צפה בגרסא המלאה : אצות "טובות"

קובי
Sunday 30/09/2001, 21:28
אצות הן לא תמיד דבר שלילי ומרושע באקווריום. הנה לדוגמה - באקווריום הבידוד שלי: אין שם שום צמחייה אמיתית - הכל פלסטי. אבל האצות שמתפתחות שם צורכות את כל הניטרטים (כך שאני צריך להחליף פחות מים והמים נקיים יותר), הן גם מוסיפות חמצן למחזור בתהליך הפוטוסינתזה ובעצם לא מזיקות לאף אחד.

fish in heaven
Wednesday 03/10/2001, 05:37
לדגים לא נראה לי ממש משנה איזה צמח גדל באקווריום כל עוד הוא משפר את איכות המים, ואצה זה אכן צמח - ירוד מבחינה ביולוגיות אבל הוא צמח.

מה שכן לנו בני האדם לא נעים בעין רוב האצות ואנו מעדיפים צמחים.

לכן אין ממש אצה טובה, יש מספר אצות שלא ממש מזיקות ובמקרים הנכונים הן אף יפות (הייתה תקופה שהסלע שלי באקווריום היה מכוסה ע"י מצע אצות חוטיות בגובה 2 ס"מ - מאוד יפה)

אבל לעומתן יש מספר סוגים מאוד מזיקים שיכולים להשתלט ולהרוס את האקווריום
בסופו של דבר אצות זה באמת לא דבר רע, הכל תלוי כמה ואיפה.... כמו חילזונות, שנראה לי שאני היחידי שגאה שיש לי חילזונות :cool:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-13 12:04 ]</font>

Saturday 13/10/2001, 09:37
דניאל אתה לא היחיד שגאה בחלזונות, גם אני מגדלת ... אבל הם לא מנקים טוב כל כך את האצות כמו הפלקו. חוץ מזה מה גודל האקווריום שלך

fish in heaven
Saturday 13/10/2001, 10:24
זה תלוי איזה חילזונות יש לך ואיזה אצות. אם יש לך את הצהוב הגדול - הוא אכן לא אוכל ממש אצות, לעומת זאת הקטנים יותר MALASIAN TRUMPT SNAIL מה שרואים לפעמים בחנויות - מאורך מאוד וקטן, טוב מאוד באכילת אצות, ואף ביום יש לו נטייה להתחפר והוא נעלם :smile:
לי יש חילזונות מצויים, שהם אוכלי אתוץ לא גרועים בכלל.

-דניאל

Saturday 13/10/2001, 10:37
דניאל, החלזונות שלי צהובים. קרה לך פעם שחילזון נעלם מהקונכיה?. איזה חלזונות יש לך ?. אני חושבת שאני אחליף את החלזונות שלי לשתי פלקוים קטנים, אתה חושב ששתיים לאקווריום 50 ס"מ זה בסדר או יותר מדי ?.
נ.ב: כמה זמן אתה כבר מגדל דגים?. :smile:

fish in heaven
Saturday 13/10/2001, 19:00
קודם כל אם יש לך את החילזונות הצהובים הגדולים, אז אכן אין בעיה להוציא, כל סוג אחר תיתכונני למאבק ארוך, אז עדיף להשאיר.
ובהחלט נעלמו חילזונות :smile: קורה כל הזמן אבל הם מתרבים כמו שפנים :smile:.

בקשר לפלקוים, לא הייתי ממליץ עליהם - צריך לפחות אקווריום 100 ליטר בשבילהם. אבל יש דג אחר שמעולה בניקוי אצות והוא נקרא אוטו. (יש לו גם שם ארוך שתראי באתר).
http://www.fishindex.com/phpinfo//4/1-1//127

הפלקו שבאמת טוב לאצות, אבל יותר מדי גדול לאקווריום שלך -
http://www.aquahobby.com/gallery/gbristle.html

ואני מגדל דגים כבר כשנתיים וחצי

קובי
Sunday 14/10/2001, 14:16
לגבי הפלקוסטומוסים - אפשר להכניס אחד לאקווריום שלך - תכניסי אותו לא גדול (אני עונה לגלית כן?) ותני לו שיגדל. ברגע שאת רואה שהוא כבר גדול מדיי בשבילך - תחזירי לחנות ותקבלי עליו זיכוי נאה :-).

את יכולה לשקול מנקי אצות קטנים ויעילים כמו האוטוצינקלוס שפשוט ניקו לי את כל האקווריום מאצות (דניאל דיבר עליהם כבר). משועל מעופף תתרחקי, הוא מציק לפעמים.

fish in heaven
Sunday 14/10/2001, 15:54
וכמובן עוד שימוש מאוד טוב של אצות שכמעט פרח מני - אוכל לדגיגים, רובם פשוט מתים על אצות !!!
חוץמזה שאם זה אצות חוטיות יש להם גם איפה להתחבא :smile:

Sunday 14/10/2001, 20:59
שמע דניאל אלה החלזונות שיש לי אבל יש לכם מושג כמה עולה הדג הזה אוטו?

fish in heaven
Sunday 14/10/2001, 23:28
לא לתפוס אותי במילה כאן.
אבל אני חושב שבסביבות ה10 פלוס מינוס 5....