צפה בגרסא המלאה : דמפסי כחול

רנצ'ו
Saturday 12/09/2009, 16:31
האם ניתן לשלב דמפסי כחול או טקסס אדום עם סוורום,מורי וגאופגוס?

amir1305
Saturday 12/09/2009, 16:34
דמפסי כחול וטקסס אדום לא הייתי ממליץ לך לשלב עם שום דג אלא באקוריום ייעודי להם (לכל אחד מהם) בלבד.

matan27
Saturday 12/09/2009, 16:40
דמפסי כחול וטקסס אדום לא הייתי ממליץ לך לשלב עם שום דג אלא באקוריום ייעודי להם (לכל אחד מהם) בלבד.

כאן אני יכול לחזק את אמיר, כרגע אני מגדל 4 דנפסים ביחד עם סוורומים וגאופגוסים. אף
אחד לא מציק להם אבל בכל זאת שניים מתו ממחלה כלשהיא, ואחד כרגע חולה ומטופל.
עדיף, לפחות עד שהדמפסים יגדלו ויתבגרו להחזיקם לבד.
חות מזה גם לי עברה בראש מחשבה לשילוב דומה, הטקסס יותר מדיי אגרסיבי ודורש
לדעתי אק' גדול לבד, או עם דגים ברמת האגרסיה שלו.

בלו ג'קים צריכים לשלוט באק', כל דג שגונב מהם את ההצגה לא צריך להיות.

http://www.youtube.com/watch?v=lEmd7luDumU&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eaqua%2Eorg%2Eil%2Fforums%2 Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D177950&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=lEmd7luDumU&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eaqua%2Eorg%2Eil%2Fforums%2 Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D177950&feature=player_embedded

רנצ'ו
Tuesday 15/09/2009, 23:55
תודה רבה.שנה טובה וחג שמח

Sprungster
Wednesday 16/09/2009, 00:33
מומלץ שהאיכלוס של הדמפסי הכחול יהיה כמו שעמיר כתב כל עוד הדמפסים צעירים.
כשהם בוגרים (גודל 12 ס"מ+) אני מאמין שהם יסתדרו עם סוורום/גאופגוסים בצורה טובה אבל הייתי מוודא שהדג אכן חזק ובוגר וזה עדיין קצת סיכון...

אחד הדמפסים שלי גודל 12 ס"מ אני מעריך...נהיה דג דיי אגרסיבי.

בכל מקרה, הידע על הדמפסי הכחול דיי מוגבל באופן יחסי...יש תמותה לא מוסברת שלהם שמדווחת ממגדלים שונים בעולם.
הדבר נובע מהעובדה שכל דמפסי כחול בעולם הוא צאצא לאותה שושלת שהתחילה אצל הקטור לוזרדו ז"ל. זוג של דגים שהוציא ביום בהיר אחד צאצאים כחולים ומשם היסטוריה...כעבור מספר דורות אנחנו מקבלים דג חלש יחסית...

טלאמיתי
Wednesday 16/09/2009, 07:22
ררק שתדעו טקסס אדום לא אגרסיבי כמו טקסס רגיל, וסוורומים אדומים/ כתומים יהיו שילוב מצויין.

Sprungster
Wednesday 16/09/2009, 09:14
ררק שתדעו טקסס אדום לא אגרסיבי כמו טקסס רגיל, וסוורומים אדומים/ כתומים יהיו שילוב מצויין.

עם איזה דגים אתה מגדל את הדמפסי הכחול ? בני כמה הם?

matan27
Wednesday 16/09/2009, 09:57
גאופגוסים, סוורומים וניאונים- זה השילוב אצלי. מבחינת ההתנהגות אין בעיה, כל הדגים מסתדרים אחד עם השני..
מדיי פעם הדמפסים בינם לבין עצמם עושים פוזות, שזה דיי נחמד לראות- אבל אין פציעות או דברים כאלה.

אצלי מי ששם לב נפלתי בדמפסים דיי חזק. התחלתי עם 7, אחד הלך באשמתי אבל שלושה אחרים מתו ממחלות
מסתוריות, תוך פרק זמן קצר. גם כשטיפלתי עם תרופות שום דבר לא עזר..

עקרונית אני חושב שרצוי לגדל אותם באק' נקי לבד במשך תקופה, לתת להם לגדול עם החלפות מים וטיפולי
מניעה לכל מיני מחלות..אחרי שהם מתייצבים על גודל שלך 7-9 ס"מ בערך (אצלי לקח לשניים חודש להגיע לזה)
אפשר להתחיל להכניס דגים אחרים, בפיקוח מלא שלא יכניסו מחלות ובעיות..רצוי לא דגים אגרסיבים בשיל שלא
ילחיצו את הדמפסים ויגרמו להם לתחלואה.

זאת דעתי- לכן טקססים ושות' לא יתאימו. ניאונים,סוורומים, ושאר ציקלידים עדינים ילכו מצויין:up:

שישו
Wednesday 16/09/2009, 22:06
מניסיון מר שלי (שני הכחולים שלי החזירו את נשמתם לבורא עולם) לא לשכן אותם עם אף דג אפילו קטנים פיזית מהם.
אני לא הייתי שם אותם אפילו עם גופי .

matan27
Wednesday 16/09/2009, 22:11
למה הם מתו?
מהצקות או בגלל מחלה?, כי מחלות יכולות להתפרץ גם בלי דגים נוספים..

Sprungster
Wednesday 16/09/2009, 22:18
למה הם מתו?
מהצקות או בגלל מחלה?, כי מחלות יכולות להתפרץ גם בלי דגים נוספים..

נכון אבל דג שנמצא לבד באק' יהיה חשוף פחות למחלות כיוון שאין דג שידביק אותו...רוב המחלות מתחילות כאשר דג אחד נחלש ומהווה "בסיס יציאה וריבוי" של טפילים שתוקפים את שאר הדגים...

matan27
Wednesday 16/09/2009, 23:46
בגלל הסיבה הזאת, שלא יודעים בדיוק ממה כל הדברים האלה קורים רציתי (ופתחתי אשכול) של דמפסים כחולים,
שיתוף מידע אודות הדגים האלה, שיכולים להיות בעייתים.

אם כל אחד ישתף איך הוא מגדל, מה קרה,מה אוכלים,איך גדלים וכו'..נוכל להגיע למסקנות איך רצוי לגדל את הדג
על מנת לקבל תוצאות אופטימליות.

Sprungster
Thursday 17/09/2009, 02:16
מתן,

הם נוטים להתפגר כי בא להם בסגנון "רמירז". צריך מזל ואולי עין חדה בשביל לאתר את החזקים יותר כאשר בוחרים דגיגים. גם אם תתן תנאים זהים למספר דגים הם יתפתחו כנראה בצורה שונה.

אחד המגדלים המנוסים בציקליד פורום (שהוא גם אחראי פורומים שם) ספג מספר אבידות לא ברורות איתם...תהיה בטוח שהבחור הזה מבין דבר או שניים בגידול ציקלידים ואם זה קרה לו אז זה יכול לקרות לכל אחד. הרשת מלאה בעצי דיון כאלו של מוות של דמפסי כחול סתם ביום בהיר. יש סברה שחלקם נולדים דפוקים מלכתחילה...גם ברביה שלהם יש בעייה עם שרידות הדגיגים לפעמים.

סה"כ ניסים מנהריה ואלון מזושופ מכרו לדעתי כמה עשרות של ג'ק כחול...אני גם הייתי שמח לשמוע רשמים של מגדלי דמפסי כחול בארץ אבל עד כה שמעתי רק מ-3...לא ברור מה עלה בגורל כל שאר הדגים שנמכרו...

שחר.ש
Thursday 17/09/2009, 04:04
אני קניתי מניסים, יש לי שש דמפסים כחולים שחיים באקווריום קיבוצי בעיקר עם הפלוכרומיסים מלאווים. הם לא אגרסיבים בכלל, לעומת זאת לא מפספסים שום ארוחה. תמותה לא הייתה לי.

matan27
Friday 18/09/2009, 09:37
באיזה גודל קנית אותם, מאיזה גול הם ביחד עם המלאווים? מהניסיון שלי אם הם בריאים הם אוכלים כמו כל ציקליד
אחר...

היום כשאני חושב על זה היה צריך להעביר את כל הדגים בעת ההגעה טיפול מונע, יכול להיות שזה היה מחזק אותם..

בכל אופן לגביי הגנים, קראתי איפשהו שאנשים בחו"ל מנסים למצוא בלו דמפסים ממקורות שונים- כך יש פחות סיכוי
שהדגיגים יצאו דפוקים עקב הגיוון הגנטי...אפשר להשליך את זה עלינו ולנסות בשלב הרביה (מי שזה לא יהיה בארץ),
לנסות ולשלב את הדגים מאלון עם הדגים של ניסים- על מנת לחזק את הדורות הבאים.

למי שלא יודע בשביל ליצור דמפסים כחולים צריך זכר בלו ונקבה רגילה- הדגיגים שלהם יוצאים רגילים בעלי גנים
כחולים..משם צריך למצוא נקבה עם גנים כחולים ולשדך לה זכר כחול- כלומר צריך שני דורות ושני זכרים ממקורות
שונים על מנת ליצור דמפסים כחולים בריאים..במצב כזה אמורים לצאת 50% צאצאים כחולים..

אחד המקורות:
http://bluejax.co.uk/breeding.aspx

Sprungster
Friday 18/09/2009, 10:28
אני אעלה בקרוב תמונות של הג'ק הכחול הגדול שלי...
הדג אגרסיבי ואוכל כמו חמור טפו טפו טפו...מנגד, האחים שלו בפיגור גדול אחריו.

אני חושב שניסים הביא אותם בגודל גדול יותר, כמה זמן הם אצלך NIMO?

יואב הוזמי
Friday 18/09/2009, 12:10
אני אעלה בקרוב תמונות של הג'ק הכחול הגדול שלי...
הדג אגרסיבי ואוכל כמו חמור טפו טפו טפו...מנגד, האחים שלו בפיגור גדול אחריו.

אני חושב שניסים הביא אותם בגודל גדול יותר, כמה זמן הם אצלך NIMO?

תגיד מיכאל, מה הגודל של הג'ק הכחול הגדול שלך?
ומה מחירו?

וחג שמח לך למשפחתך, לפורום הזה ולכל בית ישראל.
לחיים.

אהה, שכחתי.. גם שבת שלום.

Sprungster
Friday 18/09/2009, 16:27
תגיד מיכאל, מה הגודל של הג'ק הכחול הגדול שלך?
ומה מחירו?

וחג שמח לך למשפחתך, לפורום הזה ולכל בית ישראל.
לחיים.

אהה, שכחתי.. גם שבת שלום.

הוא סביבות ה-14-16 ס"מ...לא מדדתי אותו כבר הרבה זמן.
מבחינת מחיר...אין לי מושג כמה הוא שווה...כבר הציעו לי סכומים יפים אבל מבחינתי אין לו מחיר.

matan27
Friday 18/09/2009, 16:37
לדעתי מחיר של בלו דמפסי בוגר לא נופל מזה של פלאוור..אם לוקחים בחשבון שדגיג עולה 160 ש"ח. בדרך
יש תמותה ומחלות מיסתוריות ויוצאת הנשמה עד שהדגים מגיעים לבגרות ומופע "סופי"..לכן בארץ זכר בוגר ויפה
יכול לקבל תמחור של 4 ספרות בלי בעיה.

אתה יודע כמה עולה בחו"ל זכר דמפסי כחול בוגר?

ארזזז
Friday 18/09/2009, 16:41
לדעתי מחיר של בלו דמפסי בוגר לא נופל מזה של פלאוור..אם לוקחים בחשבון שדגיג עולה 160 ש"ח. בדרך
יש תמותה ומחלות מיסתוריות ויוצאת הנשמה עד שהדגים מגיעים לבגרות ומופע "סופי"..לכן בארץ זכר בוגר ויפה
יכול לקבל תמחור של 4 ספרות בלי בעיה.

אתה יודע כמה עולה בחו"ל זכר דמפסי כחול בוגר?
רבע מפלאוור בוגר בערך

matan27
Friday 18/09/2009, 16:49
רבע מפלאוור בוגר בערך

זה לא חוכמה לרשום רבע מפלאוור, כי יש פלאוורים ב5000$ ויש ב200$..

מה המחיר?

Sprungster
Friday 18/09/2009, 17:01
מה זה משנה...הוא PRICELESS בשבילי :wink:

אני אשתדל להעלות מחר תמונות.

matan27
Friday 18/09/2009, 17:04
מה זה משנה...הוא PRICELESS בשבילי :wink:

אני אשתדל להעלות מחר תמונות.

לא רק בהקשר של הדג שלך..סתם מעניין לדעת מה שווי הדג כבוגר בשוק. אחרי הכל מחיר
דגיג יקר להפליא, כושר השרידות כאמור לא גבוהה..ההיגיון אומר שזכר בוגר לא צריך
לעלות פחות מ1000 ש"ח, זוג של בלו ומופע רגיל עם גנים של כחול אמור לעלות :fire:..