צפה בגרסא המלאה : משגע אותי שהערכה הבסיסית לאק' צמחיה לא מכילה NPK

alon131
Monday 06/07/2009, 00:45
סיכם מוכרת ערכה לאק' צמחיה, הערכה נקראת BEGINNERS
או משהוא כזה, שזו ערכה למתחילים לכאורה.
הערכה מכילה פלוריש שזהו דשן מיקרו, אקסל כתחליף לפד"ח
וברזל.

מניסיוני שלושת אלו הם הפחות חשובים לאק' צמחיה, או בעצם
אפשר לאמר שאלו הם ה"מתקדמים" לאק' צמחיה ולא המתחילים.

הדברים הראשונים הבסיסים והחיונים שצריך הם דישני המאקרו-NPK.
ללא אלו אק' צמחיה לא מצליח להיתקיים בבריאות והצלחה.

אני רואה הרבה אנשים שמתחילים, כמו שאני התחלתי, באק' לאו טק
צמחיה, שהמליצו להם על הערכה הזו "למתחילים" אשר כאמור אינה
מספקת את הצרכים הבסיסיים של הצמחים.
אנשים "אוכלים" אצות, צמחים שאינם מתפתחים וסרטים מפה עד לירח.
לבסוף מצליחים להבין שמה שצריך זה NPK ובכמות מספקת.

לא ברור לי אם זה אקט שיווקי או חוסר הבנה של מוכרים בחנויות.

Barakco
Monday 06/07/2009, 01:30
יש הרבה מאוד מוכרים שלא מבינים מה הם פולטים מהפה שלהם הם דוחפים לך מוצרים שאתה לא צריך בכלל אבל יש כמה חניות שהם ממש תותחים נחמדים מבינים בעסק מקצועים אבל עדיין לדעתי הענף של אקווריום צמחייה לא מספיק מפותח פה בארץ(ביוחד היי-הייטק) יש הרבה מוכרים שאני מלמד אותם הם לא אותי, לפעמייים אני שואל אותם אם יש להם מוצר כל שהו והם מסתכלים אלי כאילו אני מכוכב אחר :hair::hair::hair:
מזל שיש פה אנשים טובים שמבינים בתחום עוזרים לחדשים הכל למדתי מהפורום הזה כל המאמרים המקצועים ותשובות המקצועיות של החובבים פה באתר אז ממש תודה לכם :D:D:D

alon131
Monday 06/07/2009, 19:14
BLACKHAWK אמת אמת - כל מילה בסלע !!! :up:

חוויתי המון חנויות דגי נוי שמבינים מהתחת.
אתה שואל שאלה ורואה שהמוכר שמתיימר להבין, לא יודע
בכלל על מה הוא מדבר, ולבסוף ממליץ לך על איזו שטות
רק ע"מ להוציא את עצמו מהמצב.

המקרים הגרועים יותר הן החנויות שניראות כמו המתוחכמות
והמבינות ביותר בדגי נוי, ואז מיסתבר שהם הטעו אותך הרבה
זמן. הדבר היחיד שהם יודעים שם זה לידפוק מחירים, וכך
אתה חושב שהם גם מומחים - מצב הפוך על הפוך.

יש לי המלצה על אחד שמבין ממש טוב, ופתר לי בעיות.
אבל מי שירצה אשלח לו בפרטי.

ביי,

אלון

shayf
Tuesday 07/07/2009, 02:41
סיכם מוכרת ערכה לאק' צמחיה, הערכה נקראת BEGINNERS

או משהוא כזה, שזו ערכה למתחילים לכאורה.
הערכה מכילה פלוריש שזהו דשן מיקרו, אקסל כתחליף לפד"ח
וברזל.

מניסיוני שלושת אלו הם הפחות חשובים לאק' צמחיה, או בעצם
אפשר לאמר שאלו הם ה"מתקדמים" לאק' צמחיה ולא המתחילים.

הדברים הראשונים הבסיסים והחיונים שצריך הם דישני המאקרו-NPK.
ללא אלו אק' צמחיה לא מצליח להיתקיים בבריאות והצלחה.

אני רואה הרבה אנשים שמתחילים, כמו שאני התחלתי, באק' לאו טק
צמחיה, שהמליצו להם על הערכה הזו "למתחילים" אשר כאמור אינה
מספקת את הצרכים הבסיסיים של הצמחים.
אנשים "אוכלים" אצות, צמחים שאינם מתפתחים וסרטים מפה עד לירח.
לבסוף מצליחים להבין שמה שצריך זה NPK ובכמות מספקת.

לא ברור לי אם זה אקט שיווקי או חוסר הבנה של מוכרים בחנויות.

כל היסודות להם זקוקים הצמחים חשובים באותה מידה!
אי אפשר לשמור על צמחים בריאים רק עם חלק מהיסודות להם הם זקוקים.
ההבדל העיקרי בין מיקרו למאקרו הוא בכמויות של היסודות שהצמח צורך (ולא בחשיבות).

הערכה נחשבת כבסיסית ומיועדת לאקו' אשר אינם עמוסים בצמחייה.
שני היסודות שחסרים בה הם ניטראט ופוספאט (בפלוריש יש אשלגן), אשר מסופקים לצמחים ע"י תוצרי התפרקות המזון והפרשות הדגים (אם כי לא במידה מספקת לאקו' השתול 100%).

לאקו' הי-טק המואר ושתול היטב, היא לא מספיקה וצריך לתגברה בדישני מאקרו (NPK) נוספים.

static
Tuesday 07/07/2009, 12:30
מעבר לכך שאני מחזק את דברו של שי,,,אני יכול להוסיף שיש גם ערכה של NPK של סיכם
לסיכם יש 2 ערכות,האחת מכילה פלוריש,XL וברזל.בשניה יש ניטר' אשלגן ופוס' [כולם 100 מיל]
לגבי ההדרכה בחנויות אני מסכים חלקית,,,יש חנויות ויש חנויות

נדב.ל
Tuesday 07/07/2009, 12:31
בשביל זה עדיף קודם לקרוא כמה מאמרים לפני שמריצים את אקווריום הצמחייה הראשון שלכם ותמיד לבוא לחנות מוכנים אחרי שעשיתם את שיעורי הבית שלכם :up:

Barakco
Tuesday 07/07/2009, 13:52
בשביל זה עדיף קודם לקרוא כמה מאמרים לפני שמריצים את אקווריום הצמחייה הראשון שלכם ותמיד לבוא לחנות מוכנים אחרי שעשיתם את שיעורי הבית שלכם :up:

צודק ובגדוללללללללללללללללל לבוא מוכן לחנות שאתה יודע מה אתך צריך זה שווה הכל לכן רק קריאה מעמיקה של המאמרים תעזור לחסוך את המוכר שלא כל כך(לא כולם יש כאלו שהם פגזים אחד אחד) יודע ואת הקנייה המיותרת !!!
:D

shiko
Tuesday 07/07/2009, 16:59
BLACKHAWK אמת אמת - כל מילה בסלע !!! :up:

חוויתי המון חנויות דגי נוי שמבינים מהתחת.אחי תשים לב למה שאתה בעצמך אומר, יש הבדל עצום בין חנויות של דגי נוי לבין חנויות שמתמחות בצמחיה.

והמבינות ביותר בדגי נוי, ושוב פעם לא כל חנות שמוכרת דגים יודעת איזה משהו על צמחיה חוץ מזה שצריך להם הרבה אור. ואז מיסתבר שהם הטעו אותך הרבה

ביי,

אלון

ולכן כמו שאמרו לך אל תסמוך על אף אחד כאשר אתה הולך לאיזו חנות שנמצאת במקרה כמה רחובות ממך ויש להם מלא אקווריומים עם דגים בפנים

ולא חסרים סוחרים בארץ, רובם מפרסמים באתר, שמבינים המון המון על צמחיה. צריך לדעת למי ללכת

alon131
Tuesday 07/07/2009, 19:33
SHIKO יקר,
"ולא חסרים סוחרים בארץ, רובם מפרסמים באתר, שמבינים המון המון על צמחיה. צריך לדעת למי ללכת"

שורה שקצת מטעה את הקורא.

ישנם הרבה סוחרים המפורסמים באתר. נקודה.

שורה חדשה: מבינים המון בצמחיה.

לא כל המפורסמים באתר, הם מהמבינים בצמחיה או בדגים או מבינים דבר מה בכלל.
לאמר זאת במשפט אחד ובאותה הנשימה - זה מטעה.
לכאורה: הסוחרים המפורסמים פה - הם מבינים בצמחיה.
שטויות וכולם יודעים את זה.

סוחר שמפורסם באתר הוא סוחר שבחר להיות מפורסם באתר, ותו לא.
אף אחד לא עשה לו בחינת הסמכה לידע, וגם לא בדיקת אמינות בשיווק.
אז עזוב, סוחרים שמפורסמים פה, הם רק סוחרים שמפורסמים פה ותו לא.

alon131
Tuesday 07/07/2009, 19:44
חוויתי המון חנויות דגי נוי שמבינים מהתחת.אחי תשים לב למה שאתה בעצמך אומר, יש הבדל עצום בין חנויות של דגי נוי לבין חנויות שמתמחות בצמחיה
שים לב, אני לא מדבר על חנויות המבינות בצמחיה, אני מדבר על חנויות לדגי נוי באופן כללי - אתה לא מבין למה אני מתכוון ומוציא את הדברים מהקשרם

והמבינות ביותר בדגי נוי, ושוב פעם לא כל חנות שמוכרת דגים יודעת איזה משהו על צמחיה חוץ מזה שצריך להם הרבה אור.
ושוב פעם שיקו, קרא מה שכתבתי. אני לא מדבר דוקא על חנויות המתמחות בצמחיה
ואז מיסתבר שהם הטעו אותך הרבה

ביי,

אלון

shiko
Tuesday 07/07/2009, 19:53
SHIKO יקר, שים לב שאני הוספתי , בכדי להבהיר את המשפט
"ולא חסרים סוחרים בארץ, רובם מפרסמים באתר, שמבינים המון המון על צמחיה. צריך לדעת למי ללכת"
ולא חסרים סוחרים בארץ - השורה אומרת שלא חסרים בארץ סוחרים שמבינים בצמחיה רובם מפרסמים באתר - הרבה מאלו שכן מבינים בצמחיה ובעלי איזו זכות לתת עצות לגידול צמחיה מפרסמים כאן
שורה שקצת מטעה את הקורא. מי שיודע לקרוא אינו מוטעה

ישנם הרבה סוחרים המפורסמים באתר. נקודה.

שורה חדשה: מבינים המון בצמחיה.

לא כל המפורסמים(ממש לא אהבתי את הטיית המילה מפרסם למפורסם, אני לא התכוונתי רק למפורסמים) באתר, הם מהמבינים בצמחיה או בדגים או מבינים דבר מה בכלל(אתה כאן גובל בהוצאת דיבה בזה שאתה בעצם אומר שכל הסוחרים ה"מפורסמים" כאן באתר הם בעצם בורים מוחלטים שרק נמצאים כאן על מנת לספור את הכסף, חבל שאתה מדבר על מי שאולי אתה לא מכיר).
לאמר זאת במשפט אחד ובאותה הנשימה - זה מטעה.ממש לא אמרתי את זה בנשימה אחת, הוספתי פסיקים על מנת להבהיר את המשפט בצורה רהוטה.
לכאורה: הסוחרים המפורסמים(שוב פעם הטיית המילה מפרסם) פה - הם מבינים בצמחיה. לא אמרתי שכל הססוחרים שמפרסמים כאן מבינים בצמחיה אמרתי שחלק מהם כן מבינים בצמחיה ומבינים המון, תנסה לתת מעט כבוד לאנשים שעשו ויעשו ועושים הרבה בענף הזה, חלק ניכר מהדברים שהם עושים הם גם לטובתך ובישביל שתוכל להינות באמת מהדגים והאקווריום שאתה מטפח. אל תשכח שלפני 5 עד 6 שנים המקצוע הנ"ל היה בארץ לא מוכר וחסר משאבים לחלוטין, בזכות הרבה מהסוחרים האלו שאתה מזלזל בהם כל כך אתה היום נמצא ברמה שלא רחוקה בכלל מאירופה אמריקה ויפן.
שטויות וכולם יודעים את זה.צר לי אבל השטויות היחידות שאני בינתיים רואה הם הבלי פיך

סוחר שמפורסם באתר הוא סוחר שבחר להיות מפורסם באתר, ותו לא.
אף אחד לא עשה לו בחינת הסמכה לידע, וגם לא בדיקת אמינות בשיווק.ושוב אתה אומר דברים שכנראה לא ידועים לך. אל תשכח שהאתר והעמותה, שאתה חבר בהם בצורה כזאת או אחרת, נמצאים כאן בשביל לעזור למגדל ולחובבים בארץ. תהיה בטוח שהאתר לא מפרסם כל סוחר שמנסה להכנס כאן לרשימה ומנסים להביא לך את מירב האנשים שכן יכולים לעזור לך. עניין האתר הוא לא רק בתמורה לכסף מאותם סוחרים
אז עזוב, סוחרים שמפורסמים פה, הם רק סוחרים שמפורסמים פה ותו לא.אני בתור סתם משתמש וחבר פורום נעלב מאוד מהמשפט הזה שבוא אתה קוטל אנשים שנמצאים במקצוע הזה שנים ולזכותם הרבה מאוד נק' זכות שבלתי נתנות לביטול, אני לא רוצה לדעת מה יחשבו הסוחרים שאליהם מופנת השורה הזאת:down:

אני מקווה שאתה מבין שאני לא רב איתך ולא מנסה "להיכנס בך"! !
פשוט שאני חושב שיש דרך לאמר דברים וצורה להגיד אותם, אני חושב שאתה מדבר מעט בהכללה מידי וקיצוניות מידי על דברים ואנשים שאולי(דגש על אולי כיוון שאיני יודע מה או מי אתה ומה אתה יודע) אתה לא כל כך יודע ומכיר

בכל מקרה שיהיה לך בצלחה בהמשך דרכך ומקווה שתנסה לתת קצת יותר הזדמנות לאנשים.

נ.ב. - באתר הזה לא חסרים חובבים מקצועיים ומביני עניין שיכולים לשים הרבה אנשים בכיס הקטן על כמות הידע והנסיון שיש להם, אם בכל זאת יש באתר הזה כמה סוחרים שהם "מפורסמים" כנראה שיש סיבה לכך שהם כך אהודים, אני לא מאמין שחובב מנוסה ומשכיל ילך להתייעץ או יבקש עזרה מסוחר שהחובב עצמו "מבין יותר ממנו פי הרבה"

alon131
Tuesday 07/07/2009, 20:26
תירגע שיקו
לאנשים אין כח ליקרוא את כל הבלאגן שכתבת :wink:

shiko
Tuesday 07/07/2009, 20:30
למה בלאגן?
זה ערוך למופת, אפילו לקח לי כמה דקות לסדר:hair:

alon131
Tuesday 07/07/2009, 20:34
peace man

Barakco
Tuesday 07/07/2009, 21:13
לדעתי הווכוח פה הוא סתמי ומיותר לחלוטין. קודם כל זה מדינה דמוקרטית זכותו של כל אדם לחשוב כך או אחרת. הפיתרון ההגיוני הוא לדעת לאן הולכים ופשוט לעשות שיעורי בית, לקרוא, ללמוד ולהבין כל צעד שעושים, כי פה לא מדובר באיזה דג זהב של 5 שקלים אלה על צמחים על מצע תאורה מכלי CO2 והשקעות כספיות גדולות יחסית. אז שיעורי בית לפני כל הקניות הגדולות וכניסה עמוקה לעסק יעשו את העבודה, כך אתם תוכלו בעזרת עצמכם לדעת מה לקנות מה חובה על מה אפשר לוותר וכ'ו ואז לא היות תלויים באחרים. זה מה שאני עשיתי וזה מה שרבה אנשים שנכנסים לתחום עושים שואלים פה בפורום מה צריך לקנות לאקווריום כך וכך, מה הציוד ומה יכול להיות עיקף ההוצאות של כל הסיפור הזה, אז לשאול פה באתר זה לא עולה כסף וביוחד שיש פה הרבה מאמרים איכותיים באתר ששווה לקרוא אותם פעמיים שלוש לפני שקופצים למים,וזה נכון לגבי כל תחביב יקר שהו. אז תחיכו ותמשיכו לגנן ולא לישכוח את השנורקל לפני מעושים זאת:J: :wink::wink::wink: