צפה בגרסא המלאה : אני פשוט לא יודע כבר מה לעשות halp me

רביד
Wednesday 29/07/2009, 00:15
אני כבר מלא מלא זמן בבעית אצות חמורה ואני פשוט לא מצליח לנצח אותן!:wall:

מדובר באצה כמו אצה חומה (על הזכוכית) רק בצבע ירוק שטיפה קשה יותר להוריד ובאצה שניראת כמו נקודות ירוקות כאלו (לא ניתן להורדה!)

2 האצות האלו משגעות אותי!!

ועכשיו מתחילה ליהיות איזה אצה על אחת האנוביות

מה לעשות!?

המגנט מאג פליפ יעזור אתם חושבים?

אצ'יסטרוסים יעזרו?

חילזון תפוח יעזרו?

נוזל אצות כגון
"ALGAWAY" של " MICROBELIFT"
יעזור?

מדובר באק' טנג' 240 ליטר 0 שעות שמש ישירה,אכן די הרבה שעות תאורה אך התאורה די חלשה (אני חושב 78 או 72 וואט משהו כזה אם צריך את סוג הנורה המדוייק והוואט המדוייק אני יבדוק) מדובר בתאורת צמחים של סרה ורודה ובעוד נורה לבנה.
האכלות,פעם הייתי מאכיל בכמויות קטנות ומעט ובשבועיים האחרונים בערך אני כבר מאכיל פעם אחת והרבה ואכן חלק מהאוכל (גרסתי לבד אותו,חלקו גרוס כמו חול וחלקו גדול) לא נאכל (החתיכות הקטנטנות)

חוץ מלהוריד שעות ולהאכיל בצורה נבונה יש מה לעשות?

תודה וסליחה על החפירה

ד-א
Wednesday 29/07/2009, 00:51
האכלות לא קשורות לירוקת
תאורה רצוי 8-10 שעות ביום
כמה זמן האק' פעיל
דבר ראשון תוסיף אנציטרוס

quest
Wednesday 29/07/2009, 01:18
החלפת מים תפחית את כמות הניטראט שמעודד גדילה של אצות, שאיבות רפש וניקוי פילטר והחלפת פרלון שצובר מזון גם הם תורמים לכך.
כמו שכבר ציינו אנציטרוס עוזר וכך גם חלזונות (החלזונות עלולים לפגוע בצמחיה).
ממליץ להפחית שעות תאורה עוד יותר, יתכן גם שאק' נמצא בחדר מואר ? אצה ירוקה כפי שתיארת (אצת כתמים ) למעשה מעידה על איכות מים טובים ותנאים נכונים לצמחיה.
אם תוסיף עוד צמחים מהירי גדילה הם יתחרו באצות על חומרי מזון משותפים.

BabaG
Wednesday 29/07/2009, 15:06
אצה ירוקה כפי שתיארת (אצת כתמים ) למעשה מעידה על איכות מים טובים ותנאים נכונים לצמחיה.
אם תוסיף עוד צמחים מהירי גדילה הם יתחרו באצות על חומרי מזון משותפים.
:up: מחזק, מנסיון שלי כשהוספתי צמחיה היא "נלחמה" באצות (משתמשים באותם מקורות מזון והצמחים בד"כ חזקים יותר).

markkk
Wednesday 29/07/2009, 18:03
אצות וצמחים לא נלחמים על אותם מקורות מזון!!!!!!

אצה ירוקה באמת מעידה על איכות מים טובה לצמחיה.

כמו שכבר נכתב החלפת מים שאיבת רפש וניקוי פילטר יעזרו.
הוספת צמחים לא תעזור במיוחד אולי טיפה, אין אקו' צמחיה 100% נקי מאצות.

אחלה יום :D

רביד
Wednesday 29/07/2009, 18:07
כתבתי הודעה ליפני כמה שעות אבל הייתי לי בעיה באינטרנט

אני יחזור אליה בערך

הפילטר באמת לא ניקיתי הרבה זמן ואני מנקה היום

החלפות מים עם כל הלב +שאיבות רפש (אתמול החלפתי 65% מים כי אני טס )

תאורה הרבה שעות אבל בימים הקרובים אני יעשה ככה 5 שעות ביום

יש די הרבה אנוביות (8) הרבה ווליסניריות שעושות לי בעיות ואולי אני יעיף אותן ועוד 3 צמחים מאותו סוג לא מזוהים

האק' נמצא בחדר מואר אבל לא בתאורה חזרה ובלי שמש ישירה

BabaG
Thursday 30/07/2009, 10:59
אצות וצמחים לא נלחמים על אותם מקורות מזון!!!!!!

מעבר לזה שההגיון אומר שכן (הרי שניהם סוגים של צמחיה שצורכים דישון, אור וכו') ומעבר לזה שבכל עץ פה מדובר על זה שהגברת דישון מעלה אצות ואז צריך להלחם בהם עם משהו אחר כדי לאזן, אתה מוזמן להכנס לעץ הצמחיה הטבעי שלי (בחתימה) ולראות שלפני שתילה, האק' התמלא באצה ירוקה בתוך יום יומיים והיום, הוא שתול, פתוח לאור ישיר ואין לו כמעט אצות.
מה שכן, באק' צמחיה תמיד יהיו אצות וזה נכון אבל כדי לשלוט בכמות, שתילה יכולה לעזור לפי הנסיון המועט שלי וקריאה מרובה בפורום צמחיה...

סטס
Thursday 30/07/2009, 11:13
BabaG, להנאתך (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=143033)
שים לב למה שכתוב באדום :wink:

BabaG
Thursday 30/07/2009, 11:20
בין הצמחים והאצות לא מתקיימת תחרות על משאבים (אור ותזונה). אצות אינן דורשות תאורה רבה ו/או דישון בכדי לשגשג ולפרוח ,גם אור חלש וקצת דגים יספקו את כל צרכיהם.

ככל שבאקווריום יש מסה גדולה יותר של צמחים מבוססים ובריאים כך ישנן פחות אצות.

תפתור לי את הסתירה בין 2 המשפטים, אלא אם כן יש גורם שלישי שמעורב אני לא יכול להבין איך זה מתקיים...

סטס
Thursday 30/07/2009, 11:26
אין פה שום סתירה - תחשוב על אצה כסוג של מחלה: ככל שהגוף שלך בריא יותר והמערכת החיסונית שלך חזקה יותר כך אתה מוגן יותר ממחלות. אבל זה לא אומר שהגוף שלך נלחם עם חיידקים ווירוסים על אותם משאבים. כנ"ל אק' צמחיה - מסה גדולה של צמחים בריאים מהווה סוג של "מערכת חיסונית" נגד אצות...

BabaG
Thursday 30/07/2009, 11:55
אבל בגוף, יש את התאים הלבנים שנלחמים בנגיפים, לפי ההשוואה זה אומר שהצמחים מייצרים נוגדנים לאצות... אני יודע שיש גם כאלה אבל לא מאמין שזה ה 100% של הטיפול.

quest
Friday 31/07/2009, 00:02
אין פה שום סתירה - תחשוב על אצה כסוג של מחלה: ככל שהגוף שלך בריא יותר והמערכת החיסונית שלך חזקה יותר כך אתה מוגן יותר ממחלות. אבל זה לא אומר שהגוף שלך נלחם עם חיידקים ווירוסים על אותם משאבים. כנ"ל אק' צמחיה - מסה גדולה של צמחים בריאים מהווה סוג של "מערכת חיסונית" נגד אצות...

האצות והצמחים כן נלחמים על אותם חומרי מזון (לא כל חומרי המזון משותפים אך רובם כן), הדוג' של גוף האדם אינה נכונה מהסיבה הפשוטה והיא שנגיפים וחיידקים ניזונים מהגוף עצמו (נגיפים זקוקים לתאים להשתלטות כדי להתרבות וחיידקים ניזונים ממזון שאתה מכניס לגוף).

אם כבר ההקבלה הנכונה היא החיידקים על עור האדם, אם תסתבן מספר פעמים ביום תמצא את עצמך עם מספר מוקדי פטריות שמתפשטים במהירות מכיוון שהשמדת מרבית החיידקים שאינם מזיקים על העור שהתחרו בהם על מקום ומזון....

אצות משגשגות באק' צמחיה כי אתה בעצם מבצע המון החלפות מים ומדשן ומחדש את מאגרי המזון כל הזמן, למרות זאת אם אתה שותל מספיק צמחיה היא מצליחה לצרוך את מרבית חומרי המזון לפני שהאצות מתרבות....

סטס
Friday 31/07/2009, 02:27
האצות והצמחים כן נלחמים על אותם חומרי מזון (לא כל חומרי המזון משותפים אך רובם כן) - האצות והצמחים לא נלחמים על חומרי מזון
הדוג' של גוף האדם אינה נכונה מהסיבה הפשוטה והיא שנגיפים וחיידקים ניזונים מהגוף עצמו (נגיפים זקוקים לתאים להשתלטות כדי להתרבות וחיידקים ניזונים ממזון שאתה מכניס לגוף) - הדוגמה להמחשה בלבד, לא צריך להיות קטנוני

אם כבר ההקבלה הנכונה היא החיידקים על עור האדם, אם תסתבן מספר פעמים ביום תמצא את עצמך עם מספר מוקדי פטריות שמתפשטים במהירות מכיוון שהשמדת מרבית החיידקים שאינם מזיקים על העור שהתחרו בהם על מקום ומזון.... - לא הבנתי את ההקבלה שלך... יש לי שאלה - כמה פעמים ביום צריך להתקלח בשביל לגדל פטריות בכמויות מסחריות? :yeah:

אצות משגשגות באק' צמחיה כי אתה בעצם מבצע המון החלפות מים ומדשן ומחדש את מאגרי המזון כל הזמן - האצות משגשגות כשיש מחסור בחלק מחומרי דישון
למרות זאת אם אתה שותל מספיק צמחיה היא מצליחה לצרוך את מרבית חומרי המזון לפני שהאצות מתרבות.... - באק' צמחיה הייטק בכל רגע נתון יש כמויות אדירות של חומרי דישון, הצמחים לא "צורכים את מרבית החומרים לפני שהאצות מתרבות", לעומת זאת עם יש מחסור אפילו באחד החומרים - אז האצות מתחילות לחגוג! למה? כי לצמחים חסר את אותו החומר, הם לא במיטבם, ואופס - האק' "תופס וירוס"... מכאן ההשואה לגוף האדם, ומכאן המסקנה - אין מלחמה על משאבים בין הצמחים לאצות!

:wink:

shayf
Friday 31/07/2009, 03:26
Aquarius, כל הכבוד, לא יכולתי להסביר זאת יותר טוב!

חברים יקרים,
יש כל כך הרבה דיונים בפורום בנושא זה, בצעו חיפוש ותשכילו.

בחזרה לבעיתו של רביד,
האקו' שלו הוא לא אקו' צמחיה, כך שכל נושא יחסי הגומלין בין צמחים לאצות, לא רלוונטי במקרה זה.

רביד, תעיף את הצמחים הרקובים (הוולסנריות שעושות לך בעיות), תוריד שעות תאורה (מקסימום 10 שעות), תוסיף דגים מנקים, שאב רפש, בצע החלפות מים סדירות, נקה פילטרים בצורה סדירה ונקה מדי פעם את הזכוכית מבפנים (אני עושה זאת כל ארבעה ימים :hair:).
בהצלחה,
.שיF

רביד
Wednesday 30/09/2009, 20:10
חברים תודה רבה לכולם

רק לעדקן,לא צריך שום חומר נגד אצות ושום בטיח.

הוצאתי את כל הוולסנריות גם האלה רקובות וגם האלה שבסדר,הבאתי אוכל אצות סיאמי ו2 שמרלות,הורדתי את שעות התאורה ל6 אם אני זוכר נכון (שעון שבת) והבאתי מגנט לניקוי אצות נורמלי (היה לי את הגרועים האלה שלא מנקים ולא רק זה הם גם שוקעים ולא צפים)

השמרלות ניקו את כל הדקורציה ואת הזכוכית מהאצות הירוקות ואת האצות כתמים הורדתי בעזרת הפסוג.

הייתה תקופה של איזה שבועיים שהאק' היה ללא אצות כלל ועכשיו יש ממש טיפה כתמים כי הגברתי תאורה אבל אני מוריד את זה בקלות עם הספוג.

תודה רבה

shayf
Thursday 01/10/2009, 04:25
:up: