צפה בגרסא המלאה : האכלת דגים סדירה

האם מישהו חושב שמומלץ לא להאכיל את הדגים יום או מספר ימים בשבוע, ע"מ שהם יאכלו שאריות מזון על הקרקעית ?

shoonra
Thursday 06/12/2001, 14:39
אני יודע שממליצים לתת לדגים יום אחד של צום בשבוע

אבל לא בגלל הסיבה שנתת

1.בטבע דגים לא מצליחים למצא מזון כל יום
2.כשהדגים קצת רעבים הם יותר פעילים
3.זה תורם לנקיון האקווריום
4.לא זוכר איפה קראתי את זה אבל "כעיקרון דג רעב הוא דג בריא"
ואגב מי שיהנה ראשון מהשאריות על הקרקעית הם שוכני הקרקעית שיחסלו את כל מה שיש שם עוד ליפני ששאר הדגים יבינו שהיום צום :smile:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: shoonra בתאריך 2001-12-06 06:40 ]</font>

אז כמו שאמרת בסעיף 3 , זה תורם לנקיון האקווריום.
שאריות מזון גם יכולות להתפס בין צמחים לאו דווקא על הקרקעית. כמו כן ישנם דגים שמתחילים לאכול אצות ברגע שאין להם אוכל זמין.

shoonra
Thursday 06/12/2001, 15:38
התכוונתי שזו לא הסיבה היחידה
אבל בכל מקרה זה מאוד מומלץ

fish in heaven
Thursday 06/12/2001, 16:23
אני אישית נותן יום צום בשבוע מהסיבות ששונרה ציין וגם לתת לקיבה של הדגים קצת לנוח :smile:, לםי דעתי זה מומלץ, מזיק זה בטח שלא, זה גם עוזר לבעיות של האכלת יתר.

קובי
Thursday 06/12/2001, 20:26
ראשית - שאלה לדניאל: האם גם אתה צם פעם בשבוע בשביל לתת לקיבה שלך לנוח ? :-) .

בכל מקרה - אני מונע מהדגים שלי ארוחה פעם בכמה זמן (אני נמנע במכוון מהפסקה שבועית, או כל התנהגות סדירה עם הדגים שלי - לפעמים אני נותן להם לצום יומיים רצופים, ולפעמים אני לא עושה להם הפסקה במשך חודש שלם בתזונה) ואני עושה את זה פחות או יותר מכל הסיבות שציינתם כבר קודם - אז אני לא מוצא לנכון להיות פלצן ולחזור עוד פעם על כל הסיפור הזה.

Friday 07/12/2001, 21:20
בטבע, ישנם ימים שהדגים לא אוכלים. כך גם אתה יכול לנהוג עם דגיך היקרים הקיבה שלהם תתרוקן וזה לא מזיק. אני לא יודעת אם הדגים אוכלים שאריות מהקרקע אבל אם כן זה חוסך עבודה

קובי
Friday 07/12/2001, 23:00
גלית - אמרו כבר שדגים אוכלים שאריות. בפועל, כל דגי הקרקעית אוכלים מה שהם מוצאים על הקרקעית. במרבית המקרים או שמדובר בצמחייה או שמדובר בשאריות ולכלוך שצנחו לשם.

מעניין לציין שדגי קרקעית רבים מתפקדים על תקן של אוכלי נבלות (כך הקורידורס, הבוטייה, חתולים רבים וציקלידים שמשלימים את התזונה שלהם).

באקווריום חייבים להיות מספר דגי קרקעית שמתפקדים כצוות ניקיון של האקווריום. הם דואגים לחסל שאריות מזון שהם מסננים מבין החצץ כדי שלא ירקבו וירעילו לכולם את האוויר.

Saturday 08/12/2001, 04:27
נחמד לשמוע....

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: גלית בתאריך 2001-12-07 20:29 ]</font>