צפה בגרסא המלאה : הניטראט מסרב לרדת

bugger1
Wednesday 17/09/2008, 21:58
שלום
הבעיה נמשכת כבר בערך שבועיים. הניטראט פשוט מסרב לרדת מאזור ה- 50 PPM.
החלפות מים אני עושה בין 20 ל- 30 % שלוש פעמים בשבוע , הוספתי למנה מינור שנאמר לי שהיא עוזרת בספיחת הניטראט , הפסקתי לדשן מאקרו ושתלתי עוד צמחים.
הערכה לא מזייפת (יש יותר מאחת כולם מראים אותו דבר) ונראתה ירידה קלה אבל לא משהו קריטי.
מתי שזה התחיל הפוספאט גם היה יחסית גבוהה והוא התאזן.
האקווריום נקי מאצות לחלוטין.

יש עוד עצות?
תודה

woow
Wednesday 17/09/2008, 22:20
בהחלפות מים אתה מכניס מי ברז?- במי ברז יש המון ניטראט!!.. אם אתה מכניס 30% שהם רק מי ברז אז סביר שהניטראט שלך ישאר גבוה..

bugger1
Wednesday 17/09/2008, 22:42
רמת הניטראט במי הברז היא מאוד נמוכה פחות מ- 2.5 PPM (אצלי לפחות)
חוץ מזה במים המוחלפים אני שם SERA TOXIVEK שהוא מסיר רעלים ו-STRES COAT שהוא מנטרל כלור ומרכך מים.
כל המים נאגרים במיכל ע"י טפטוף דרך פחם איכותי של RENA.
אני לא חושב שזה בגלל מי הברז
יש עוד רעיונות?

מעיין
Wednesday 17/09/2008, 23:08
מתי הפילטר תוחזק בפעם האחרונה?
מה משטר ההאכלה ואילו דגים? מה גודל האקווריום?

נשמע מאד מוזר שיש טיפוס ניטראט באקווריום צמחייה.

בנוגע ללמנה, לא תעזור כמו שהיא תזיק בהצלה על הצמחים.
גם באקווריום שאינו צמחייה, הלמנה לא תעזור יותר מדי בצריכת ניטראט (על אף קצב התרבותה המטורף).

bugger1
Wednesday 17/09/2008, 23:32
השבוע הוחלפו המדיות בפילטר ל-SERA SIPORAX ולכרית ריכוך חדשה של RENA הפילטר הוא RENA XP2 אקווריום 108 ליטר 90 % שתילה.
האכלה אני עושה בערב עם מרווחים של חצי שעה בין סוגי המזון
יש לי SERA GVG MIX , SERA MICROGRAN , פעם ביומיים SERA VIFORMO לשוכני הקרקעית.
דגים באקווריום 5 סוגים של טטרות בערך 10 י"ח מכל סוג ,חלזונות סאלווסי זברה וארנבת הזהב, גורמי ננסי זוג , רמירזים שלושה וחמישה קשת ניאון.
יש כמה סוגי קורידורסים וכמה L .
הלמנה מינור מרוכזת בפינה אחת ומתי שהיא תצל יותר מדי היא תצא.
נכון לעכשיו הגדילה של הצמחים תקינה.

Tolki
Thursday 18/09/2008, 10:23
הייתי בבעיה דומה עם אקווריום דגי זהב (לא צמחיה!), לי פתר את הבעיה מכשיר של Seachem בשם de*nitrate
המחיר שלו די זול, אך צריך לשים לב, הוא דורש תנועת מים איטית יחסית אחרת הוא לא מצליח להיפטר מהניטראט, אחרי כמה נסיונות לא מוצלחים הגעתי לנוסחה המנצחת באקווריום שלי: לשים כמעט חצי מהכמות שהמליצו מאחר והכמות המומלצת על על האריזה הייתה צריכה להידחס למקום קטן בפילטר ולכן חסמה את תנועת המים, מה שיצר עכירות וחלקיקים רבים שצפים באקווריום. דבר שני - מיקום הגרביון עם האבנים האלה בתחתית הפילטר, זאת אומרת במרחק הגדול ביותר האפשרי מראש הכוח. שני התנאים האלה הורידו לי את רמת הניטראט מאזור ה-50 לאזור ה-5.
כמובן שגם אני ביצעתי החלפת מים שבועית די גדולה וזה לא עזר לפני שהכנסתי את החומר. נקודה למחשבה בשבילך!

המון בהצלחה בכל אופן

מעיין
Thursday 18/09/2008, 10:32
יתכן שאחד הדגים באקווריום נעלם לו?

קשה לי להאמין שכדרך קבע הפילטרציה האירובית מייצרת מספיק ניטראט גם לצמחים וגם להשאיר אותו בריכוז כזה.
לדעתי, או שהערכה מזייפת או שיש רקב אורגני שנח לו באיזשהי פינה, מה שיכול להסביר גם את הפוספאט הגבוה.

Tolki, במקרה של אקווריום צמחייה זה לא יטיב.

Aquario
Thursday 18/09/2008, 11:26
בהחלט תוצאות מוזרות במיוחד אם מדובר באקווריום צמחייה. מה אחוז השתילה באקווריום ואיזה צמחים שתולים בו בעיקר?...

עופר
Thursday 18/09/2008, 11:28
האם הצמחים מראים גדילה?
ייתכן ונובע בשל העובדה שהצמחים לא מצליחים לצרוך את הניטראט?

shayf
Thursday 18/09/2008, 12:48
השבוע הוחלפו המדיות בפילטר ל-SERA SIPORAX ולכרית ריכוך חדשה של RENA
הנה עוד סיבה לעלייה ברמת הניטראט.
מה רמות האמוניה והניטריט?

מעיין
Thursday 18/09/2008, 14:00
שי,
דווקא בגלל שבוצעה החלפה, הניטראט צריך להיות נמוך בשל פירוק אירובי איטי יותר (בשל חוסר במושבות בקטריות).
דווקא זה שיש פירוק אירובי טוב גם לאחר החלפה מלאה, זה מוזר כפליים.

bugger1
Thursday 18/09/2008, 22:06
בהחלט תוצאות מוזרות במיוחד אם מדובר באקווריום צמחייה. מה אחוז השתילה באקווריום ואיזה צמחים שתולים בו בעיקר?... 90% שתילה יש רוטלות למינהם אוסטרליס בולביטיס בליקסיה ג'פוניקה ואוברטי מיקרוסוריום נרו ליף לימונפיליה ארומטיקה לודביגיה ברביפס וקובה וקריפטוקורין וונדטי ופרוספינקה פרוסטרליס.

האם הצמחים מראים גדילה?
ייתכן ונובע בשל העובדה שהצמחים לא מצליחים לצרוך את הניטראט? מראים גדילה תקינה למדי

מה רמות האמוניה והניטריט? לא בודק

עוד משהו?

Eden_B
Friday 19/09/2008, 15:36
היי
אצלי יש אותה בעיה!
אקווריום הייטק. מפוצץ בצמחים! אין מקום לשתול עוד. הצמחים נראים טוב חוצמזה שהם לא אדומים. גדלים בקצב טוב.
פילטר EF4 שאמור לעשות 1200 ליטר לשעה. יש בו מדיה שדומה לסיפורקס.
עשיתי 2 החלפות מים גדולות. כאשר פעם אחת זו הייתה החלפת מים של 50% ממי אוסמוזה.
לאחר ההחלפה לא דישנתי במאקרו.
והניטראט מעל 20 PPM ומסרב לרדת גם לאחר החלפת מים ושבוע ללא דישון!

DAV
Friday 19/09/2008, 16:15
כניראה יש לך מצע מדושן שפולט ניטארט ?

bugger1
Friday 19/09/2008, 19:09
אמאנו אפריקנה ומתחתיו אמאנו פאוור סנד

Eden_B
Friday 19/09/2008, 20:58
אמאנו אפריקנה ומתחתיו אמאנו פאוור סנד
לי יש אמאנו אמזוניה.
ייתכן שהאמאנו פולט ניטראט??

shayf
Saturday 20/09/2008, 01:24
יתכן שערכות הבדיקה שלכם מזייפות?

itzik00
Saturday 20/09/2008, 07:13
בהנחה שערכות בדיקה לא מזייפות ושרמת הניטראט במי הברז שלך לא גבוהה אז הפיתרון היחיד שאני מכיר להורדת הניטראט במצב שלך זה החלפת מים של 25% כל יום עד לירידת הניטראט לרמה הרצוייה.

לדעתי החלפת המדייה בפילטר זו הסיבה לקפיצה בניטראט ואני אסביר,החלפת המדייה גרמה לקפיצה ברמת האמונייה, אתה מישתמש בתכשיר סרה טוקסיבק מה שהוא עושה זה הופך במהירות את האמונייה והניטריט לניטראט וזו לדעתי הסיבה לקפיצה הבילתי מוסברת ברמת הניטראט. בקיצור תחליף מים כל יום עד לאיזון רמת הניטראט.

בהצלחה, איציק.