי.

בהצלחה

אלטום
Tuesday 27/12/2011, 01:07
הסתכלת על ההודעה למעלה אתה יודע לקרוא את חלק מהאנשים האלה

טוב אני יעזר כבר בחברים ובבעלי חנויות רציניים תודה לכל מי שניסה לעזור (2-3)

ולכל מי שלא ניסה שילך להורים שלו שיחנכו אותו מחדש למה אתם הפכתם את העץ הזה לתת רמה פשוט
תהיו בריאים:clap5:

אורי ג
Tuesday 27/12/2011, 01:52
הסתכלת על ההודעה למעלה אתה יודע לקרוא את חלק מהאנשים האלה

טוב אני יעזר כבר בחברים ובבעלי חנויות רציניים תודה לכל מי שניסה לעזור (2-3)

ולכל מי שלא ניסה שילך להורים שלו שיחנכו אותו מחדש למה אתם הפכתם את העץ הזה לתת רמה פשוט
תהיו בריאים:clap5:

נכון.

בעלי החנויות והחברים תמיד צודקים.
נסה אצלם:up:

אגב הרבה כבוד למשתמשים אחרים יש לך, כל הכבוד. :youRthe1:

אני קראתי כאן את אחד העצים הכי הזויים שיש,
הבנאדם מקבל תשובות וממשיך לשאול....במשך 3 עמודים.:rotflfx2:

סטס
Tuesday 27/12/2011, 08:03
אלטום היקר

אני לא מכיר אותך ולא יודע מה עובר עליך, אני מאד מקווה שהכל בסדר אצלך, אבל בגדול אני מודאג ממך...

אם לא שמת לב, אתה נמצא בפורום הכי מקצועי בארץ בתחום צמחיה ובאתר הכי מקצועי בתחום דגי נוי, קיבלת פה תשובות מקצועיות לכל השאלות שלך מאנשים שמבינים ומכירים את התחום...

למרות הכל, במקום לנסות להקשיב וללמוד אתה בוחר לזלזל וללכת עם ראש בקיר..

מה אני אגיד לך, בהצלחה, אני בטוח שהרבה בעלי חנויות יתנו לך עצות "זהב" ששוות הרבה יותר ממה שקיבלת כאן (שוות לבעלי החנויות כמובן)

טוב, מיצינו..

העץ ננעל