צפה בגרסא המלאה : מנקי אצות עם דיסקוסים

קובי
Sunday 16/06/2002, 06:12
נושא טחון ולעוס, אינדיד, אבל אני אף פעם לא מקבל עליו איזה תשובה שתסבר את האוזן כי כולם חוזרים ואומרים ש"זה לא טוב, תיקח משהו אחר": אילו דגים מנקים כדאי להחזיק עם דיסקוסים (אני מתכוון למנקי אצות, יש לי כבר צוות של 10 קולי לוץ' על קרקעית האקווריון).

תודה חבר'ה.

elminister
Sunday 16/06/2002, 10:06
מניסיון שלי :

אוטוצינקלוסים, שרימס ג'פוניקה ,ואכצינטרוס הם הבחירה הטובה ביותר לניקוי אצות מאסיבי

לא הייתי ממליץ על :
פלקו-גדל במהירות והופך להיות עצל, ברגע שהוא מתרגל לאוכל הצף של הדגים הוא לומד מהר מאוד לעשות שחית גב ולאכול אותו ולא את האצות. יכול לנגוס גם בצמחים.

שועל מעופף- דג תזזיתי מידי עבור הדיסקוסים כאשר יש 2 הם רודפים אחד אחרי השני ומכניסים את הדיסקוסים ללחץ מיותר.

שמרלה- אחרי שהוא עובר את ה10-12 ס"מ הוא הופך להיות עצל ולא מנקה, שמעתי גם על מקרים של ניסיון "לנקוי" הדגים

לא שאלת על דגי קרקעית אבל אני אוסיף ברשותך: הייתי הולך על בוטיות ליצן, וקורידורסים

בכל מקרה זה מנסיוני האישי
ELMINISTER

benrokh
Sunday 16/06/2002, 11:43
ההצבעה שלי היא על אנציסטרוסים :roll:
דגים שלא מנקים דגים אבל כן אצות

דג זאב רק לתשומת לבך
הקולי לוצ'ים יכולים לברוח לתוך הפילטר החיצוניפנימיתת קרקעיאחר או לכל חור אחר ואפילו לתוך החצץ :hair: ככה שנראה לי תהיה לך בעיה לראותם או להוציאם במקרה הצורך

קובי
Sunday 16/06/2002, 12:37
לכפיר - לא שאלתי על צוות קרקעית מכיוון שיש לי 10 קולי לוץ' שעושים עבודה מעולה.
לבנרוק - לא רוצה להוציא את הקולי לוץ' מכיוון שהם דגים מדהימים ו... עושים עבודה מעולה :love:

אנציסטרוסים ? סבאבה - איפה מוצאים כאלה ולא במחיר עצבני יותר ממה שצריך ? (אם הייתם יודעים כמה זמן לא קניתי דגי מים מתוקים...).

BTW - מגיע לי מזל טוב על ארבעה גרין לאופרדים קטנטנים שהצטרפו לאקווריום הצמחייה שלי.

benrokh
Sunday 16/06/2002, 12:56
לא אמרתי שתוציא אותם... אבל אם תנסה זה יהיה כמו לרדוף אחרי אלמוגית... (נראה לי שאתה יודע מה זה...)

קובי
Sunday 16/06/2002, 13:18
אוהו - אני גם יודע מה זה לרדוף אחרי קולי לוץ'. כשאיתחלתי את האקווריום הזה, החלפתי גם את החצץ, ולהוציא את הקולים פירושו להוציא כף אחרי כף של חצץ ולברור אותו בכפות הידיים על מנת לדלות אותם החוצה כמו תולעים ארוכות.

במפתיע - כל העשרה נמצאו בסופו של דבר (כולל אחד שכבר היה בדלי לעבר הגינה) :hair:

בואו נחזור בבקשה לדיון הרלוונטי על מנקים (ומנקי אצות) באקווריום עם דיסקוסים. כפיר - מסיבה כזו או אחרת אני לא מצליח לגדל בוטייה ליצן יותר מכמה חודשים. יש לי אחד שאיכשו מחזיק איתנו מעמד כבר כמעט שנה. כל פעם מוסיפים לו שניים שלושה חבר'ה והם מתים. הוא לעומת זאת, שורד היטב. חבל על הכאב לב שלי ושלו.

אנציסטרוסים עושים רושם כבחירה היחידה שקיימת, לא ?

Wild Blue
Sunday 16/06/2002, 21:31
מנסיוני עם מנקי אצות ודיסקוסים:
שרימפסי גופוניקה- רב תכליתיים; מנקי אצות, וכן נקאי קרקעית.
אוטוצינקלוס- אולי באמת רק כנקאי משני ובכל אופן דורש סד"כ כ"א גדול מאוד בכדי שיפגין נוככות וישפיע.
פלקו- סיכוי לנקוי דיסקוסים גילוח צמחים וחירורם ידוע אפשרות הפיכתו לעצלן.
אנציטרוס- הכוכב בהתאמתו לאקווריום דיסקוסים נקאי יעיל לאצות מרוב הסוגים אינו מזיק לצמחים עוסק בעיניניו איננו עצלן ויש סיכוי לרביה.
פיקולטיה- (סוג נוסף של לוריקאדה) אם נפלת על זן מתאים (אני מכיר 2 אחד כן ואחד לא יודע על עוד כמה אך לא התנסתי בהם) כמו האנציטרוס רק שיעילותו עדין לא מוככת ואיננו מתרה ככל הנראה ישנם זנים שיכולים לגדול לגודל ניכר.
שועל מעופף- התנסתי גם עם המזויף וגם עם האמיתי יעילות מוככת בטיפול באצות לא ראיתי יש אפשרות שפרטים בודדים בלהקה ילמדו לגלח דגים אם מצליחים להוציא את הפרט הספצפי הבעיה נפתרת עד שפרט אחר יגלה את תעמו של ריר הדיסקוס. מעט מציקים לדיסקוס בטיסותהם ברחבי האקווריום.
שמרלה- ניסיון עם דיסקוס אין לי איתו אך סקלרים גילח במרץ ולא נגע באצות (כך היה לי גם עם הזהוב וגם עם הרגיל).

לסיכום ממליץ בחום על אנציטרוס (ולא אכצינטרוס (אלימנסטר סים לב זה נון ולא כף)) הנקאי לאצות באקווריום לדיסקוסים. :up: :up: :up:

בקשר לבוטיה יש סיבה למה הם מתים :question:

שוני ז"ל
Sunday 16/06/2002, 23:12
אני לא הצלחתי להדביר את האצות (כשהן תוקפות )אלא בשני אפשרויות
1 מגנט טוב וחזק
2סופח פוספטים (אני משתמש בתוצרת רנה )
איזה דגים שלא תקנה לא ינקו את הירוקת כמו שצריך ..וחזהר משועל מעופף הם מוצצים את גוף הדיסקוס בהנאה רבה וזה מנסיון ..וכשתרצה להוציא אותם גם בחושך לא תתפוס אותם ..

benrokh
Wednesday 19/06/2002, 14:17
סנייק לא נתקלתי בבעית אצות באק' עם אנצ' אף פעם!
לא יודע מה איתך אבל אני התאהבתי בדג אחרי שהכנסתי אותו לאק' ציקלידים לשאבר שהיה מלא אצות והוא ניקה אותם תוך יום אחד!

שוני ז"ל
Wednesday 19/06/2002, 20:13
אם יש לך אנצי גדול .הוא יגמור את הירוקת מהר מאד ....אבל אנצי קטן עולה 30 - 40 שקל ולוקח זמן עד שהוא גדל

benrokh
Wednesday 19/06/2002, 21:01
קניתי את שלי בגודל 5-6 ס"מ
לניקוי אצות באק' ציקלידים דרום ומרכז אמריקאים (שבסוף גיליתי ששני הסוגים לא הולכים ביחד) וכבר אז הוא עשה עבודה מצויינת!

אמנם לוקח לו זמן לגדול אבל זה כל הכיף לראות איך הקטנטן הזה הופך לבהמה

Wild Blue
Thursday 20/06/2002, 15:50
קצת מוזר להגיד שאנציטרוס הופך לבהמה :lol:
הוא אף פעם לא הופך לעצלן ולא עובר את ה15 ס"מ :up:
לעומת הפלקו שברגע שמתקרב ל15 ס"מ הופך לעצלן אכלן מזון מסחרי ובלתי יעיל בעליל :down: וממשיך בגדילה וזלילה והדרך בהמה קצרה http://www.theunholytrinity.org/cracks_smileys/otn/sleepy/cowsleep.gif