צפה בגרסא המלאה : בעיה|אקווריום

Shoval1992
Tuesday 29/06/2010, 17:41
לפני כמה ימים הורדתי את האקווריום הישן שלי מהמחסן
גודל 60 ליטר
שמתי בו חלוקי נחל מחמם ומרוב כל ההתבוננות שלי בפורום לזמן רב שמתי לב שלכולם יש פילטר שנראה כמו שואב אבק מפלצתי שעולה איזה 500000 יורו
עכשיו לי יש פילטר פנימי http://www.atlantis-fish.com/articles/aquarium%20filtration-%202_files/img2CK31.jpg
בערך.. רק שפתחתי אותו ראיתי רק ספוג כזה
וכשהסתכלתי איזה 5 פעם על כל המאמרים של כימיה של מיים וכל מיני אשכולות עדיין לא הבנתי כמה מילים: פרלון,מדיות
אממ השאלה המרכזית שלי היא שקיצור שמתי צמחים מפלסטיק ולובסטר כחול 2 דגי כריש ו6 גופי
בהפרש זמן כמובן אבל הלובסטר שלי משעמם הוא לא זז אפילו לא מתאמץ לטרוף את הדגים הוא אפילו לא מדגדג אותם הוא סתם יושן לא זז כל היום
המים שלי עכורים מאוד מאוד ומכל התמונות שראיתי לכולם יש מיים נקיים
אז היום אני הולך להחליף את הלובסטר ו2 דגי כריש כסף בצמחים אמייתים ואולי עוד כמה גופי למיניהם וצמחי ים
השאלה הזאתי היא שכדי לשים צמחים אני צריך חצץ ? איך אני מדשן את זה ? שופך על זה צואה ?
הבנתי שאני צריך לשים אור וזה וכשאני ישים את הצמחים אני יוציא את הכל ישים את הדגים בצד
ישתול את הצמחים בחצץ ישים את המים יחכה 3 ימים ואז ישים דגים בהדרגה 2 ואז עוד 2 אחרי כמה ימים והלאה והלאה
תשובות ?

psynix
Tuesday 29/06/2010, 18:04
תלוי בכמות ובסוג הצמחיה שאתה מעוניין לשים. אם זאת צמחיה מיוחדת (מיוחדת הכוונה טובענית מבחינת דישונים/תאורה/מצע/פד"ח) או אם אתה למעשה רוצה ממש אק' צמחייה ממליץ לך לקרוא את המדריך לגנן המתחיל (זה נעוץ בראש פורום צמחיה) ...

אם אין לך כוח להשקיע כדאי שתגיד את זה למוכר ותאמר לו שאתה לא מעוניין בצמחיה מיוחדת שלא תקנה ואח"כ הכל יירק ותתאכזב...

Snir_y
Tuesday 29/06/2010, 18:40
תלוי בכמות ובסוג הצמחיה שאתה מעוניין לשים. אם זאת צמחיה מיוחדת (מיוחדת הכוונה טובענית מבחינת דישונים/תאורה/מצע/פד"ח) או אם אתה למעשה רוצה ממש אק' צמחייה ממליץ לך לקרוא את המדריך לגנן המתחיל (זה נעוץ בראש פורום צמחיה) ...

אם אין לך כוח להשקיע כדאי שתגיד את זה למוכר ותאמר לו שאתה לא מעוניין בצמחיה מיוחדת שלא תקנה ואח"כ הכל יירק ותתאכזב...

לא ממש התגובה המתאימה.
ו"המדריך לגנן המתחיל" לא בדיוק מתאים למצב.
שים לב למילות/משפטי מפתח:

לפני כמה ימים הורדתי את האקווריום הישן שלי מהמחסן
גודל 60 ליטר
שמתי בו חלוקי נחל מחמם ומרוב כל ההתבוננות שלי בפורום לזמן רב שמתי לב שלכולם יש פילטר שנראה כמו שואב אבק מפלצתי שעולה איזה 500000 יורו
עכשיו לי יש פילטר פנימי http://www.atlantis-fish.com/articles/aquarium%20filtration-%202_files/img2CK31.jpg
בערך.. רק שפתחתי אותו ראיתי רק ספוג כזה
וכשהסתכלתי איזה 5 פעם על כל המאמרים של כימיה של מיים וכל מיני אשכולות עדיין לא הבנתי כמה מילים: פרלון,מדיות
אממ השאלה המרכזית שלי היא שקיצור שמתי צמחים מפלסטיק ולובסטר כחול 2 דגי כריש ו6 גופי
בהפרש זמן כמובן אבל הלובסטר שלי משעמם הוא לא זז אפילו לא מתאמץ לטרוף את הדגים הוא אפילו לא מדגדג אותם הוא סתם יושן לא זז כל היום
המים שלי עכורים מאוד מאוד ומכל התמונות שראיתי לכולם יש מיים נקיים
אז היום אני הולך להחליף את הלובסטר ו2 דגי כריש כסף בצמחים אמייתים ואולי עוד כמה גופי למיניהם וצמחי ים
השאלה הזאתי היא שכדי לשים צמחים אני צריך חצץ ? איך אני מדשן את זה ? שופך על זה צואה ?
הבנתי שאני צריך לשים אור וזה וכשאני ישים את הצמחים אני יוציא את הכל ישים את הדגים בצד
ישתול את הצמחים בחצץ ישים את המים יחכה 3 ימים ואז ישים דגים בהדרגה 2 ואז עוד 2 אחרי כמה ימים והלאה והלאה
תשובות ?

Shoval1992
נראה שניסית לקרוא אבל אולי לא במקומות הנכונים את הדברים הנכונים.
תתחיל מאלה:
איך להקים לתחזק אקווריום? (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=104914)
הרצת אקווריום חדש. (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75077)

בקשר למצב האק' שלך כרגע.....
במקומך, הייתי מוציא את הדגים, שופך את המים מהאק' ושוטף אותו טוב במים.
בשלב הבא, שם חצץ\אבנים, ממלא בערך חצי במים (מטופלים באנטי-כלור) ,שותל צמחים וממלא את השאר במים (מטופלים).
לובסטר ודגים- לא מומלץ באותו אק'.
הכרישים צריכים אק בגודל של לפחות פי 4 ממה שיש לך כרגע- לא מתאימים לאק' שלך.
במקומך, הייתי מחזיר את הלובסטרים והכרישים, קונה צמחים ומשאיר את הגופיים.
תשאיר את האק' לשלושה/ ארבה שבועות בלי להוסיף דגים עד שתתיצב.
אחר כך נדבר.....

זו רק דעתי.
שום דבר לא מחייב.

Shoval1992
Tuesday 29/06/2010, 21:57
החזרתי את הלובסטרים והכרישים
שמתי גופים לא קניתי בסוף חצץ דשן וצמחים יקר:S
טוב גם יפה אבל הבועות הקטנות האלה קצת מציקות אני צריך להכניס את היד שלי בפנים ולפוצץ אותם
אולי אני יעלה תמונות

ידידיה מזוז
Tuesday 29/06/2010, 21:57
לא ממש התגובה המתאימה.
ו"המדריך לגנן המתחיל" לא בדיוק מתאים למצב.
שים לב למילות/משפטי מפתח:

Shoval1992
נראה שניסית לקרוא אבל אולי לא במקומות הנכונים את הדברים הנכונים.
תתחיל מאלה:
איך להקים לתחזק אקווריום? (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=104914)
הרצת אקווריום חדש. (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75077)

בקשר למצב האק' שלך כרגע.....
במקומך, הייתי מוציא את הדגים, שופך את המים מהאק' ושוטף אותו טוב במים.
בשלב הבא, שם חצץ\אבנים, ממלא בערך חצי במים (מטופלים באנטי-כלור) ,שותל צמחים וממלא את השאר במים (מטופלים).
לובסטר ודגים- לא מומלץ באותו אק'.
הכרישים צריכים אק בגודל של לפחות פי 4 ממה שיש לך כרגע- לא מתאימים לאק' שלך.
במקומך, הייתי מחזיר את הלובסטרים והכרישים, קונה צמחים ומשאיר את הגופיים.
תשאיר את האק' לשלושה/ ארבה שבועות בלי להוסיף דגים עד שתתיצב.
אחר כך נדבר.....

זו רק דעתי.
שום דבר לא מחייב.

:up::up::up:
אפשר את הסייקל פחות זמן מ 4 שבועות אם תוסיף דגים ממש בהדרגה (3 לשבוע וחצי בערך - ולא דגים ממש מלכלכים. נראה לי שגופי אפשר)

Shoval1992
Tuesday 29/06/2010, 22:02
לא עניתם לי על השאלה של המילים :
מזה סייקל , פרלון , מדיות ?

odel
Tuesday 29/06/2010, 22:40
לפי מה שנאי יודע .. אני אישית לא משתמש בזה אבל זה סופג רעלים מהמים .

Snir_y
Tuesday 29/06/2010, 23:27
החזרתי את הלובסטרים והכרישים
שמתי גופים לא קניתי בסוף חצץ דשן וצמחים יקר:S
טוב גם יפה אבל הבועות הקטנות האלה קצת מציקות אני צריך להכניס את היד שלי בפנים ולפוצץ אותם
אולי אני יעלה תמונות

בועות?
איזה בועות?

לא עניתם לי על השאלה של המילים :
מזה סייקל , פרלון , מדיות ?

קראת את המאמרים שיש בקישורים?

Shoval1992
Wednesday 30/06/2010, 13:55
בועות קטנות כאלה לא משנה הן נעלמו והאקווריום שלי יפה מתמיד כשאני יקנה את הנורה אני יעלה תמונות

ידידיה מזוז
Wednesday 30/06/2010, 20:48
סייקל - הרצת האקווריום עם פילטר פועל ודג או 2 בתור מתחילים למשך כמה שבועות בלי להכניס עוד דגים.
ההרצה נעשית כדי שיהיה איזון ב"חיידקים" שיש במים.
הדגים הראשונים (סטרטרים) מלכלכים ומעלים קצת את רמת האמוניה במים ובאותו זמן מתרבות בקטריות חיוביות במים שמטרתם לפרק את האמוניה ולהפוך אותה לניטריט שמסוכן גם אבל פחות מאמוניה ואז לפרק לניטראט שפחות מסוכן ואת הניטראט אפשר להמעיט רק ע"י החלפות מיים ושאיבות רפש או שתילת צמחים חיים.
ככל שיש יותר מזון לבקטריות (עלים רקובים, מזון מיותר , קקי, שתן) כך הם יותר מתרבות במהירות אבל אם שמים יותר מדי דגים בבת אחת אין מספיק בקטריות להלחם במסה רצינית של אמוניה מה שמוביל בדרך כלל לתמותה.

פ??ר?לו?ן (ניקדתי לצורך הגהה נכונה, כדי לבקש בחנות בלי פדיחות) - מין צמר שנראה כמו צמר גפן שתפקידו ללכוד לכלוכים גסים וקטנים שנכנסים לתוך הפילטר ויכולים לסתום את המדיות.

מדיות - מין גלילים או טוף,חצץ,ספוג שמהווים את החלק החשוב ביותר בפילטר,
המדיות משמשות כמקום התיישבות לבקטריות החיוביות שבמים (ראה סייקל ) ככל שיש יותר שטח פנים כך המדיות יותר רצויות.
מקווה שעזרתי :wink: